Miękkie modele z oferty ATM – przegląd.

Firma ATM specjalizuje się w zimnych, ekologicznych piankach. Jest to materiał, z którego można stworzyć właściwie nieskończoną ilość kombinacji, jeśli chodzi o budowę. Same piany są jednak na tyle elastyczne, że wystarczy zmiana gęstości i otrzymujemy materiał o bardzo różnej twardości. Większość z nas preferuje raczej modele o średniej wyporności, ale jest także spora grupa osób, które lubią wyspać się naprawdę miękko. Dziś na szczęście spanie na miękkim podłożu jest zupełnie zdrowe dla kręgosłupa. Możemy więc leżeć na przyjemnym podłożu, dbając jednocześnie o zdrowie swojego kręgosłupa. Dlatego dziś przedstawiamy Wam 6 modeli ATM, które dają mięciutkie podłoże, a które wspierają idealnie ciało.

Dlaczego akurat ATM, jeśli mowa o miękkich modelach ? Przede wszystkim ze względu na doskonałą skalę twardości, którą opracowała ta firma. Jest to chyba jedna z najlepszych na naszym rynku. Przede wszystkim dlatego, że bardzo ułatwia samodzielny wybór. Materace podzielone zostały na dwie grupy. Pierwsza grupa to modele miękkie, średnie i twarde. I tu każdy z materaców jest jasno opisany. Kiedy już wybierzemy sobie preferowaną twardość, możemy przejść do drugiego etapu wybierania, czyli dopasowania do wagi. Większość modeli jest dostępna w twardości H2 (do wagi 80 kg) i twardości H3 (dla wagi od 80 do 120 kg). I tak w bardzo prosty sposób wybieramy sobie materac – trzeba pamiętać, że akie rozwiązanie jest o tyle dobre, że twardość jest nieco inaczej odbierana w zależności od tego, ile ważymy. Dla lżejszej osoby twardość materaca zawsze będzie nieco większa i taki podział wyboru minimalizuje ryzyko dokonania złego wyboru. Mamy pewność, że komfort i jednocześnie dopasowanie do ciężaru będzie idealne.

A poniżej pierwsza grupa, czyli miękkie modele ATM. Jak widać jest ich całkiem sporo, co na pewno ucieszy amatorów spania na puchu.

Z KIESZONKAMI

Choć miękkich konstrukcji raczej nie kojarzymy z kieszonkami, to także wśród nich można je spotkać. W takich modelach stosuje się zazwyczaj dwa zabiegi. Pierwszym z nich jest użycie bardzie miękkich sprężyn, na przykład z cieńszego drutu, a drugim wykorzystanie mięciutkiej warstwy komfortu, czyli blatu pianki na sprężynach.

limone viscoLimone Visco i Limone Visco Top

ATM proponuje dwa modele, które są do siebie bliźniaczo podobne. Cała konstrukcja pomyślana jest bardzo praktycznie. Obydwie strony są bowiem miękkie. Każda z nich ma jednak nieco inne właściwości. Po jednej ze stron użyto mięciutkiej piany visco – to idealne podparcie, kiedy ciało jest zmęczone i zależy nam na szybszej regeneracji mięśni. Jeśli jednak mamy ochotę na bardzie stabilne podparcie, wystarczy przewrócić materac na drugą stronę. Tam umieszczony jest wkład z zimnej piany. Ten materiał jest bardziej sprężysty – podobnie miękki, jednak komfort jest nieco inny – nie zapadamy się tak bardzo w podłożu. Takie dwustronne rozwiązanie jest bardzo praktyczne, bo nie zawsze mamy przecież ochotę leżeć na „plastelinie” 🙂

Czym różnią się od siebie te modele ? Budowa jest dokładnie taka sama, podobnie jak użyte materiały. Jednak Limone Visco Top jest opakowany w nieco inne pokrowce. Mamy więc do wyboru tańszą wersję w klasycznym, dzianinowym pokrowcu. Możemy jednak wybrać także wersję droższą, w której model pakowany jest w pokrowiec ze sztucznego jedwabiu Tencel, pokrowiec o antybakteryjnym działaniu i w końcu taki, w którym wykorzystano aktywne srebro. W wersji Top materac z pewnością prezentuje się dużo bardziej ozdobnie. Jeśli więc komuś zależy na pięknych materiałach o specjalistycznym działaniu, może wybrać nieco droższą opcję Top.

A co z twardością ? Dobieramy ją dokładnie na takiej samej zasadzie, jak ta opisana wcześniej. W zależności od wagi.

Z PIANEK

Jeśli ktoś preferuj modele wykonane z pianek, to może wybrać spośród czterech propozycji.

forte visco luxForte Visco Top i Forte Visco Lux

Obydwa modele zbudowane dokładnie tak samo, jednak podobnie jak w opisanych już wyżej materacach kieszonkowych, różnice tkwią w pokrowcach. Zacznijmy jednak od wnętrza. Ponieważ to modele jednostronne, są zbudowane z bazy i warstwy komfortu. Bazą jest ta część, która znajduje się na spodzie. Jej zadaniem jest wesprzeć ciało. Natomiast na bazie umieszczono miękką warstwę pianki viscoelastic. To rozwiązanie jest idealne, jeśli chcemy korzystać tylko z jednej, miękkiej strony i wiemy, że nie będziemy zmieniać stron materaca. Czy jednostronne modele są na tyle wytrzymałe, aby wytrzymać przez lata ? Trochę więcej pisaliśmy o tym w jednym z naszych postów. U nas modele o jednej stronie użytkowej, których nie trzeba przewracać, wciąż są mniej znane, ale na przykład za oceanem właściwie wszystkie materace są tak konstruowane. Jakość pianek jest na tyle dobra, że nie trzeba ich odwracać, a jest to na pewno bardzo praktyczne i wygodne.

Wnętrza obydwu modeli są właściwie identyczne, a jedyna różnica kryje się w pokrowcach. W wersji Lux pokrowiec składa się z dwóch części, a górną część można odpiąć i wyprać. To jedno z udogodnień, które bardzo ułatwia dbanie o czystość. Nie musimy prać całego pokrowca, a jedynie tę część, która najbardziej się brudzi. Oczywiście można też zdjąć całość. W wersji Top pokrowiec składa się tylko z jednej części.

Dużym plusem tych modeli jest na pewno wybór pokrowców. Mamy tutaj modele ze srebrem, jedwabiem, no i oczywiście piękne połączenia kolorów, z których ATM słynie. Można powiedzieć, że te dwa materace to idealny wybór, jeśli ktoś chce spać miękko i po prostu zapomnieć o konieczności zmieniana stron. Jednocześnie, jak we wszystkich modelach, można także dobrać twardość do wagi.

capriCapri i Lucca

Na koniec pozostają nam jeszcze dwa tańsze modele, które są także jednostronne. Tutaj mamy na spodzie piankę wysokoelastyczną, a na wierzchu warstwę visco. Bardzo proste połączenie, ale bardzo skuteczne i już sprawdzone.

Lucca jest modelem, jak można by powiedzieć, podstawowym. Nieco niższy, opakowany w klasyczny, biały pokrowiec. Nie ma tutaj dodatkowych udoskonaleń, dlatego też i cena jest nieco niższa. Capri jest nieco wyższym materacem, a w jego pokrowcu ukryte są aktywne związki srebra, a więc to już wersja bardziej udoskonalona. Kto będzie zadowolony z takiego wyboru ? Przede wszystkim osoby, które szukają tańszego modelu, ale wykonanego z takiej samej jakości materiałów, co materace droższe. To podstawowe i najbardziej klasyczne połączenie pianek, jeśli chodzi o miękkie modele.

Wybierając miękki model, warto zdecydować się na dobrą firmę. Przede wszystkim dlatego, że bardziej miękkie materiały, jeśli nie są dobrej jakości, mają skłonność do odkształcania się. Tego typu podkład, a więc najczęściej piana, musi być dobrej jakości, a wówczas sprawuje się tak samo dobrze, jak inne, bardziej stabilne materiały. Warto także pamiętać o tym, aby dobrze dobrać twardość, ponieważ zbyt miękki materac nie będzie wygodny, a może tez powodować bóle mięśni. I w tym kontekście możliwość wyboru dwóch twardości w opisanych modelach, jest idealnym rozwiązaniem.

Leave a Comment