Nietypowe rozwiązania w modelach New Concept.

Choć łóżka New Concept wydają się nie wyróżniać niczym szczególnym spośród wielu podobnych produktów, to jednak jest kilka elementów, które są zupełnie inne. I to właśnie one zwróciły naszą uwagę, kiedy poszukiwaliśmy dla Was czegoś trochę innego i wyjątkowego. Zobaczcie, jak z typowej konstrukcji, dzięki nietypowym pomysłom, można stworzyć coś oryginalnego i niespotykanego.

———-

TERAZ ŁÓŻKA CONCEPT TANIEJ O 5% – TYLKO DO KOŃCA MAJA 2015 !!!

————-

NIETYPOWO W WEZGŁOWIU

Wezgłowie zawsze jest jednym z najbardziej nietypowych elementów łóżka szkieletowego. To ono nadaje mu cały charakter i to właśnie dzięki nietypowym pomysłom można w bardzo skuteczny sposób stworzyć coś wyjątkowego.

Jednym z najciekawszych wezgłowi bez wątpienia jest to, które wykorzystano w modelu Concept V. Całość została tak skonstruowana, aby wezgłowie było o wiele szersze od ramy łóżka. Dzięki temu z tyłu tworzy się coś w rodzaju małej ścianki. Można ją oczywiście obić taką samą tkaniną, co ramę, bo stanowi integralną część modelu V. Można także przesunąć je w taki sposób, aby znajdowało się tylko z jednej strony – jeśli ktoś na przykład chce ustawić łóżko pod ścianą. Rozwiązanie jest bardzo praktyczne, ale przede wszystkim sprawia, że łóżko staje się wyjątkowo ciekawym elementem sypialni i skupia na sobie całą uwagę. W połączeniu z ciekawymi dodatkami, możemy w  ten sposób stworzyć cały zakątek sypialniany.

Dość nietypowe rozwiązanie, którego nie spotkaliśmy nigdy wcześniej, jest też wykorzystane w modelu Pillow. Nie bez przyczyny taka nazwa, bo wezgłowie to … poduszki, które stają się podgłówkami. Są przypięte do bardzo prostego wezgłowia i łatwo można je zdjąć do prania. A na co dzień idealnie sprawdzają się, jeśli ktoś na przykład lubi czytać w łóżku lub oglądać telewizję.

Bardzo eleganckie i klasyczne rozwiązanie zaprojektowano także w modelu XIV Classic. Tutaj wezgłowie jest czymś pośrednim pomiędzy łóżkiem z drewna, a tym obijanym tkaniną. Rama wezgłowia wykonana jest z drewna, które w zależności od tkaniny obicia kolorowana jest bejcą. Natomiast środek to kwadratowe panele, które świetnie współgrają z geometryczną formą ramy. Możliwości wyboru jest wiele: można wybrać połączenie kontrastujące lub idealnie się dopełniające kolory. Na pewno jest to jedno z najbardziej eleganckich łóżek tej firmy.

Opisane modele to jednak nie koniec eksperymentowania z budową. Świetnie widać to na przykładzie Milano, które jest absolutnym hitem wśród sprzedawanych przez nas modeli tej firmy. Wiele osób po prostu wchodzi do salonu i od razu wie – to jest to. Milano ma w sobie to coś, co wymaga doświadczenia w projektowaniu. Jest niezwykle proste, a jednocześnie przyciąga uwagę i trudno nie zachwycić się tak doskonale skonstruowaną formą – to chyba jedno z najtrudniejszych zadań dla projektanta – stworzyć minimalistyczny projekt, ale z elementami zwracającymi na siebie uwagę. Z pewnością dużą rolę odgrywa tutaj wygięte lekko wezgłowiem dzięki czemu całość nie jest zbyt surowa.

Na pewno jedną z najsilniejszych stron modeli Concept jest właśnie forma – minimalizm wzorowany na skandynawskim, jednak podany w tak wielu różnych wersjach, że trudno nie docenić pomysłowości.

DOWOLNA SZEROKOŚĆ, DŁUGOŚĆ I WYSOKOŚĆ, CZYLI PERSONALIZOWANY MEBEL

Koniec XX wieku przyniósł ze sobą nowy trend, jakim jest personalizowanie mebli. Dawniej mieliśmy do wyboru dwie opcje: albo zamawiamy łóżko, takie jak chcemy u rzemieślnika – i wtedy mamy wpływ na każdy element. To jednak wymaga czasu. Druga, łatwiejsza opcja, to po prostu zakupienie gotowego łóżka. W takim wypadku jednak nie mieliśmy większego wpływu na to, jakie ma rozmiary, czy jak wyglądają jego poszczególne elementy. Nasz wpływ w zasadzie ograniczał się jedynie do wyboru tkaniny obiciowej.

Personalizowanie zrodziło się jako odpowiedź na zapotrzebowanie – klienci chcieli mieć znacznie większy wpływ na to, jak wyglądają ich meble. Jednocześnie zależało im na tym, aby projekt powstał szybko i nie był zbyt drogi. W taki sposób pojawiło się projektowanie już na etapie kupowania. W ten trend modele Concept wpisały się idealnie. Firma stworzyła modele wyjściowe, a każdemu z kupujących dała możliwość modyfikowania ich szerokości, długości, wysokości i zmieniania wyglądu poszczególnych elementów. A wszystko w ramach jednej ceny. Jeśli dodać do tego ponad 200 różnych tkanin obiciowych, mamy właściwie modele niepowtarzalne, których nie ma w swojej sypialni nikt inny.

pikowana scianaWyjściowe propozycje to klasyczne modele, wymiary, jeśli chodzi o długość i szerokość łóżka, można dowolnie zmieniać. Świetne rozwiązanie, jeśli na przykład sypialnia jest malutka i potrzebujemy wąskiego łóżka. Doskonale sprawdza się również wtedy, kiedy potrzebny jest model dużo większy. Rama może być szersza lub węższa, nóżki dobrane stylem do tkaniny obicia. Wszystkie te modyfikacje cały czas pozostają w tej samej cenie. A na zamówieni możemy stworzyć model zupełnie inny, na przykład złożony z elementów znalezionych w różnych łóżkach. To coś dla wszystkich, którym marzy się zupełnie wyjątkowe miejsce do spania.

ŚCIANA NA ŚCIANIE ? EFEKT MUROWANY !

To, co naprawdę nas zachwyciło, kiedy po raz pierwszy zobaczyliśmy ofertę, to wyjątkowa ściana. Podobnie jak łóżka, składa się z pojedynczych paneli, które można rozbudować na dowolną wysokość i szerokość. Trzeba przyznać, że taki projekt robi spore wrażenie w nowoczesnym wnętrzu. W ten sposób łóżko staje się integralną częścią wnętrza, a sypialnia nabiera wyjątkowego charakteru.

Personalizowanie łóżka daje wiele możliwości zastosowania nietypowych rozwiązań. Już niewielkie zmiany powodują, że nasz model jest jedyny w swoim rodzaju. Bez wątpienia Concept wyróżnia także bardzo korzystna cena, jeśli porównać ją do większości podobnie tworzonych modeli. Bez wątpienia propozycja dla każdego, kto szuka czegoś innego.

 

Leave a Comment