Najdziwniejsze i najciekawsze łóżka świata.

Dziś trochę ciekawostek ze świata designu – przyjrzyjmy się najciekawszym i najbardziej nietypowym projektom łóżek 0 niektóre z nich są naprawdę niesamowite:

1. Lewitujące łóżko – projekt stworzony przez holenderskiego architekta unosi się nad ziemią !!! Tym, którzy chcą poczuć się podobnie, ale niezbyt chętnie wydadzą ponad milion Euro na taki gadżet polecamy inny model. Choć działa na trochę innych zasadach, daje podobną frajdę 🙂

lewitujace lozko

2. Łóżko z kartonu – projekt It Design – firmy szwajcarskiej zajmującej się projektowaniem funkcjonalnych mebli dla młodych osób. Proste w rozłożeniu i przechowywaniu z materiału, który zna każdy z nas, a kosztuje kilkaset Euro – nie ma to jak dobry pomysł 😉

lozko z kartonu

 3. Model w kształcie jajka – futurystyczne łóżko Guntera Thony  nie tylko pod względem wyglądu, ale i działania. Projektowanie poprzedzono ponad rocznymi badaniami nad snem. Wewnątrz „jajka” umieszczono głośniki stereo oraz oświetleniem, które uspokaja lub pobudza organizm – jajko doskonałe ?

lozko jajko4. Łóżko na suficie – na szczęście tylko w ciągu dnia. Na noc rozkłada się je normalnie, a takie rozwiązanie pozwala zaoszczędzić sporo miejsca. Można też po prostu podwiesić je pod sufitem i dostawać się do niego po drabince. Pewnie tylko dla tych, którzy nie mają lęku wysokości.

lozko wiszace pod sufitem5. Model typu „nie patrz w dół” – nic dodać nic ując.

lozko wiszace z siatki

 6. Dla koneserów muzyki – model zbudowany specjalnie z myślą o słuchaniu muzyki w łóżko. Wizualnie pewnie nie prezentuje się oszałamiającą, ale niezwykłe doznania słuchowe gwarantowane.

lozko do sluchania muzyki7. Łóżko zapinane na zamek – idealne dla bałaganiarzy – rano zasuwamy cały ekwipunek, a nasze łóżeczko jest piękne posłane w kilka sekund.

lozko zasuwane na zamek8. Łóżko – sejf – choć pieniądze pod poduszką to dość przewidywalny schowek, w taki łóżku będą zupełnie bezpieczne.

lozko z sejfem9. Piętrus zamieniany w sofę – genialne i praktyczne rozwiązanie !!!

ciekawe lozko10. Smakowite łóżko hamburger – wyposażone w kołdrę z ziarnami sezamu 😉

lozko hamburger11. Spełnienie marzeń każdej księżniczki – łóżko dla dziewczynki w kształcie karocy powstaje przez około 6 miesięcy z włókna węglowego i drewna. Ręczne wykonanie kosztuje prawie 50 000 dolarów.

lozko z ksztalcie karocy12. Antyterrorystyczne łóżko Quantum Sleeper – kuloodporny minibunkier, który zamyka się w czasie snu w razie ataku chemicznego, katastrof naturalnych, czy wizyty włamywaczy. Z hermetycznego wnętrza można wezwać policję, obserwować, co się dzieje dookoła, czy skorzystać z toalety. Hm, szczerze mówiąc brzmi trochę przerażająco 😉

antyterrorystyczne lozko13. Łóżko trumna – produkowane przez firmę Casket Furniture Company jest idealną propozycją dla miłośników horrorów. Wykonywane ręcznie w zaskakująco niskiej cenie jak na super wygodą trumnę, bo około 4000 dolarów 😉

lozko trumna

 

 

Leave a Comment