Nowości w ofercie Janpol.

Koniec 2015 roku przyniósł kilka nowości w ofercie marki Janpol (jeszcze do końca stycznia można je kupić w promocyjnej cenie !!!). Światło dzienne ujrzało aż sześć nowych modeli, z których trzy powstały z użyciem wyjątkowej pianki Plantpur.

Plantpur – Natura na pierwszym planie

Aby doskonale poznać nowe propozycje firmy, koniecznie trzeba poznać materiał, który odgrywa tutaj najważniejszą rolę. A jest to nie byle jaki materiał, bo pianka na światowym poziomie.

Plantpur zawiera w sobie aż 50% roślinnych olejów. Oznacza to, że w jej składzie połowa to oleje pozyskane z ropy naftowej, druga połowa natomiast z olejów roślinnych. To bez wątpienia wynik na światowym poziomie. Jeszcze 4-5 lat temu najwięksi producenci szczycili się materiałami o zawartości olejów na poziomie 6-13%. Dziś 50% jest graniczną wartością nie tylko dla materiału firmy Janpol, ale dla „zielonych” pianek w ogóle. Wciąż nie udało się stworzyć pianki, która zachowałaby świetną jakość przy jeszcze większej ilości naturalnego oleju.

Plantpur to więc materiał przede wszystkim ekologiczny. Dla wszystkich, którym zależy na jak najbardziej naturalnym podłożu do spania. Jednak poza tą chyba największą zaletą ma również sporo innych. To przede wszystkim bardzo wygodne podłoże do spania. Świetnie dopasowuje się do ciała, to piana wysokoelastyczna, a więc bardzo odporna na odkształcenia i deformację. Cechuje się więc także tym, czego oczekiwalibyśmy od klasycznej pianki najwyższej jakości.

Trzy modele, aby dopasować się do każdego

Tak świetną pianę Janpol wykorzystał w trzech modelach. Każdy z nich jest inny, dlatego każdy użytkownik znajdzie w tej mini-kolekcji coś dla siebie:

- Plantpur Classic – to bardzo klasyczny materac kieszonkowy. Stworzony zatem dla osób, które wolą sprawdzoną konstrukcję. Baza to wkład o o 7 strefach twardości, a na nim z obydwu stron bloki pianki Plantpur. Twardość 5,5 to ta najbardziej wypośrodkowana i uniwersalna dla zdecydowanej większości osób. Model można w standardzie opakować w jeden z kilku specjalistycznych pokrowców firmy, w zależności od potrzeb;

- Plantpur Dream – to model delikatnie twardszy (6 w skali 1-10). Ale także inaczej zbudowany, bo tylko i wyłącznie z pianek. Konstrukcja klasyczna dla modeli tego typu: wnętrze to gruby blok, którego zadaniem jest podtrzymywać ciało, po jednej ze stron blat pianki Plantpur, po drugiej natomiast blok pianki moletowanej. Wysoki materac, dający bardzo komfortowe, płaszczyznowe podparcie. Jednocześnie lekki, elastyczny i przewiewny. Doskonały wybór dla osób zastanawiających się nad wyborem trwałego materaca z pianki;

- Planpur Superior - dla cięższych użytkowników lub dla tych lubiących twardsze materace, firma przygotowała model Superior. Kokosowy materac zbudowano zgodnie z obowiązującą ostatnio tendencją. Aby model tego typu był wygodniejszy, warstwę kokosu kładzie się w środek, pomiędzy warstwy pianek. W ten sposób całość zostaje odpowiednio utwardzona, ale jest dużo bardziej komfortowa, bo nie leżymy bezpośrednio na mniej elastycznym kokosie. Jakość materiałów i jakość wykonania docenili profesjonaliści, ponieważ Superior otrzymał Złoty Medal Targów Meble Polska 2015.

materac plantpur janpol

To trzy modele, w których zastosowano innowacyjną piankę Planpur. Ale nie jedyne, ponieważ w nowej kolekcji pojawiły się kolejne trzy. Zastąpiły odchodzących seniorów i jednocześnie wypełniły lukę w ofercie firmy. Jak  na nowości przystało, każdy z nich jest wyjątkowo ciekawy:

Erato – dla niezdecydowanych

Wiele osób zastanawia się nad wyborem materaca z lateksem lub pianką visco. Nie zawsze potrafimy zdecydować, który z nich jest wygodniejszy i bardziej komfortowy. Najlepszym rozwiązaniem byłoby więc mieć je obydwa. Na rynku nie ma zbyt wiele modeli, w których te materiały łączy się ze sobą w jednym materacu. I Erato jest właśnie odpowiedzią na takie zapotrzebowanie. Lateks DUO, który został w nim użyty, to dwa blaty połączone ze sobą już na etapie wulkanizacji – lateksu i visco. Korzyść jest oczywista – dzięki tak dokładnemu połączeniu materiały reagują szybciej i skuteczniej. Mamy więc sprężyste i jednocześnie delikatne podparcie. Nie jest zbyt miękko, ale też podłoże nie sprężynuje zbyt mocno. Jeszcze lepiej całość odpowiada na ruchy ciała dzięki użyciu jako bazy mniejszych kieszeni multipocket. Model klasyczny, ale z najlepszych materiałów i z użyciem wszystkich możliwych w takiej konstrukcji udoskonaleń.

Luna – kiedy jest gorąco

Lata mamy coraz bardziej gorące, co nocą bywa trochę uciążliwe. Okazuje się jednak, że materac może być pomocny w takiej sytuacji. A konkretnie jedna z nowoczesnych pian – Ocean Latex. Materiał składa się z mieszaniny lateksu, pianki wysokoelastycznej oraz cząstek żelu. Najważniejszą rolę odgrywa tutaj żel – pochłania bowiem nadmiar ciepła, dając odczucie chłodzenia. Dzięki temu nie tylko śpimy na przewiewnym materiale, jakim jest lateks, ale dodatkowo nasze ciało jest chłodzone. Propozycja idealnie sprawdza się w przypadku osób z nocnymi dusznościami, które latem często mają problemy z zasypianiem, spowodowane wysoką temperaturą. Klasyczna twardość jest idealna właściwie dla każdego, przeciętnego użytkownika.

Flora – prostota

Model z pianek są odpowiednie również dla osób o wyższej wadze. Jakość materiałów wysokoelastycznych sprawia, że bez obaw możemy kupić tego typu materace, nawet jeśli ważymy nieco więcej. Flora jest właśnie takim modelem. Prostym, bo to jedynie blok pianki wysokoelastycznej. Tutaj jakość zamknięta jest w samym materiale, profilowaniu i opakowaniu. Lekki, przewiewny, świetny do połączenia z każdym stelażem, a przy tym w naprawdę doskonałej cenie jak na tak dobrą jakość.

Aż sześć nowości w materacowej ofercie, ale to nie koniec, bo oprócz nich zadebiutowały również dwa łóżka continental.

nowe materace z janpola 2015

Zostaw Komentarz