Najczęstsze pytania o modele Magniflex.

Modele Magniflex zdobywają coraz większą popularność w Polsce i coraz więcej osób zaczyna się nimi interesować. Jeśli zastanawiacie się nad wyborem tej firmy albo konkretnego modelu z naszej oferty, dziś odpowiadamy na najczęściej pojawiające się pytania. Być może ułatwi Wam to podjęcie decyzji. Oto pytania, na które odpowiadamy najczęściej:

1. Czym właściwie różnią się modele Magniflex od innych – ich cena jest dość wysoka. Dlaczego mam wybrać akurat tę markę ?

To naturalna reakcja, że zaczynamy porównywać różne marki, zwłaszcza, jeśli cena jest dość wysoka. Jednak jakość modeli włoskiej firmy można docenić dopiero, kiedy bliżej się im przyjrzymy. Na rynku obecnych jest wiele modeli, w bardzo różnych cenach. Jednak Magniflex wyraźnie się od nich odróżnia. Przede wszystkim jakością wszystkich swoich komponentów. Wielu producentów korzysta z klasycznych rozwiązań, na przykład pianek wysokoelastycznych – to zresztą bardzo dobre materiały. Kiedy jednak spojrzymy na pianki Magniflex, można zauważyć, że to materiały, które są już krok dalej od pozostałych. Dlaczego ? Są modyfikowane już na poziomie komórkowym, mają wyjątkową wytrzymałość. Można to porównać na przykład do producenta samochodu, który omija klasykę – nawet najwyższej jakości – a wybiera tylko rozwiązania najnowszej generacji. Jeśli jakaś piana dopiero opuszcza laboratorium, to Magniflex jest firmą, która na pewno zwróci na nią uwagę. Widać to zresztą także po okresie gwarancji, który wynosi aż 13 lat. A wracając do porównania samochodowego – możemy kupić samochód bardzo dobrej jakości i marki (to byłyby wszystkie materace dobrych firm) albo wybrać samochód przyszłości (tak można by określić modele Magniflexu w branży). Oczywiście jakość i wykorzystanie nowości jest drogie i to przekłada się także na cenę. Jednak zyskujemy pewność, że komfort będzie najwyższej jakości.

Porównanie do samochodów nie jest przypadkowe, ponieważ Magniflex jest jedną z niewielu firm, które są obecne dosłownie na całym globie. Od Japonii po Stany Zjednoczone, od Finlandii aż po Australię. Jak wyliczyła firma, w czasie swojej ponad 50-letniej działalności, wyprodukowali już materace dla ponad MILIARDA osób na świecie. A każdy z nich w fabryce włoskiej w Toskanii. To zresztą pokazuje typowo włoskie podejście do dóbr luksusowych, które są produkowane w jednym miejscu, pod okiem tych samych specjalistów, aby każdy egzemplarz był tak samo dobry.

2. Nie jestem przekonany do pianek, nie ufam im, bo boję się, że po pewnym czasie będą niewygodne.

Nasza nieufność do pianek to pozostałość po czasach, kiedy były to konstrukcje raczej niskiej jakości. Dzisiejsze materiały są zupełnie inne i wiele z nich ma trwałość identyczną bądź nawet dłuższą niż sprężyny. Kupując pianki Magniflex możemy być spokojni o ich jakość i to, jak poradzą sobie z upływem czasu. Taki model zachowa idealną jakość przez minimum cały okres gwarancji, a najpewniej znacznie dłużej ( co wynika z jakości użytych materiałów). Jeśli niepokoimy się o to, że model z pianki nie będzie wytrzymały, w tym przypadku nie ma powodu do obaw.

3. Dlaczego modele tej firmy są w większości jednostronne. Czy materaca nie powinno się odwracać ?

Modele materaców, które znajdujemy na rynku można podzielić na jednostronne i dwustronne. Jeśli śpimy na modelu dwustronnym, możemy używać obydwu jego stron. W takim wypadku zaleca się odwracanie go co kilka miesięcy. Można spotkać na rynku także modele jednostronne (choć w Polsce są one mniej popularne). Te zazwyczaj wykonuje się w nieco inny sposób. Są zaprojektowane w taki sposób, aby nie było konieczności ich przewracania. To bardzo wygodne, bo często zapominamy o tej czynności. W takim wypadku używa się nieco innych pianek, które zachowują swoją wysoką jakość przez wiele lat. Podobnie jest z jednostronnymi modelami Magniflex – nie ma potrzeby ich przewracania – model nie będzie się deformował z czasem. Użyte wysokoelastyczne piany zachowują swój oryginalny kształt przez minimum 12 lat, a więc przez cały okres gwarancji.

4. Na czym powinno się położyć materac tej firmy ?

Model może być używany w każdym łóżku, trzeba jednak zwrócić uwagę na stelaż, który się pod nim znajduje. My zalecamy użycie konstrukcji elastycznej, czyli stelaża sprężynującego. To taki, w którym listewki delikatnie uginają się pod ciężarem. Przede wszystkim dlatego, że ciężar jest wtedy przeniesiony z materaca na stelaż. To znacząco wydłuża żywotność materaca. Nie polecamy natomiast używania sztywnego stelaża, tzw. drabinki, ponieważ z czasem, pod wpływem obciążenia materac może się odkształcać pod spodem. Producent zaleca raczej używanie stelaża niż typowego boxu (takiego, jaki jest na przykład w łóżkach typu continental), aby zapewnić ciągłe wietrzenie spodu.

5. Jak dbać o taki materac ?

Pielęgnacja modeli Magniflex nie różni się w jakiś znaczący sposób o pielęgnacji innych materaców. Jeśli mamy model z pralnym pokrowcem, można go oczywiście zdejmować do prania. Większość plam powinna bez problemu zejść w zwykłym praniu, jeśli mamy jakąś bardziej upartą plamę, wystarczy przed praniem natrzeć ją zwykłym mydłem. Natomiast trzeba ostrożnie obchodzić się z wkładem, którego bezwzględnie nie należy moczyć. Modele Magniflexu mają kilka warstw ochronnych, tak więc zabrudzenia nie przenikają tak łatwo do wnętrza. Pranie pokrowca w zupełności wystarczy.

6. Czy mogę zamówić model niestandardowej wielkości ?

Oczywiście jest taka możliwość. Trzeba się jednak liczyć z wydłużonym czasem oczekiwania, a więc do kilku tygodni. Ponieważ modele są produkowane tylko we Włoszech, niestety musimy się ustawić w kolejce po nietypowe zamówienia 🙂

7. Znalazłam model na stronie zagranicznej, którego nie ma w sklepie. Czy mogę go zamówić ? Dlaczego w Polsce oferta jest inna niż na przykład w USA ?

Rzeczywiście, przeglądając ofertę międzynarodową, można znaleźć nieco inne modele, niż na przykład w Polsce. Wynika to przede wszystkim z trochę innych preferencji użytkowników. Na przykład na południu Europy, czy w krajach arabskich, gdzie klimat jest gorący, znacznie większą popularnością cieszą się modele z chłodzącymi żelami. W Polsce natomiast chętniej kupowane są materace z pianką visco. Możemy oczywiście zamówić dla Państwa każdy model z oferty firmy – podobnie jednak jak w przypadku modeli w niestandardowym rozmiarze, czas oczekiwania na realizację jest nieco dłuższy.

8. Czy pianka visco w modelach tej firmy grzeje ?

Zdarza się, że niektórzy odczuwają lekkie grzanie podczas korzystania z modelu visco (dotyczy to około 10% użytkowników). W przypadku modeli Magniflex ten problem został jednak rozwiązany, ponieważ firma używa pianki o otwartych komórkach. Taki materiał nie kumuluje ciepła, więc nie ma możliwości aby grzał. Jest to jedno z wielu udoskonaleń, które zostały wprowadzone. Nawet osoby, które wcześnie, na innych materacach, odczuwały taką niedogodność, mogą być spokojne. W tym przypadku ryzyko grzania jest zupełnie wyeliminowane.

9. Czy są jakieś dowody na to, że modele tej firmy poprawiają jakość snu ?

Modele były badane i testowane przez Uniwersytet Florencki. Przeprowadzono badania, które objęły 46 osób, a przetestowano 34 modele firmy oraz 34 klasyczne modele ze sprężynami oraz wykonane z lateksu. Okres badań wynosił 4 lata. Wyniki potwierdziły, że w porównaniu do klasycznych materaców, na modelach Magniflex testujący zmieniali pozycję snu mniejszą ilość razy, a czas zasypiania skrócił się o kilkanaście minut. Wahania temperatury ciała były też mniejsze.

Źródła: BedTimesMagazine 

Leave a Comment