Trochę więcej o tkaninach włoskiego Magniflexu.

Modele włoskiej firmy Magniflex budzą spore zainteresowanie, przede wszystkim ze względu na to, że nie ma konieczności dobierania twardości do wagi ciała – to spore ułatwienie, z którego wiele osób chce skorzystać. Na pewno jednak warto wspomnieć o modelach Magniflex pod kątem tkanin, które firma wykorzystuje, ponieważ są one wyjątkowe. Jak na światową stolicę mody przystało, materace tej firmy to nie tylko doskonałe wnętrze, ale również piękne materiały. A ich właściwości czasami mocno zaskakują.

Każda z wykorzystanych tkanin jest połączeniem włókien syntetycznych najnowszej generacji z włóknami naturalnymi. To zapewnia materiałowi przede wszystkim wyjątkowo wysoką oddychalność – cecha niezwykle ważna w przypadku materaca, aby mógł zachować swoją świeżość jak najdłużej. Takie rozwiązanie pozwala stworzyć tkaninę odporną na działanie mikroorganizmów, antystatyczną, hypoalergiczną, czy nawet odporną na ogień. Jednocześnie wszystkie materiały są zupełnie bezpieczne dla alergików, a proces ich produkcji jest starannie kontrolowany, aby zapewnić najwyższą jakość. Wiele materiałów wykorzystywanych przez Magniflex ma wyjątkowe i rzadko spotykane właściwości, a wszystkie naprawdę pięknie się prezentują. Idealny przykład materaców, które mogą być nie tylko wygodne, ale również stanowić ozdobę łóżka i całej sypialni.

1. DESIGNERSKA SERIA PIERRE CARDIN CZYLI PIĘKNIE WYKOŃCZONA WISKOZA

Jedną z najciekawszych kolekcji jest ta opakowana w pokrowce Pierre Cardin. Cztery modele, a każdy z nich dopasowany do nieco innych potrzeb. Tutaj jednak z pewnością pierwsze skrzypce gra pokrowiec. A tkanina jest wyjątkowa, zaprojektowana we francuskim domu mody Pierre Cardin. To zdecydowanie coś dla miłośników nie tylko projektanta, ale i projektowania w ogóle.

Materiał jest bardzo gustowny. Ci, którzy boją się, że logo będzie uderzać po oczach, mogą być spokojni 🙂 Materiał jest poryty delikatnymi, szarymi nadrukami, a gdzieniegdzie pojawia się charakterystyczny podpis mistrza. Taką stylistykę przyjęto we wszystkich modelach z kolekcji. Na pewno wyjątkowo ładny jest Saint Denis – zielona taśma boczna świetnie oddaje jego ekologiczny charakter, bo to model z wodnego lateksu.

Przyjrzyjmy się jednak bliżej samej tkaninie. Każdy z pokrowców Pierre Cardin to wiskoza. Bardzo chętnie używana przez firmę ze względu na swoje właściwości. Wiskoza powstaje z przeróbki włókien celulozowych pozyskiwanych z drzew iglastych, a rzadziej liściastych. Powstały w ten sposób materiał jest więc ekologiczny, ale i bardzo wszechstronny, ponieważ można z niego uzyskać tkaninę o fakturze podobnej do jedwabiu, bawełny czy nawet wełny. Pokrowce Magniflexu w dotyku najbardziej przypominają jedwab, jednak to właściwości tego materiału sprawiają, że nadaje się na pokrowiec znacznie lepiej niż klasyczna bawełna.

Wiskoza jest przede wszystkim bardzo przewiewna, a to oczywiście ma ogromne znaczenie, jeśli chodzi o zachowanie czystości. Wszystkie mikroorganizmy znacznie gorzej czują się w środowisku, które jest pozbawione wilgoci i szybko wysycha, a przewiewność jak najbardziej temu sprzyja. Materiał doskonale chłonie wilgoć, a więc ma także działanie termoregulujące – znacznie lepsze od bawełny, która jest przecież doskonałym regulatorem temperatury. Warto zwrócić uwagę także na jej niezwykłą miękkość i jedwabistą gładkość – właściwie tylko jedwabie są równie przyjemne w dotyku, co właśnie wiskoza.

Idealny materiał ? Na pokrowiec materacowy zdecydowanie tak – szybko schnie, chłonie wilgoć, pozostaje długo świeży. A jeśli dodamy do tego jeszcze piękny design Pierre Cardin, nasz pokrowiec jest dopracowany w każdym calu.

2. COOLMAX – DLA TYCH, KTÓRYM DOKUCZA GORĄCO

Magniflex to nie tylko pokrowce z materiałów doskonale nam znanych, jak wiskoza. To także te tkaniny, które są bardzo zaawansowane technologicznie. Firma sięga po rozwiązania powstające w laboratoriach, aby nasz sen był jak najbardziej komfortowy.

Wiele osób, które w nocy poci się i ma uderzenia gorąca, chciałoby się tych dokuczliwych dolegliwości pozbyć. Wbrew pozorom, takie wahania temperatury mogą być bardzo dokuczliwe, bo zakłócają ciągłość naszego wlokna tkaniny coolmaxsnu. Ponieważ to właśnie materiały są najbliżej naszego ciała, kiedy śpimy, idealnym sposobem jest je wykorzystać do zminimalizowania takich wahań temperatury. Niekiedy bawełna, jedwab czy wiskoza nie wystarczają, warto wtedy sięgnąć po nowoczesne osiągnięcia nauki.

Jednym z nich jest tkanina Coolmax. Początkowo włókna Coolmax używano w tkaninach, z których szyto ubrania przeznaczone dla sportowców. Ekstremalny wysiłek fizyczny sprzyja przegrzaniu, a materiał miał za zadanie błyskawicznie pochłaniać pot, aby skóra pozostała sucha. To jeden z najbardziej skutecznych sposobów na pozbycie się nagłych przypływów gorąca. Od połowy lat 80. materiał wykorzystywany był głównie do szycia ubrań sportowych, na przykład dla himalaistów. Z czasem jednak zyskał ogromną popularność także jako pokrycie materaców. I idealnie się w tej roli sprawdził. Fresh Touch jest jednym z materaców, w których tkaninę wykorzystano.

Gdzie kryje się tajemnica jej sukcesu ? Tutaj trzeba sięgnąć już po mikroskop i przyjrzeć się dokładnie, jak wygląda pojedyncze włókno. Każde z nich jest wyposażone w podłużne wgłębienia – pot pojawiający się na skórze bardzo szybko jest odciągany z ciała i wnika w kanaliki. A ponieważ płyn nie jest wpijany do wnętrza włókna, może z niego powierzchni błyskawicznie odparować. Mikrokanaliki – to sekret skuteczności Coolmax.

Kiedy warto zainwestować w taki pokrowiec ? Na pewno wówczas, kiedy nasz termoplastyczny materac daje się we znaki ciepłem. W przypadku modeli Magniflex ten problem jest rozwiązany także w inny sposób – komórki pianki termoplastycznej mają otwartą strukturę – jesteśmy więc zabezpieczeni przed grzaniem. Jeśli jednak ktoś jest bardzo wrażliwy na ciepło, można połączyć właściwości tych dwóch materiałów – i tak też firma zrobiła w modelu Fresh Touch – to więc idealne rozwiązanie dla wszystkich, którzy chcieliby spać na piance visco, ale boją się grzania.

3. OUTLAST – KOSMICZNA TECHNOLOGIA

O Outlast pisaliśmy już przy okazji opisywania modeli Magniflex, na pewno jednak warto wspomnieć o tym materiale jeszcze raz, bo jest to chyba najbardziej zaawansowana technologia, jeśli chodzi o pokrowce.

Outlast jest w pewnym sensie dzieckiem Coolmax. Jednak zdolniejszym od niego, ponieważ potrafi nie tylko zapobiegać przegrzewaniu ciała, ale również jego marznięciu. Tutaj również konieczne jest zajrzenie do środka, bo nanotechnologia odgrywa w tej tkaninie główną rolę. Każde włókno wyposażono w mikrokapsułki, w których umieszczono substancję podobną do wosku. Kiedy ciało jest nagrzane, kapsułki przejmują ciepło, przechowują je, a następnie oddają, gdy organizm się ochładza. Nie jest to więc klasyczny materiał, który radzi sobie z nadmiarem potu. Zaczyna działać zanim ciało się spoci, co jest bezsprzecznie ogromnym krokiem naprzód i to właśnie stawia Outlast w grupie wyjątkowych tkanin. Genialny sposób na zachowanie cennego ciepła. Początkowo wykorzystywany tylko w kombinezonach kosmicznych, jednak stosunkowo szybko znalazł swoje zastosowanie w wielu produktach, które bezpośrednio stykają się z naszą skórą. W tym także w pokrowcach materacowych.

Magniflex wykorzystał Outlast w modelach Duoform, dając nam w ten sposób ciekawą szansę na wypróbowanie kosmicznej technologii na własnej skórze.

4. BAYSCENT CZYLI LAWENDOWE UKOJENIE

Aromaterapia jest jednym z bardzo skutecznych środków na radzenie sobie z bezsennością. I jednocześnie świetną alternatywą dla wielu niezbyt naturalnych rozwiązań.  Dlaczego więc nie wykorzystać jej w materacu. materac saint denisPachnące pokrowce nie są nowością na rynku, na pewno jednak jedną z chętniej wybieranych opcji, dlatego warto wspomnieć także i o nich.

Magniflex wykorzystał lawendę, bo to jej zapach przynosi ukojenie i ułatwia zasypianie. W modelu Saint Denis użyto tkaniny Bayscent. Tutaj również z pomocą przychodzi nanotechnologia, a mikrokapsułki wprowadzone do materiału wypełnione są olejkiem lawendowym. Kapsułki pod wpływem ciepła stopniowo pękają, uwalniając kojący, subtelny zapach. Jeśli ktoś do tej pory używał olejku do skrapiania poduszki czy kołdry, teraz może korzystać z zalet lawendy każdej nocy – bez dodatkowych zabiegów.

Tkaniny Magniflexu to także sporo innych rozwiązań, a my przedstawiliśmy tutaj tylko kilka  z nich. Materiały są uzupełnieniem doskonałych jakościowo pianek wnętrza. Stworzony więc został wyjątkowo udany duet – piękne materiały, które często kryją w sobie technologie przyszłości. I to jedna z tajemnic najwyższej jakości – połączenie tego co najlepsze i najdoskonalsze, a by mogło służyć nam każdej nocy.

Leave a Comment