Modele ATM – pianka na pierwszym miejscu.

Od niedawna w naszej ofercie można znaleźć także materace polskiej firmy ATM. Bydgoski producent  stawia przede wszystkim na jakość, bezpieczeństwo i ekologiczny rozwiązania. Jednocześnie można nazwać ATM specjalistą w materacach piankowych, a niewątpliwy urok ich produktów to także wyjątkowo efektowne i estetyczne pokrowce.

CO WYRÓŻNIA MATERACE ATM ?

Kiedy dobieramy asortyment, który chcemy Wam zaproponować w naszym sklepie, zawsze zastanawiamy się, co poszczególne produkty moga wnieść nowego. Dlaczego warto Wam je zaproponować, komu będzie się na takim materacu spało dobrze. Co czyni ten produkt wyjątkowym ? ATM to firma, która podążyła jasno wytyczoną ścieżką, a doskonale to widać, kiedy ogląda się ich materace.

PIANKI EKOLOGICZNE – Z DBAŁOŚCIĄ O BEZPIECZEŃSTWO

Niewątpliwym „konikiem” ATM są pianki. Przeglądając ofertę widzimy, że pojawiają się one wielu bardzo różnych odsłonach. Sam materiał ma wiele zalet, które można doskonale wykorzystać:

Zimna piana czyli bardziej ekologiczne podejście do tematu

Zimna piana jest jednym z rodzajów pianki pooliuretanowej. O ile jednak ta druga jest klasyczną odmianą pian, to zimna jest już bardziej zaawansowaną jej odmianą. Nazwa pochodzi od całego procesu, w którym ten materiał powstaje. Używa się znacznie niższych temperatur do jej produkcji. To wiąże się przede wszystkim ze znacznie mniejszą ilością zanieczyszczeń, które w takim procesie powstają. Warto także zwrócić uwagę na to, że są produkowane bez użycia freonu, zastąpionego bardziej ekologicznymi substancjami.

Wytrzymałość i elastyczność na początekelastyczna pianka

Zimne pianki to także te oznaczone znakiem HR, a więc o dwóch najważniejszych cechach: dużo wyższa odporność na odkształcenia, niż w przypadku klasycznej pianki poliuretanowej, oraz wysoka elastyczność punktowa. Można powiedzieć, że pod tym względem są w pewnym sensie podobne do lateksu. Z jednej strony przez bardzo długi czas pozostają w wyjściowej formie i nie poddają się deformacji. Z drugiej natomiast doskonale mogą dopasować do ciała i łatwo się formują do jego kształtu.

Jest to duży krok naprzód, ponieważ jeszcze kilkanaście lat temu mogliśmy wybierać pomiędzy trwałym, ale twardym i dość niewygodnym materacem, a mięciutką, komfortową pianką, która jednak często szybko traciła kształt. Pozostawało nam więc zdecydować, czy wybieramy trwalszy, twardy model, czy miękki, ale z pewnością mniej wytrzymały. Dziś takiego wyboru nie musimy dokonywać, ponieważ połączono te cechy właśnie w zimnych piankach wysokoelastycznych.

Jeśli spojrzeć na materace ATM, można zauważyć, że właściwie każdy model jest wykonany z użyciem takiego materiału. Jest to więc gwarancja połączenia dwóch najbardziej pożądanych cech materaca.

Natura w natarciu

Dziś, kiedy poszukujemy materiałów jak najbardziej ekologicznych i bezpiecznych, nie można również zignorować pianka naturaliscałej gamy pian ekologicznych. Te zupełnie zrewolucjonizowały proces produkcji. Pianki poliuretanowe produkowane są najczęściej z użyciem olejów ropopochodnych. Aby jeszcze bardziej je oczyścić i podnieść ich jakość, zaczęto wykorzystwać oleje roślinne. To dość nietypowe i ciekawe, trzeba przyznać, rozwiązanie. Zaczęto dodawać do piany nie tylko chemikalia, ale także olej słonecznikowy. Po pewnym czasie pojawiły się jednak zarzuty, że w ten sposób producenci ingerują w łańcuch pokarmowy, a oleje można by wykorzystać bardziej racjonalnie. Krokiem naprzód było wykorzystanie olejów niejadalnych, takich jak na przykład ten pozyskiwany z rącznika (czyli rycynowy). Przykłądem takiej pianki jest Naturalis – wyjątkowo czysta i ekologiczna piana najnowszej generacji ( umieszczona między innymi w modelu ATM Cortina Lux ).

Bez wątpienia tego typu modele są prezentacją technologii, w stronę której będą podążać „materacowe” trendy.

CIĘCIE NA MEDAL – ROLA PROFILOWAŃzimna pianka

Przyglądając się modelom ATM, zauwazyć można wiele różnych rodzajów profilowań pianek czyli sposobu ich cięcia. Zimna pianka, której zaletą jest niezwykła plstyczność, daje wyjątkowe możliwości formowania.

Widzimy więc profilowania poprzeczne, podłużne, połączone w zaokrąglonymi protopadłościanami – jak na przykład w Gardzie Visco. Można dostrzec także wewnętrzne kanały i falowania, a nawet bloki połączone ze sobą jak puzle. Jakie spełniają zadanie ? Na pewno nie jest to zabieg kosmetyczny.

Profilowania i nawierty mają dwa zadania do spełnienia. Przede wszystkim nadać materacom 7 sref twardości. To ich główna rola. Niemniej ważne jest jednak także prawidłowe i jednolite rozłożenie ciężaru na całej powierzchni. W połączeniu z zaletami pianki wysokoelastycznej, powstaje niezwykle wygodne podłoże do spania.

NIEZWYKLE PIĘKNE POKROWCEpokrowiec ideal

Choć rolą pokrowca jest być przede wszystkim praktyczną osłoną dla wnętrza materaca, to jednak  dobrze zaprojektowany bez wątpienia zupełnie zmienia jego oblicze. Pokrowce ATM z pewnością wyróżnia wlaśnie niezwykła dbałość o to, aby pokrowiec był ostatecznym wykończeniem każdego modelu.

Ekologiczne materiały

Jeśli wnętrze jest tak czyste, równie czyste powinno być opakowanie. Materiały firmy ATM to przede wszystkim naturalna i ekologiczna baza. Tkaniny takie jak Tencel, a więc bezpieczne nawet dla najbardziej wrażliwej skóry, połączone z ciekawym i zwracającym uwagę wzornictwem. Jeśli szukać faworytów, to pokrowiec Ideal z pewnością znalazłby się na podium. Taki materac umieszczony w łóżku przyciągnie uwagę każdego.

KROK W PRZYSZŁOŚĆ

Trudno jest przewidzieć, w którym kierunku podąży technologia i na czym będziemy spać za 20 czy 30 lat. Na pewno jednak za lat 10 to pianki przejmą palmę pierwszeństwa, a najbardziej popularne modele kieszeniowe najprawdopodobniej odejdą na zasłużoną emeryturę. Jeśli na materace ATM popatrzymy w taki sposób, to jest to firma, która pierwszy krok w przyszłość ma już za sobą.

Leave a Comment