Najczęściej zadawane pytania o łóżka typu continental.

Łóżka typu continental są coraz chętniej kupowane, choć nadal stanowią mniejszość. Jesteśmy ich ciekawy i często pojawia się sporo pytań. Dlatego dziś odpowiadamy na te pojawiające się najczęściej o modele dostępne w naszym sklepie. Jeśli macie jakieś pytania, zachęcamy do zadawania ich tutaj lub w prywatnych wiadomościach:

1. Zauważyłem, że nie mogę sobie wybrać materaca w łóżku continental ? Czy jest taka możliwość ?

Tak, firma Hilding wprowadziła możliwość dobierania materaca według preferencji. Domyślnie – jeśli nie chcemy go zmieniać – do łóżka dołączony jest materac o klasycznej, średniej twardości, która jest odpowiednia dla większości osób. Ten standardowy materac jest obijany taką samą tkaniną, jak całe łóżko. Jeśli jednak ktoś chce sobie dobrać inny materac, może to zrobić. Zasada dobierania jest bardzo prosta i zależy od tego, jakie łóżko kupujemy.  Jeśli kupujemy łóżko Original, możemy wybrać dowolny model z kolekcji Original. I tak samo z łóżkiem Select. Trzeba jednak pamiętać o tym, że jeśli zmieniamy materac na niestandardowy, nie zostanie on obity tkaniną – dostaniemy materac w klasycznym pokrowcu.

2. Co, jeśli mój materac się zużyje ? Będę musiał kupić nowy box, czy wystarczy kupić nowy materac ?

W przypadku łóżek tego typu, rzeczywiście baza jest znacznie bardziej wytrzymała, niż cały materac. Często może nam posłużyć dwa, czy nawet trzy razy dłużej. Jeśli jest w dobrym stanie, nie musimy kupować nowego łóżka, wystarczy wymienić jedynie materac.

3. Czy mogę używać łóżka bez nóżek ?

Jak najbardziej, nie ma konieczności montowania nóżek. Box jest odpowiednio usztywniony drewnem – spokojnie możemy z niego korzystać bez dokręcania nóżek.

4. Czy mogę używać łóżka bez wezgłowia ?

Oczywiście. Trzeba jednak pamiętać o tym, aby ustawić łóżko w taki sposób, aby materac nie zsuwał nam się od strony głowy – w łóżkach continental materac leży na bazie, więc nie jest wspierany po bokach czy z przodu. Wezgłowie pełni więc dwie funkcje: jest ozdobą łóżka, a jednocześnie przytrzymuje materac od strony głowy.

5. Czy mogę zamówić łóżko o szerokości 160 cm, które będzie się składać z jednego boksu ?

Niestety nie ma takiej możliwości. Wszystkie łóżka podwójne (a więc o szerokości 160, 180 i 200 cm) składają się z dwóch boksów, które zestawia się razem. Wynika to z tego, że pojedyncza, większa konstrukcja mogłaby być nie tak trwała. Chodzi także o praktyczne względy. Transportowanie czy przenoszenie tak dużego boksu jest niepraktyczne. Podwójna konstrukcja sprawdza się idealnie i nie ma właściwie żadnej różnicy w jej użytkowaniu.

6. Jak czyści się tkaniny obiciowe w łóżka Hildinga ?

Tkaniny używane przez firmę Hilding są bardzo nowoczesne i zabezpieczone specjalną technologią przed brudzeniem. Większość plam, które pojawią się na materiale, wystarczy przetrzeć wilgotną szmatką. Jeśli plama nie schodzi, można użyć delikatnego detergentu. To powinno wystarczyć, aby usunąć nawet  najbardziej uciążliwe zabrudzenia. Trzeba pamiętać o tym, aby dokładnie wymyć detergent po czyszczeniu – dobrze przetrzeć plamę czystą ściereczką. Przed czyszczeniem warto przeprowadzić test w niewidocznym miejscu, aby sprawdzić, czy środek czyszczący nie odbarwia tkaniny, zwłaszcza jeśli chcemy użyć silniejszego detergentu. Od czasu do czasu warto też odkurzyć tkaninę, bo z czystego materiału usuwa się plamy znacznie łatwiej.

7. Skąd wynika różnica w cenie poszczególnych modeli ?

Poszczególne modele Hildinga są zbudowane trochę inaczej – pisaliśmy o tym w tym poście. Im bardziej rozbudowana konstrukcja, tym bardziej jest wytrzymała i wzrasta jej cena. To, jaką wybierzemy zależy od tego, w jakim przedziale cenowym chcemy się zmieścić i na jak długiej gwarancji nam zależy.

8. Skąd mam wiedzieć, że łóżka continental Hilding są dobrej jakości ? Waham się pomiędzy tą firmą, a inną.

Hilding to firma, która jest jednym z najbardziej znanych producentów wyposażenia hoteli. W Polsce łóżka continental znacznie częściej spotkać można właśnie w hotelach, niż w naszych domach. Jeśli spaliście na takiej konstrukcji w hotelu, bardzo prawdopodobne, że została ona wyprodukowana właśnie przez Hilding. Firma ma niezwykle duże doświadczenie w produkcji łóżek, ponieważ przed II wojną światową właśnie od ich produkcji zaczynała. Łóżka przez wiele lat były głównym asortymentem tej firmy. Dopiero później na rynku pojawiły się materace oznaczone ich logiem. Jeśli w czymś Hilding osiągnął mistrzostwo, to z pewnością w produkcji łóżek.

9. Czy mogę dokupić sam box bez materaca ?

Jest taka możliwość. Można kupić jedynie podstawę. Jeśli są Państwo zainteresowani takim zakupem, prosimy o kontakt.

10. Czy mogę połączyć łóżko z materacem innej firmy ?

Jeśli mają Państwo jakiś ulubiony materac, nic nie szkodzi na przeszkodzie, aby go wykorzystać. W takim wypadku można kupić jedynie boksy i osobno materac innej firmy. Do kompletu ewentualnie można również kupić wezgłowie czy nóżki. Wielką zaletą łóżek Hildinga jest właśnie możliwość personalizowania. W pojedynczych elementów, które widzimy w sklepie, można skompletować własny projekt. To idealny przykład tzw. mebli personalizowanych, które dopasowujemy do siebie według własnego upodobania i potrzeb. Producent dostarcza nam albo gotowy projekt, albo poszczególne elementy, które można łączyć ze sobą w dowolny sposób.

11. Czy mogę rozłożyć płatność na raty ?

Ponieważ zakup łóżka to dość duży wydatek, zadbaliśmy o to, abyście mieli Państwo możliwość rozłożenia płatności na raty. Można to zrobić, korzystając z systemu ratalnego Santander. Wystarczy wejść w ikonkę „raty Santander”, która znajduje się po prawej stronie każdej ze stron sklepu. Można tam wyliczyć wysokość miesięcznej raty. Cały proces jest organizowany przez nas, więc nie ma konieczności udawania się do banku.

12. Czy powinienem w jakiś szczególny sposób dbać o łóżko tego typu ?

Właściwie tego typu konstrukcja nie wymaga jakichś szczególnych zabiegów. Jest jedną z najbardziej wytrzymałych, a na pewno wytrzymalsza, niż większość modeli „ramowych” (na pewno się nie rozchwieje). Warto od czasu do czasu odkurzyć tkaninę obicia. Można też odwracać materac co jakiś czas. Poza tym nie ma szczególnych wskazówek – na pewno to modele, o które nie trzeba jakość specjalnie dbać, a trwałość jest ich sporą zaletą.

13. Czy mogę zamontować regulowany stelaż w takim łóżku ?

Niestety nie ma takiej możliwości. Wynika to ze specyficznej budowy. Łóżko tego typu nie ma w sobie klasycznego stelaża, jaki znamy z łóżek ramowych. Hilding wkrótce jednak wprowadza nowy model łóżka continental, w którym będzie można regulować stelaż. Na razie zadebiutował on na targach Meble Polska 2015, niedługo z pewnością pojawi się także w ogólnodostępnej ofercie.

Leave a Comment