Najchętniej kupowane twarde modele – pierwsza piątka.

Dziś kolejna piątka najchętniej kupowanych modeli – tym razem na tapetę bierzemy te twarde. Szczególnie chętnie decydują się na ich zakup cięższe osoby oraz miłośnicy spania na stabilnym podłożu. Takie zestawienie z pewnością pomoże Wam dokonać wyboru, szczególnie jeśli wahacie się pomiędzy dwoma lub trzeba konstrukcjami.

PROPOZYCJE JANPOL

Janpol na rynku działa od ponad 20 lat i to widać po ich niezwykle szerokiej ofercie. Co ciekawe, ma bardzo rozbudowaną skalę twardości, bo aż od 1 do 10. Można więc potestować całkiem sporo twardości. W naszym zestawieniu uznaliśmy za twarde modele z twardością od 7 do 10 – gdzie 10 to już prawdziwie super-twardy model.

ARES – NIEDROGO I WYGODNIE

Ares jest chętnie kupowany przez osoby, którym zależy na kupnie materaca wygodnego, ale w dobrej cenie. To najbardziej klasyczna konstrukcja. Na bonnellowy wkład nałożono pianką poliuretanową, a na nią jeszcze matę z janpol areswłókna kokosowego. To właśnie ona utwardza całość i sprawia, że materac daje nam odczucie stabilności.

Jeśli przyjrzycie się bliżej materacom z kokosem i Janpola i Hildinga, zauważycie z pewnością, że obydwie firmy trochę inaczej je konstruują. Różnica jest widoczna w kolejności ułożenia warstw. Podczas gdy Janpol kokos kładzie na piankę, Hilding dokładnie odwrotnie – piankę kładzie na kokos. Co z tego wynika ? Na pewno model z kokosem na wierzchu – taki jak Ares – jest sztywniejszy i lekko twardszy. W materacach Hildinga z kolei pianka ma zminimalizowac odczucie twardości – warto to również wziąć pod uwagę, jeśli nie wiecie, na który się zdecydować. Ares Janpola będzie więc trochę bardziej twardy niż na przykład Hard Hildinga.

Ale wróćmy do Aresa. To bardzo prosty, ekonomiczny model. Można go uznać za idealny przykład tradycyjnego materaca. Sporo osób decyduje się na jego zakup, kiedy poszukują zwykłego, twardego modelu bez różnego rodzaju udogodnień.

Dla kogo najlepszy:

 • dla cięższych osób, które szukają zwykłego, klasycznego modelu;
 • dla lżejszych osób, które lubią spać na stabilniejszym podłożu;
 • dla wszystkich, którzy potrzebują niezbyt drogiego materaca dobrej jakości;

EREBU – KOKOS I KOŃSKIE WŁOSIE W DUECIE

Erebu to zdecydowanie najbardziej popularny, twardy model Janpola. Przede wszystkim na swoją ulepszoną budowę oraz wykorzystanie ciekawych i ekologicznych materiałów.

Wkład kieszeniowy działa znacznie lepiej dopasowuje się do kształtu ciała ( tutaj każda sprężynka działa indywidualnie, czego nie spotykamy w modelach sprężynowych). Możemy także uzywac obydwu stron, bo to model dwustronny.

Jednak znacznie ciekawsze jest to, co umieszczono na wkładzie kieszeniowym. Na nim bezpośrednio płyta kokosowa, a ta jeszcze przykryta ..końskim włosiem. Materiał bardzo ciekawy i niezbyt często spotykany w materacach. A janpol erebuszkoda, ma jest zupełnie antyalergiczny, a do tego bardzo plastyczny, mimo że utwardza materac. Śpimy więc na stabilnym podłożu, ale jednocześnie wygodnym i dobrze dopasowującym się do ciała.

Janpol jest firmą, która jako jedyna wykorzystuje właśnie takie wyjątkowe połączenie w kilku swoich materacach. Jest to z pewnością także pewnego rodzaju powrót do ekologicznych rozwiązań. Zaczynamy doceniać zdrowe i czyste materiały, które można znaleźć w naturze. A trzeba przyznać, że wcale nie są gorszej jakości od tych produkowanych sztucznie. Wręcz przeciwnie, kiedy zajrzeć do wnętrza końskiego włosia, można znaleźć niezwykle rozbudowaną konstrukcję, ze stworzeniem której współczesna nauka pewnie miałaby spore kłopoty. Rozwiązania proponowane przez naturę często są doskonalsze od tego, co tworzy człowiek.

I prawdopodobnie z tego powodu Erebu cieszy się tak dużą popularnością. Jest zdrowy, ekologiczny, wygodny, no i oczywiście twardy.

Dla kogo najlepszy:

 • dla ciężkich osób, które szukają trwałego modelu kieszeniowego;
 • dla miłośników ekologicznych rozwiązań;

WENUS – CHYBA NAJBARDZIEJ UNIWERSALNY MATERAC W OFERCIE JANPOL

Jeśli mielibyśmy wskazać model Janpola, który może być wykorzystany właściwie przez każdego, to z pewnością byłby to Wenus. Przede wszystkim ze względu na aż trzy dostępne twardości. H4 jest tym materacem, który chętnie janpol wenuskupują osoby szukające twardszego modelu (choć już nie tak, jak dwa opisane powyżej).

Budowa jest niezwykle prosta i można by ją nazwać wyjściową do tworzenia bardziej rozbudowanych i zaaawansowanych konstrukcji. Co znajdziemy w środku ? Klasyczny wkład kieszonkowy o 7 strefach twardości, a na nim warstwę pianki poliuretanowej. I to wszystko – całość opakowana w pralny pokrowiec. I tak jak Ares jest klasycznym modelem sprężynowym, tak Wenus jest prostym, klasycznym modelem kieszeniowym. Jego zaletą jest więc przede wszystkim dobra cena. Dwustronny, wytrzymały – coś dla poszukujących niezbyt drogiego materaca dobrej jakości.

Dla kogo najlepszy:

 • dla osób, które lubią spać na twardszym podłożu;
 • dla szukających niedrogiego materaca kieszonkowego, który da lepsze i wygodniejsze wsparcie niż model sprężynowy.

To trzy, najbardziej popularne, twarde materace Janpol, które nasi klienci kupują najchętniej.

PROPOZYCJE FIRMY HILDING

Hilding znany jest ze swoich ekperymentów z różnymi materiałami. Choć chętnie w swoich twardych modelach stosuje klasyczne „utwardzacze” jak kokos, nie boi się też próbować nowości. To, co może wyróżniać ich bardziej stabilne modele, to przede wszystkim trwałość. Hilding nie idzie na żaden kompromis, jeśli chodzi o jakość. Minimalna gwarancja to 5 lat, maksymalna 15. Jeśli więc komuś zależy na zakupie na lata, to z pewnością będzie to dobry wybór. Tutaj każdy szczegół jest dopracowany, a dzięki temu wytrzymałość maksymalnie wydłużona – to ważne w przypadku twardych modeli, bo zazwyczaj korzystają z nich nieco cięższe osoby.

PASODOBLE – PIANKA I KOKOS

Ten model często wybierają Panowie, którzy ważą powyżej 80 kg. Konstrukcja jest dość typowa, jak dla twardego modelu. Mamy więc wewnątrz kieszenie wyprofilowane w 7 stref twardości. Na nich z jednej strony ułożona jest płyta kokosowa, a na niej profilowana pianka wysokoelastyczna. Z drugiej natomiast (ta jest trochę bardziej miękka) włókno z agawy Sizal.

Widać tutaj trochę inne podejście do maty kokosowej, niż w przypadku modeli Janpola. Na kieszeniach najpierw jest kokos, a na nim pianka. Hilding wychodzi więc z założenia, że wygodniej leży się na macie z włókna kokosowego, jeśli położyć na nią dodatkową warstwę komfortu. Zadaniem warstwy komfortu jest więc zminimalizować nacisk, ale stabilne podparcie nadal jest zachowane.

Warto też zwrócić uwagę na profilowanie pianki. Jego zadaniem jest bardziej równomiernie rozłożyć ciężar, ale też masować ciało statycznie. Nie bez znaczenia jest także zabezpieczenie pokrowca przed mikroorganizmami – mamy do wyboru dwa pokrowce. Pierwszy, Velvet, zawiera probiotyki, które działają jak naturalne antybiotyki. Drugi uszyto z Tencelu, a więc materiału o wyjątkowej chłonności, który błyskawicznie wysycha. Jest też bardzo delikatny i idealny do wrażliwej, podrażnionej skóry.

Ten model jest więc już bardziej zaawansowany, jeśli chodzi o wewnętrzne rozwiązania. To też pozwoliło na wydłużenie trwałości – Pasodoble ma 15-letnią gwarancję.

Dla kogo najlepszy:

 • dla cięższych osób, które poszukują trwałego materaca kieszonkowego;
 • dla tych, którzy szukają bardziej zaawansowanych rozwiązań, które zapewniają nie tylko dobre podparcie ciała, ale i wygodny sen.
hilding pasodoble

FANDANGO – EKONOMICZNA WERSJA MODELU Z KOKOSEM

Nadal chętnie kupujemy twarde materace z kokosem, a takiego brakowało w ekonomicznej serii Family Hildinga. W nowej kolekcji pojawił się model Fandango, który jest idealną propozycją dla cięższych osób. Jego zaletą jest dobra cena – udało się ją obniżyć poprzez obniżenie wysokości materaca (Hilding nigdy nie obniża ceny na przykład wprowadzając gorszej jakości materały do tańszych modeli – zazwyczaj są one niższe, ale materiał pozostaje taki sam).

Mamy tutaj wkład kieszonkowy jako bazę, a na nim z jednej strony filc i na nim piankę, a z drugiej warstwę kokosu i piankę. Można więc wybrać stronę, na której aktualnie śpimy. Fandango jest idealny, jeśli potrzebujemy czegoś trwałego (model ma 5 lat gwarancji) i jednocześnie niedrogiego. Też jest oczywiście przeznaczony dla cięższych osób. Mogą go z powodzeniem używać również lżejsze osoby, które wolą twardsze materace.

Dla kogo najlepszy:

 • dla cięższych osób, które poszukują modelu tańszego od Pasodoble, ale równie dobrego;
 • dla osób, które szukają materaca trochę bardziej miękkiego, niż Pasodoble.

To modele, które nasi klienci najczęściej wybierają, jeśli chodzi o podwyższoną twardość. Najczęściej o tym, który wybierzemy, decyduje cena. Droższe modele zazwyczaj są wyższe i mają dłuższą gwarancję. Jeśli chodzi o tańsze, to polecamy zawsze te, które są dobrej jakości i także mogą posłużyć przez dłuższy czas.

materac fandango

Zapraszamy do kontaktu, jeśli macie jakieś pytania – jesteśmy do Waszej dyspozycji.

Leave a Comment