Meble Polska 2015 z perspektywy Hildinga.

Jak na jednego z najważniejszych producentów materaców przystało, na tegorocznych targach Meble Polska 2015 pojawiła się również firma Hilding. Targi zawsze są doskonała okazją na zaprezentowanie nie tylko swojej oferty, ale również wprowadzenie na rynek nowych, ciekawych produktów. Wiele firm wykorzystuje tę okazję, aby pokazać nowości, ale przede wszystkim dotrzeć do nowych klientów. Podobnie dzieje się także w przypadku modeli Hildinga, które zmieniają się właściwie co rok. Firma cały czas udoskonala konstrukcję, dopasowując ją jednocześnie do potrzeb klientów.

bluegelTen rok na Targach Meble Polska także dla Hildinga był bardzo udany. Był to przede wszystkim debiut dwóch materaców stworzonych z tzw. pianki żelowej. Materiał u nas dość mało znany, a ostatnio cieszący się coraz większą popularnością. Pianka żelowa Ergogel, której użył Hilding, to nowy rodzaj materiału. Przede wszystkim jest dużo bardziej przewiewna od klasycznych pian, a to dzięki zastosowaniu dodatku specjalnego żelu. To oczywiście wydłuża jej świeżość, dlatego idealnie nadaje się do wykorzystania w modelach dla alergików. Inną jej cechą jest to, że jest bardzo sprężysta i szybko powraca do pierwotnej formy, pod tym względem trochę przypomina lateks. Przede wszystkim jest jednak bardzo wygodna. To nowoczesny materiał, dlatego firma Hilding zastosowała go w dwóch nowych materacach z kolekcji Select Plus.

Bluegel i Greengel debiutują na targach

greengelTegoroczne targi z pewnością należały do dwóch modeli, w których wykorzystano Ergogel. Każdy z materaców nieco inny i, co ciekawe, w kolekcji Select Plus, pojawił się pierwszy model kieszonkowy:

  • Bluegel – to model zbudowany z pianki HRC – o nich pisaliśmy jakiś czas temu, jako o najnowszej generacji materiałów odpornych na upływ czasu. Natomiast na niej ułożono warstwę żelową. Bardzo proste połączenie, na pewno jednak bardzo udane. Przede wszystkim ze względu właśnie na jakość pian. Trudno byłoby znaleźć bardziej nowoczesne rozwiązanie. Mamy tutaj tylko same nowości. A całość opakowana jest w pokrowiec Delicate – jego nazwa idealnie oddaje miękkość i delikatność tkaniny. To coś w sam raz dla osób mających bardzo wrażliwą skórę i ogólnie ze skłonnościami do uczuleń. Bluegel jest więc idealną propozycją dla alergików, którym zależy na jakości najlepszej z możliwych.
  • Greengel – model o tyle ciekawy, że łączący w sobie klasykę i nowoczesność. Sama baza to sprężyny kieszonkowe, a więc jest jak najbardziej tradycyjnie. Jedna strona to piana wysokoplastyczna, druga natomiast Ergogel. Model skierowany do osób cięższych, które szukają twardszego podłoża. Ogromny plus to możliwość zmiany strony, która pozwala na manipulowanie rodzajem podparcia. Wkład opakowano w dość ciekawy pokrowiec, ponieważ tkanina jest nasączona olejkami, które przeciwdziałają osiadaniu kurzu i rozwojowi roztoczy. Sam materiał jest tkany gęsto i ma mikrokomórkową strukturę, dlatego jest doskonała ochroną dla całego wnętrza.

lozko regulowaneTo dwa, debiutujące na Targach Meble Polska 2015, modele Hidinga, które wzbudziły spore zainteresowanie. Obydwa mają jedną z najdłuższych spotykanych gwarancji, a więc 15 lat. Każdy z nich może być spokojnie używany nawet przy bardzo silnych uczuleniach, jak zresztą wszystkie modele z kolekcji Select Plus. Cała ta kolekcja wyróżnia się tym, że w każdym modelu znajdziemy jakiś nowoczesny materiał, który dopiero co opuścił laboratorium.

To jednak nie wszystkie nowości, bo Hilding posunął się dalej w swoim projektowaniu, jeśli chodzi o modele łóżek typu continental. Nowy model jest jeszcze bardziej praktyczny od pozostałych. Przede wszystkim dlatego, że wysokość podłoża do spania można regulować. Do tej pory nie było takiej możliwości w tego typu konstrukcjach. Trzeba przyznać, że wygląda to bardzo interesująco – ciekawe, czy pod spodem można umieścić skrzynię na pościel ? Na razie model nie jest jeszcze dostępny w sprzedaży, więc producent nie zdradza zbyt wielu szczegółów.

To, co w produktach firmy na pewno zachwyca, to dbałość o wygląd produktów i ich dopracowanie w każdym calu. Ale jak się okazuje nie tylko produktów. Samo stoisko spodobało się na tyle, że zdobyło nagrodę Aureus Acanhtus, czyli wyróżnienie za sposób prezentacji. Rzeczywiście prezentuje się ciekawe, zwłaszcza dwupoziomowa, trochę zaskakująca konstrukcja. Firma wie, jak optymalnie wykorzystać przestrzeń 🙂

To zatem nowości na 2015 rok, których już wkrótce możemy się spodziewać w sklepach. Na pewno warto śledzić ofertę Hildinga, bo stale coś tam się zmienia i nigdy nie jest nudno.

Leave a Comment