Model Tango – tradycyjnie, a jednak nie do końca

Nowa kolekcja firmy Hilding bardzo szybko zdobyła serca klientów. Jak zwykle dopracowana w każdym calu i przemyślana. W Hildingu poszczególne materace zawsze powstają z myślą o konkretnym użytkowniku. Nie inaczej jest w przypadku materaca Tango, o którym dzisiaj trochę więcej. Można go spokojnie nazwać jednym z najbardziej popularnych z nowej kolekcji. To również jeden z tych najbardziej klasycznych. Ale zacznijmy od początku.

TWARDOŚĆ W SAM RAZ – lżejsze osoby, które wolą bardziej miękkie materace oraz dzieci

twardosc-materaca-tangoTwardość, czy też miękkość, bez względu na to, jakbyśmy to określili, to zawsze jeden z najważniejszych parametrów materaca. Musi być dobrana idealnie, aby można było się na nim wygodnie wyspać. Jeśli nie poświęcimy na jej dobieranie wystarczająco dużo czasu, okaże się, że nawet najdroższy materac będzie niewygodny.

Jeśli istniałaby idealnie wypośrodkowana twardość, Tango mogłoby być modelem pokazowym 🙂 A ponieważ większość z naszych klientów preferuje raczej modele twardsze, ten polecamy osobom lżejszym, w tym również dzieciom (albo raczej ich rodzicom 😉 ). Teoretycznie każdy może się wyspać na tym modelu wygodnie. Jak widać na ilustracji obok, to model, na którym mogą spać również osoby o wadze powyżej 80 kg, tyle, że w takim wypadku będzie przez nich odczuwany jako bardziej miękki. Praktyka jednak czasami jest trochę inna. Zazwyczaj polecamy go osobom mniej więcej do wagi 80 kg, takim, które wolą bardziej miękkie modele (to zazwyczaj panie, ale i lżejsi panowie). I druga grupa użytkowników, u których Tango idealnie się sprawdzi, to właśnie dzieciaki.

Jednym zdaniem: jeśli ktoś nie chce kupować mocniej utwardzonego materaca, Tango spełni doskonale oczekiwania.

budowa-materaca-tangoWKŁAD KIESZONKOWY:

Tango ma bardzo klasyczny wkład kieszonkowy ze sprężyn typu pocket. Mimo, że można o niej napisać, że jest klasyczna, to konstrukcja sprawdzona i lubiana przez wiele osób. I jednocześnie bardzo wygodna. Zasadniczo różni się od tzw. modeli bonnelowych sposobem działania. Tutaj każda sprężyna działa osobno 0 umieszcza się ją we flizelinowej kieszonce, a kieszonki klei razem. Pomiędzy sprężynami nie ma więc bezpośredniego połączenia. To pozwala im na niezależne działanie. Efekt ? Uginają się tylko te sprężyny, na które bezpośrednio naciskamy, cała reszta jest nieruchoma. Poza tym każda część materaca ugina się inaczej. Pod biodrami nieco mocniej, pod talią minimalnie – dokładnie w taki sposób, w jaki działa na nie siła (dla porównania w modelach bonellowych istnieje efekt „falowania”, który każdy z nas na pewno zna).

Modele kieszonkowe to nadal większość tych, które są najchętniej kupowane przez naszych klientów. Po części dlatego, że jesteśmy do nich przyzwyczajeni, ale również ze względu na to, że takie materace mogą służyć latami.

WIERZCHNIE WARSTWY PIANEK – lateks i pianka HR

Kiedy mowa o Tango jako o materacu klasycznym, ale nie do końca, chodzi o materiały, które są w nim wykorzystane. Typowy model ma na kieszonkach zazwyczaj umieszczoną najzwyklejszą piankę poliuretanową. Jak więc unowocześnić konstrukcję tego typu ? Położyć na nich materiał trwalszy, wygodniejszy i bardziej niezawodny. Szwedzki producent tak też postąpił. Wykorzystał lateks i piankę wysokoelastyczną, a więc materiały, których trwałość może spokojnie sięgnąć kilkunastu lat (Tango ma zresztą 15 lat gwarancji).

Zacznijmy od lateksu, bo to zdecydowanie jeden z najciekawszych materiałów, jakie możemy znaleźć w materacach. To odmiana pianki, ale produkowana z mieszaniny naturalnego kauczuku z kauczukiem syntetycznym. Ma w sobie zatem element naturalności. Lateks Hildinga jest zresztą wyjątkowy na rynku. Zawiera aż 80% naturalnego kauczuku, podczas gdy większość producentów używa materiału, w którym znajduje się około 20% naturalnego kauczuku. Różnica w jakości jest więc ogromna. A jednocześnie cały czas cena materaca jest utrzymana w rozsądnej cenie. Pisząc o lateksie, koniecznie trzeba też wspomnieć o jego niebywałej wytrzymałości. To jeden z tych materiałów, które niezwykle trudno odkształcić i wytrzymałością dorównują mu już tylko chyba pianki najnowszej generacji typu HRC.

Użycie lateksu jest również niezwykle ważne dla alergików. Materiał ten nie pochłania kurzu ani wilgoci, więc roztocza, czy pleśnie w nim nie zamieszkują. Świetnie widać to w małym eksperymencie.  Kiedy trzepiemy poduszkę z lateksu, w ogóle nie leci z niej kurz, co jest dość dziwne, ale i fascynujące 🙂 No i oczywiście jest doskonałą wiadomością dla wszystkich borykających się z różnego rodzaju uczuleniami.

Jak na jeden materiał, lateks ma naprawdę wiele zalet. Użyty w materacu kieszonkowym sprawia, że jest on mega wygodny, ale jednocześnie bardzo zdrowy.

A czy w związku z tym pianka HR po drugiej stronie materaca to przypadek ? Niezupełnie. To również przemyślany zabieg. Lateks jest dość drogim materiałem, więc wykorzystanie pianki pozwala na obniżenie ceny materaca. To jednak już czysto techniczna sprawa. Model nie traci zupełnie na jakości ze względu na użycie pianki. Przede wszystkim dlatego, ze jest to materiał niezwykle wysokiej jakości.

Przez lata poliuretany zmieniały się – podnoszono ich jakość, wydłużano wytrzymałość i wprowadzano inne udoskonalenia. Pianka HR, której użyto po drugiej stronie modelu Tango, to właśnie taka mocno unowocześniona wersja zwykłego poliuretanu. Skrót HR pochodzi o angielskiego High Resiliance, co oznacza wysoką odporność. Wynalezienie tzw. H – erek zrewolucjonizowało właściwie każdą branżę, w której używa się pianek. Dawniej istniał wybór pomiędzy pianką bardzo wytrzymałą, ale twardą i miękką, wygodną, ale mało wytrzymałą. Pianki HR mogą być i bardzo wytrzymałe i jednocześnie bardzo przyjemnie miękkie. Nadal jesteśmy przyzwyczajeni do tego, że jeśli materac ma być trwały, to musi być twardy. Tymczasem to już przeszłość. I Tango jest tego idealnym przykładem. Nie jest to wcale materac mocno utwardzony, a jednocześnie ma bardzo długą gwarancję. W pewnym sensie przypominają w tym aspekcie lateks, więc jak najbardziej druga strona materaca może być z takiej pianki zbudowana.

POKROWIEC JAK STWORZONY DLA ALERGIKA:

W tej kolekcji forma powróciła do możliwości wyboru pokrowca. Ponieważ Tango jest pomyślany przede wszystkim jako model dla alergików, również tkaniny pokrowca zostały pod tym kątem wybrane. Obydwie doskonale spełniają swoją funkcję, choć każda z nich w nieco inny sposób.

Niezwykle ciekawe działanie ma Velvet, bo to pokrowiec, w którym umieszczono mikrokapsułki z probiotykami. Pod wpływem ciepła, kapsułki pękają i uwalniają z wnętrza bakterie. Te zasiedlają materiał pokrowca, jednocześnie uniemożliwiając pleśniom, bakteriom i roztoczom rozwój. Działają więc trochę, jak naturalny antybiotyk. W Velvecie użyto technologii Purotex, która jest mocno zaawansowana. Przede wszystkim dlatego, że w przeciwieństwie do poprzednich rozwiązań, udało się zamknąć probiotyki w pokrowcu na stałe – nie wymywają się podczas prania, tak jak to było jeszcze kilka late temu.

W nieco inny sposób, trochę bardziej tradycyjny, działa pokrowiec Tencel. Tencej jest sztucznym jedwabiem, który wpija dwa razy więcej wilgoci, niż bawełna. Jednocześnie jest leciutki i bardzo szybko wysycha. Takie warunki również sprawiają, że roztocza nie mają za bardzo możliwości rozwoju. To tkanina, która jest wytwarzana z niezwykłą dbałością o czystość chemiczną – z myślą przede wszystkim właśnie i osobach uczulonych.

Jakie zalety ma więc Tango ?

– ma dwie strony twardości, a strona z lateksu trochę bardziej odbija ciało;

– jest zbudowany z materiałów polecanych alergikom;

– ma bardzo klasyczną twardość;

– wygodnie wyśpią się na nim i dzieciaki, i lżejsze osoby;

– jest w pełni atestowany przez Eko Tex (i cały materac i komponenty);

– jak na tak wysoką jakość ma bardzo rozsądną cenę.

Hilding podnosi kieszonkową konstrukcję klasę wyżej, nawet jeśli jest ona bardzo tradycyjna i nie znajdujemy w niej szczególnie zaskakujących rozwiązań. Za to znajdujemy materiały wysokiej jakości, o dużo wyższej wytrzymałości. Co jednak najważniejsze, połączone w taki sposób, że materac jest naprawdę niezwykle wygodny.

A więcej technicznych informacji na temat materaca Tango znajdziecie w naszym sklepie albo na stronie producenta. Wszystkie rozmiary tego materaca możecie u nas dostać od ręki. Zapraszamy !!!

Leave a Comment