Młodzieżowy materac – nowe produkty na rynku od Hilding, Hevea i Janpol.

Zapobieganie wadom postawy w wieku dziecięcym i nastoletnim jest jednym ze sposobów uniknięcia poważnych problemów tego typu w dorosłym życiu. Dbanie o prawidłowy rozwój układu kostnego człowieka zaczyna się już w wieku niemowlęcym. Jednocześnie nie należy zaniedbywać odpowiedniej profilaktyki w następnym rozwoju życia dziecka. Przez dłuższy czas była to niewypełniona luka, która pozostawała poza obszarem zainteresowania producentów materaców. Od kilku jednak lat pojawia się coraz więcej modeli, które tworzone są właśnie z myślą o dzieciach po okresie łóżeczkowym oraz nastolatkach.

Utrzymanie prawidłowej postawy ciała dziecka wymaga podejścia kompleksowego, a jednym z ważniejszych elementów jest na pewno doskonale dopasowany do potrzeb młodych ludzi, materac. Pod linkiem znajdziecie Państwo szeroki opis wszystkich działań, które można podjąć, aby uchronić dziecko przed wadami postawy.

Dziś chcemy przyjrzeć się bliżej materacom dla nastolatków, które zostały stworzone właśnie z myślą o starszych dzieciach i nastolatkach. Dobrze dobrany materac młodzieżowy posiada dwie podstawowe cechy: świetnie podpiera ciało i jest antyalergiczny, co w dobie wielu uczuleń pozwala także uniknąć problemów związanych z układem oddechowym i kondycją skóry. Jednak bez wątpienia najważniejsze jest doskonałe dopasowanie materaca do ciała.

Producenci wykorzystują kilka rodzajów materiałów, które odznaczają się przede wszystkim dużą sprężystością, a dzięki temu także dobrym wsparciem kręgosłupa. Na szczególną uwagę zasługuje młodzieżowy materac hilding breakdancemodel Hilding z najnowszej kolekcji. To materac Breakdance. Ten przeznaczony jest zarówno młodszych dzieci, na przykład w wielu przedszkolnym, jak i dla tych starszych. To wysokoelastyczna pianka o dużej sprężystości, która świetnie dopasowuje się do ciała i jednocześnie redukuje nacisk na organizm. Ponieważ młodsze dzieciaki rosną dość szybko, materac ma dwie strony o różnej twardości. Wraz ze wzrostem wagi dziecka, można zmienić stronę na nieco twardszą. Profilowania pianek, które także można uznać za specjalność firmy Hilding dodatkowo rozkładają ciężar równomiernie na całej powierzchni, ale także wspomagają właśnie wentylację.

W przypadku modeli dla nastolatków Hildinga warto także wspomnieć o świetnej oprawie całości, jaką są niezwykle kolorowe i przyciągające uwagę pokrowce. Na pewno jest to idealne uzupełnienie całości, które podkreśla właśnie młodzieżowy charakter tych modeli.

Pisząc o modelach dla dzieci i nastolatków, nie można zapomnieć o firmie Vitmat, której specjalnością są właśnie produkty z tej niszy. Żadna inna firma nie poświęca tak wiele uwagi produktom dla dzieciaków, co właśnie Vitmat. I jest to jednocześnie ich „konik”, co doceniło już wielu rodziców. Trzy modele Vitmat – Junior, Junior Antyalergic i Junior Silver Protection – są przeznaczone dla dzieciaków po okresie łóżeczkowym aż do momentu osiągnięcia przez nie 70, 80 kilogramów wagi !!!. Jest to rzeczywiście niezwykle praktyczne rozwiązanie, bo kupując materac o większych rozmiarach, możemy dziecku zapewnić podłoże do spania na kilkanaście lat. Jak to możliwe, aby na takim materacu dobrze i wygodnie mógł się wyspać i 2- i 12-latek ? Odpowiedź jest prosta – chodzi o znalezienie takiego materiału, który byłby na tyle elastyczny, aby sprawdzić się w tak różnych warunkach. Takim materiałem jest lateks. To pianka o tak ciekawych właściwościach, że bardzo chętnie wykorzystywana przez producentów materaców. Właściwie jeden z niewielu komponentów, który ma praktycznie same zalety.

70-178

Przede wszystkim doskonałe wsparcie kręgosłupa i tolerancja wagowa w niezwykle szerokim zakresie. Na materacu Junior wygodnie można wyspać się ważąc i 15 i 50 kilogramów. Te zalety lateksu zostały własnie wykorzystane. Vitmat znany jest również z ogromnej dabłości o bezpieczeństwo dzieci, dlatego wszystkie tkaniny mają atest Eko -Tex i certyfikaty nadawane przez Instytut Włókiennictwa w Łodzi.

Oczywiście także pianki są materiałem typowym dla materaców młodzieżowych, stąd ich wykorzystanie w innym modelu Vitmat. Eco Junior Silver Protection posiada podobne właściwości co Junior, a więc taką samą ogromną tolerancję wagową. Dodatkowo dwie strony mają inne strefy twardości. Strona bezstrefowa jest przeznaczona dla mauszków, a po stronie dla starszych umieszczono 7 stref twardości.

Warto też wspomnieć o bardzo ciekawym pokrowcu, w który ten model wyposażono. Tkanina jest nasączona aktywnym srebrem, które zabija roztocza i inne szkodliwe mikrorganizmy. Jest też zupełnie bezpieczna dla dla zdrowia. To świetna alternatywa dla chemicznych środków biobójczych. Eco Junior Silver Protection  to jedyny model młodzieżowy na naszym rynku, który jest wyposażony w pokrowiec ze srebrem.

Vitmat jest bez wątpienia ekspertem, jeśli chodzi o materace młodzieżowe i w tym temacie ma ogromne doświadczenie. Chyba żadna inna firma nie poświęca tyle wysiłku, aby udoskonalać swoje modele i jednocześnie tworzyć materace niezwykle bezpieczne.

Warto wspomnieć także o modelach Atena i Ikar od firmy Janpol. W Atenie, materac ikar janpolwykorzystano lateks, któremy nadano trzy strefy twardości. To jednak, co Atenę Janpola wyróżnia, to zaświadczenie Centrum Rehabilitacji Repty, które stwierdza, że ten model jest uznany za przydatny w rehabilitacji leczniczej dzieci i młodzieży. To bez wątpienia wielki plus, bo takich zaświadczeń nie wydaje się wiele. Z kolei Ikar to bardzo klasyczna konstrukcja sprężynowa. Według niektórych, to właśnie tego typu modele są najzdrowsze dla dzieci. Kolorowe pokrowce na pewno nadają mu dość ciekawego charakteru. Niewątpliwie dużą zaletą jest także dość niskie ceny.

Uwaga: w przypadku materaców z lateksu, należy sprawdzić, czy dziecko nie jest na niego uczulone. Wprawdzie takie reakcje alergiczne zdarzają się niezwykle rzadko, jednak ryzyko istnieje. Dobrym testem może być założenie lateksowej rękawiczki, które można nabyć w każdej aptece. Jeśli po dłuższym czasie jej noszenia, na skórze nie pojawią się podrażnienia, można spokojnie kupować taki materac 🙂 Jak widzicie, sporo się dzieje w świecie materaców młodzieżowych, choć jest to dość młoda „dyscyplina”, w której w najbliższym czasie pojawi się jeszcze sporo nowości. Warto zafundować dziecku model stworzony specjalni z myślą o nim. Poniżej przedstawiamy zestawienie modlei młodzieżowych wraz z ich krotką charakerystyką.

  Budowa Przedział wiekowy Przedział wagowy Cena
         
Hilding Breakdance pianka wysokoelastyczna ok. 2-18 lat ok. 20-60 kg od 599 zł
 
 
Vitmat Junior Antyalergic i Junior lateks ok. 2-18 lat Ok 20–70 kg od 379 zł
 
Vitmat Eco Junior Silver Protection pianka wysokoelastyczna ok. 2- 18 lat Ok 20-80 kg Od 374 zł
Janpol Atena lateks ok. 2-18 lat ok. 20-60 kg Od 712 zł
 
Janpol Ikar materac sprężynowy i pianka poliuretanowa ok. 10-18 lat Ok 30-60 kg Od 304 zł

 

Leave a Comment