Nowa kolekcja Hilding 2016 – materiały.

2016 rok to dla firmy Hilding sporo zmian w kolekcji – właściwie zupełnie nowa kolekcja, ponieważ z całej oferty niezmienione pozostały jedynie stelaże oraz łóżka. Dotychczasowa kolekcja została w całości wycofana, a na jej miejsce pojawiają się zupełnie nowe materace. Sporo ciekawych rozwiązań, pomysłów, a przede wszystkim ulepszeń, dzięki którym konstrukcje są jeszcze lepiej dopasowane do potrzeb klientów. Jak widzicie w naszym sklepie, wciąż dostępne są materace ze starej kolekcji (w doskonałych cenach), a nowa prezentuje się niezwykle efektownie.

CO NOWEGO WŚRÓD MATERIAŁÓW ?

Ulepszenia to hasło każdej zmiany i podobnie jest z kolekcją Hildinga. Na miejscu pozostają sprawdzone materiały, takie jak FlexiFoam, czy niezawodna pianka visco. Wkraczają jednak nowe, które mają jeszcze bardziej poprawić komfort i wydłużyć żywotność materaców:

SPRĘŻYNY KIESZONKOWE INTERACTIVE – dla tych, którzy nie ufają piankom, a chcą spać wyjątkowosprezyny interactive

To zupełna nowość w ofercie Hilding, jeszcze jeden ze sposobów na to, aby wypoczynek na sprężynowym materacu uczynić super wygodnym. InterActive to cały system sprężyn. Bazą są klasyczne sprężyny wyprofilowane w 7 stref twardości. Jednak pomiędzy te duże wstawiono mniejsze i nieco niższe sprężynki. Efekt ? Ciało jest wspierane na dwóch poziomach. Z jednej strony idealnie i stabilnie podparte – to coś dla miłośników wytrzymałych sprężyn. Z drugiej natomiast powierzchnia jest niezwykle wygodna i komfortowa. Gdyby nie idealne podparcie kręgosłupa, można by powiedzieć, że miękka. Tego typu rozwiązania spotyka się stosunkowo rzadko. Firmy raczej wolą chyba stawiać na nowe pianki, niż tradycyjne sprężyny. To zdecydowanie ukłon w stronę osób, które preferują bardziej klasyczne konstrukcje i nie do końca ufają samej piance. To zresztą nie pierwsze podejście Hildinga to unowocześniania klasycznych wkładów – do niedawna w ofercie można było znaleźć Select Air z plastikowymi sprężynami.

Rozwiązanie InterActive znaleźć można w dwóch modelach Hildinga: Jazz oraz Balet.

pianka velvet touchVELVET TOUCH – nowa odsłona wysokoelastycznej pianki

Nowe materiały i rozwiązania pojawiają się nie tylko w modelach kieszonkowych. Można je znaleźć również w materacach z pianek. Zupełnie nowym materiałem w ofercie Hildinga jest wysokoelastyczna pianka Velvet Touch. Stworzono ją specjalnie na potrzeby Hilding Anders Polska. Doskonała nie tylko pod względem właściwości, ale również od strony wizualnej. Przykuwa uwagę wzorem w biało-fioletowe pasy. Znacznie ciekawsze są jednak jej właściwości.

Velvet Touch użyto w nowej kolekcji na dwa sposoby. Po pierwsze może być trzonem materaca – doskonale widać to na przykładzie Latino, gdzie włożono ją pomiędzy dwa blaty lateksu. W tym wypadku spełnia rolę stabilizującą – ma utrzymać w ryzach stosunkowo miękki lateks. Tuż obok jednak pojawia się inne zastosowanie Velvet Touch – jako warstwy komfortu, która bezpośrednio wspiera ciało. I w tym wypadku jest bardzo komfortowym, delikatnym materiałem. Jak to możliwe ?

Nowoczesne pianki wysokoelastyczne nierzadko łączą w sobie sprzeczne cechy. Z jednej strony są wytrzymałe, sztywne, z drugiej natomiast niezwykle miękkie i delikatne. To niezwykły przeskok jakościowy w stosunku do dawnych, tradycyjnych pianek poliuretanowych, które były albo sztywne, albo miękkie i niezbyt wytrzymałe. W tym wypadku udaje się uzyskać połączenie tych dwóch cech. I takim sposobem jeden materiał można wykorzystać na dwa sposoby.

Jaka jest więc Velvet Touch ? Przede wszystkim jedwabista i delikatna w dotyku, stąd zresztą bierze się jej nazwa. Kolejna niezwykle ważna cecha to przewiewność. To ważne, aby materac mógł zachować świeżość na wiele lat.

Wytrzymałość i sprężystość pozwala zastosować Velvet Touch  jako bazę – na przykład w modelu Rumba. W jeszcze ciekawszy sposób zrobiono to w materacu Twist, gdzie z Velvet Touch wycięte są sprężyny. Materiał jest na tyle odporny, że spokojnie może posłużyć 15 lat – taka jest gwarancja na obydwa te materace.

Velvet Touch może być jednocześnie bardzo wygodna, kiedy bezpośrednio wspiera ciało. Jak taką warstwę komfortu wykorzystano ją na przykład w modelu Mambo czy Jazz. Delikatna na tyle, aby ciało mogło się w niej wygodnie zapaść, a jednocześnie stabilna, aby podeprzeć kręgosłup w zdrowy sposób.

WŁÓKNO SIZAL –  z Ameryki do Europy

Włókno sizal najprościej byłoby określić jako amerykański odpowiednik włókna kokosowego. O ile włókno kokosowe do Europy napływa głównie z Azji, to sizal jest produktem typowo amerykańskim. Jako pierwsi prawdopodobnie zaczęli go używać Aztekowie i Majowie. Zresztą w bardzo podobny sposób, jak używa się włókna kokosowego, bo do wyrobu lin, mat, a wreszcie papieru. Włókno pozyskuje się z liści agawy, właściwościami mocno przypomina włókno kokosowe. Z włókna sizalowego można jednak dodatkowo produkować tkaniny, choć materiał jest niezbyt delikatny.

W nowej kolekcji Hilding włókno sizal pojawia się w materacu Pasodoble, a jego zadaniem jest oczywiście utwardzić powierzchnię. To dość nietypowy i rzadziej spotykany materiał, można go więc traktować jak ciekawostkę.

Jak przystało na nowoczesną firmę, i w tej kolekcji Hilding wprowadza sporo nowości. Niektóre bardziej zaskakujące, inne mniej. Z pewnością jednak wszystkie zastosowano w taki sposób, aby maksymalnie zadbać o nasz komfort.

Leave a Comment