Modele Hilding z pianką visco – miękko i wygodnie.

Hilding jest jedną z tych firm, która zwraca szczególną uwagę na komfort użytkowania swoich materaców. Pianka visco z kolei to wyjątkowo wygodny  materiał, trudno się więc dziwić, że w wielu modelach tej firmy się pojawia. Dziś przyjrzymy się bliżej tym materacom Hildinga, w których ją wykorzystano – to dobra ściąga dla tych, którzy już zdecydowali się na firmę i piankę visco, nie do końca wiedzą jedna, który model wybrać.

AKTUALIZACJA 2016: Firma Hilding całkowicie wymieniła swoją kolekcję, wycofując wszystkie materace. Opis modeli Hilding z pianką termoplastyczną z 2016 roku znajdziecie w nowszym poście: tutaj. A pod każdym starym modelem materaca podajemy jego odpowiednik w nowej kolekcji.

W modelach Hildinga piankę termoelastyczną wykorzystano na kilka sposobów. Mamy więc do wyboru różne konstrukcje, z których można wybrać taką, która najbardziej nam odpowiada. To zresztą rozwiązania stosowane także przez inne firmy, choć niektóre z nich (jak na przykład to w Original Dynamic) są innowacyjne i rzadko spotykane.

Co wyróżnia modele termoelastyczne Hildinga ? Oto kilka ich cech:

  • niektóre z nich są bardzo mięciutkie. Najbardziej miękkie spośród tych, które oferujemy. To więc idealny wybór dla lubiących super mięciutkie podłoże do spania. Nie wszystkie jednak są takie, można znaleźć również bardziej stabilne, ale te miękkie są szczególnie mięciutkie 🙂
  • brak zapachu – użytkownicy termoelastycznych modeli, zwłaszcza na początku stosowania tej pianki, kiedy była jeszcze nowością, skarżyli się czasami na chemiczny zapach. Był to jeden z problemów, z których producenci musieli się uporać. Nie tylko ze względu na walory użytkowe, ale przede wszystki ze względu na bezpieczeństwo i zdrowie. W modelach Hildinga udało się ten problem całkowicie wyeliminować, więc to idealny wybór dla tych, dla których ten aspekt jest szczególnie ważny;
  • kombinacje z różnymi materiałami – modele termoelastyczne tworzone są albo z myślą, aby wykorzystać idealnie zalety tylko tej pianki, ale także łączone z innymi materiałami. Dzięki temu możemy kupić model także połączony na przykład z lateksem czy pianą wysokoelastyczną. To daje sporo możliwości, bo wystarczy zmienić stronę materaca, aby wykorzystać danej nocy na przykład bardziej sprężysty lateks.
  • rolowanie na czas transportu i przechowania – niezwykle praktyczne, bo pozwala zmniejszyć rozmiar materaca do minimum. Chwalą sobie to ci z naszych klientów, którzy po materac przyjeżdżają do salonu sami lub chcą go przechować na przykład na czas remontu.

To główne cechy modeli termoelastycznych Hildinga. Firma stara się, aby były one jak najbardziej kompaktowe czyli dawały więcej niż tylko jeden rodzaj podłoża przy zakupie jednego modelu.

PASY PIANKI TERMOELASTYCZNEJ CZYLI IDEALNE DOPASOWANIE DO SYLWETKI (ORIGINAL DYNAMIC):

Jednym z innowacyjnych rozwiązań, wprowadzonych przez Hildinga, jest to zastosowane w Original Dynamic. To original dynamicmaterac dla osób cięższych, które jednocześnie chciałyby spać na miękkiej piance visco.

Pianka termoelastyczna z założenia – kiedy powstawała – raczej miała być materiałam dla osób lżejszych. Z czasem oczywiście udało się stworzyć także takie podłoże o większej gęstości, czyli dla osób cięższych. Hilding jednak stosunkowo szybko wyszedł swoim cięższycj klientom naprzeciw, tworząc Original Dynamic.

Jak jest zbudowany ? Bardzo sprytnie. Jego bazą jest wysokoelastyczna pianka dostosowana twardości do wagi osoby powyżej 80 kg. Ponieważ zazwyczaj nacisk na materac największy jest w strefie ramion i bioder, to w tych miejscach wstawiono pasy pianki termoelastycznej. Natomiast pod nimi nadal jest wysokoelastyczna baza, która daje idealne wsparcie. W ten sposób nawet ciężka osoba może spać całkiem wygodnie.

Zwróćcie też uwagę na charaterystyczne wnętrze, w którym pianka cięta jest w taki sposób, że tworzy coś w rodzaju sprężyn – to również innowacyjny sposób profilowania. To rozwiązanie okazało się być na tyle dobre, że sam pomysł wykorzystano również kilka sezonów później w luksusuowych modelach Select Plus: Vitamin i Labyrinth.

AKTUALIZACJA 2016: Niestety Original Dynamic został wycofany już w 2015 roku i nie doczekał się bliźniaczo podobnego następcy.

 JEDNOSTRONNY MATERAC Z VISCO – TREND ZZA OCEANU

W Stanach Zjednoczonych jednostronne materace są tak popularne, że trudno dziś kupić tam model odwracany. U nas z kolei są one nadal nowością i raczej wybieramy materace o dwóch stronach użytkowych. Prawdopodobnie select thermodlatego, że w naturalny sposób wydają się być bardziej trwałe. Jeśli jednak jednostronny model dopracować w każdym szczególe, może słuzyć tak samo długo, jak ten o dwu stronach.

Idealnym tego przykładem są trzy materace jednostronne: Original Thermo i Select Thermo i Select Visco. Zbudowane na dokładnie takiej samej zasadzie. Warstwą komfortu jest pianka termoelastyczna, stąd też można je zaliczyć do modeli termoelastycznych.

Model, którego nie będziemy przewracać, musi mieć trwałą bazę. Tutaj jest to pianka wysokoelastyczna, dopiero na niej kładzie się warstwę komfortu, na której śpimy. Select Thermo ma służyć bez szwanku przez 15 lat, Original Visco – przez 10. To chyba najlepsza ocena, jako firmą sobie wystawiła, jeśli chodzi o jakość.

Select Thermo jest modelem bardzo mięciutkim. To już propozycja dla osób, które uwielbiają spanie „na chmurce”. Wszystko dlatego, że zastosowano w nim wysoką warstwę pianki termoelastycznej, a dodatkowo przepikowano nią także pokrowiec. Original Visco jest nieco mniej miękki – to dla tych, którzy jednak wolą coś bardziej stabilnego.

AKTUALIZACJA 2016: Odpowiednikiem Selecta Thermo w nowej kolekcji jest model Rumba w pokrowcu Medicott Velur.

hilding rumba

PIANKA TERMOELASTYCZNA Z PIANĄ WYSOKOELASTYCZNĄ – KOMPAKTOWE POŁĄCZENIE

Sporo osób chciałoby, ale się boi 🙂 Mowa o wykorzystaniu pianki termoelastycznej. Trochę boimy się, że będzie za miękki. Kiedy patrzymy, jak visco się pod nami zapada, nie zawsze dowierzamy, że wytrzyma tyle lat, ile obiecujemy. select dynamicJakoś tak trochę jeszcze patrzymy na ten wynalazek z nieufnością.

Czujemy się więc znacznie bezpieczniej, kiedy mamy możliwość kupienia materaca dwustronnego, który z drugiej strony ma jednak bardziej stabilny materiał. I takie rozwiązanie widać w Original Visco oraz Select Dynamic. Strona miękka zbudowana jest oczywiście z pianki visco. Ta twardsza z wysokoelastycznego materiału HR. W każdej chwili można zmienić stronę materaca na bardziej twardą z HR. Z naszych obserwacji wynika, że to właśnie takie połączenie najchętniej kupują nasi klienci, powoli przekonując się jednak to „tej dziwnie zapadającej się” pianki visco 😉

AKTUALIZACJA 2016: W nowej kolekcji 2016 niestety nie znalazły się żadne materace inspirowane Select Dynamic czy Original Visco. Trzeba szukać w niej nieco innych połączeń (jak na przykład w materacu Mambo, gdzie mamy dwie pianki wysokoelastyczne i piankę visco).

materac mambo

DLA TRADYCJONALISTÓW – KIESZENIE PLUS MIĘKKA PIANKA

Nie wszyscy sa przekonani do modeli z pianki, pamiętając jeszcze raczej słabej jakości materace z przeszłości. I dla nich powstały dwa materace: Select Fine oraz Select Multi. Ich budowa jest bardzo klasyczna, bo wnętrze składa się ze sprężyn kieszeniowych.

Te dwa modele także można by nazwać kompaktowymi, ponieważ oprócz strony z visco, można w nich znaleźć stronę z bardziej stabilnego materiału, jakim jest wysokoelastyczna piana HR lub lateks. Doskonałe rozwiązanie, jesli nie do końca ufamy w pełni piankowemu modelowi, a jednocześnie chcemy mieć twardszą alternatywę dla pianki termoelastycznej.

AKTUALIZACJA 2016: Nowa kolekcja 2016 to nowe materace. Select Fine nie ma następcy, ale Select Multi już tak – to materac Makarena. Zbudowany dokładnie tak samo, ale bez pianek znajdujących się bezpośrednio na sprężynach.

materac makarena

Jak widać Hilding zadbał o to, aby ci, którzy chcą kupić termoelastyczny materac, mieli w czym wybierać. To nie tylko miękkie podłoże, ale także całe wnętrze zbudowane w taki sposób, żeby ciało było idealnie wsparte. To także doskonały przykład, że taki model może być bardzo zdrowy, a jednocześnie pianka visco dostarcza wiele możliwości. Jej wykorzystanie zalezy już tylko od kreatywności producenta.

 

Leave a Comment