Od maluszka do seniora z modelami Vitmat.

Modele firmy Vitmat są dość nietypowe. Już samo to, że możemy na nich przespać całe życie, wymieniając jedynie model, jest fajną ciekawostką. Postanowiliśmy więc dziś poprowadzić Was przez różne momenty w życiu, na każdy z nich proponując inny model polskiego Vitmatu. Jeśli więc Wasz niemowlaczek doskonale się czuje na materacyku z lateksu, śmiało można wykorzystać inne produkty z oferty tej firmy, aby mógł zdrowo spać aż do wieku dorosłego, a nawet dalej.

Wybierzemy po jednym z modeli z danej grupy, choć oczywiście opcji jest więcej, w zależności od preferencji Rodziców i ich podopiecznych.

baby antyaOD PIERWSZYCH CHWIL ŻYCIA

Moment narodzin to czas wielkiej radości w Rodzinie, ale także ogromna zmiana dla organizmu Maluszka. Jego ciało jest bardzo plastyczne, ale jednocześnie wyjątkowo szybko się męczy. Śpiąc, maluch spędza nawet do 18 godzin dziennie, więc przez pierwsze miesiące łóżeczko jest miejscem, w którym spędza najwięcej czasu. Ważne jest więc to, aby zapewnić mu doskonałe warunki przede wszystkim odpoczynku i snu. Dlatego tak wiele osób niezwykle dokładnie szuka modelu dla noworodka, przegląda wiele opcji i stara się kupić coś, co dla dziecka będzie najbardziej odpowiednie.

Rodzice niezwykle często pytają nas o to, jaki materacyk powinni wybrać. W tym pytaniu jest często sporo bezradności, ponieważ wybór jest ogromny i często nie wiedzą, co kupić. Najczęściej w takiej sytuacji polecamy model Baby Antyallergic, wykonany w całości z lateksu. Model bardzo prosty, a jego jakość kryje się w poszczególnych elementach, z których został skomponowany. Po pierwsze wkład z lateksu, o którym pisaliśmy już mnóstwo na naszym blogu. To jeden z najlepszych materiałów dla maluszka: doskonale wspiera jego ciało, ale nie jest zbyt twardy, świetnie przepuszcza powietrze i nie kurzy się. Do tego dodajmy jeszcze pokrowiec z ekologicznej bawełny i doskonały model dla noworodka gotowy.

Coraz więcej osób decyduje się właśnie na taki wybór, a tego typu materiał jest dziś jednym z najpopularniejszych na świecie.

junior antyaCZAS NA PIERWSZE WŁASNE ŁÓŻECZKO

Mniej więcej około 2 roku życia malec jest gotowy na swoje pierwsze, dorosłe łóżeczko.  To dla niego spora zmiana, jednak warto ją wprowadzać jak najwcześniej, bo ma to dobry wpływ na kształtowanie dobrych nawyków, na przykład zasypiania. Vitmat doskonale „wprowadza” Maluszki w ten etap, stosując fajne rozwiązanie. Dla starszych dzieci po okresie łóżeczkowym, firma przygotowała model Junior Antyallergic. Wkład materacyka oraz jego opakowanie są dokładnie takie same, jak w przypadku modelu niemowlęcego. To tak samo doskonały lateks i ekologiczne opakowanie.

Dlaczego warto pozostać przy takim samym modelu, ale jedynie w większym rozmiarze. Również ze względu na bardzo wysoką jakość. Jednak kiedy dziecko staje się większe, już trochę inne zalety lateksu są dla nas ważniejsze. Sporo dzieci cierpi dziś z powodu różnego rodzaju alergii. A wkłady Vitmatu to najwyższa jakość. Dziecko jest więc zabezpieczone nie tylko przed występowaniem substancji chemicznych, ale również przed roztoczami i pyłkami. Tutaj ważne jest zachowanie stałej czystości przez lateks. Doskonale sprawdza się również to, że model jest w pełni wodoodporny. To niebywała zaleta, kiedy malec uczy się spać bez pieluszki. Nawet wypadek przy pracy nie zaszkodzi wkładowi.

Jak to możliwe, że dokładnie taki sam materiał jest dobry i dla 5 kilowego niemowlaka i dla cięższego dziecka ? Tutaj pojawia się kolejna zaleta lateksu, a więc jego niezwykła sprężystość i bardzo duża tolerancja wagowa. W przypadku modeli z lateksu dla nastolatków i dzieci, czy też niemowląt, nie wprowadza się nawet różnicowania twardości, ponieważ nie ma takiej potrzeby. Piana jest na tyle elastyczna, aby utrzymać ciało o bardzo różnej wadze.

eco jun…. I MODEL DLA NASTOLATKA

Kiedy malec wyrasta z materaca o długości 160 cm, czas pomyśleć  o kolejnym zakupie. Tutaj na horyzoncie pojawiają się już inne materiały i opcje. My jednak z dużym zaciekawieniem spoglądamy na model Eco Junior Silver Protection. To jeden z niewielu modeli dla młodzieży, którego pokrowiec wyposażony jest w apreturę aktywnego srebra. Zacznijmy jednak od wkładu.

Środek jest dość niepozorny, bo w całości wykonany z jednego bloku piany. Jak to jednak bywa w przypadku tego materiału, zalety kryją się przed oczami. Pianka, z której wykonano wkład materaca, to wysokoplastyczny materiał, a więc bardzo wytrzymały, a jednocześnie przyjemnie miękki. W pewnym sensie można go porównać – jeśli chodzi o właściwości – do lateksu. Sama piana jest także certyfikowana atestem CertiPur, co oznacza, że nie mogą się w niej znajdować żadne substancje szkodliwe. To zdecydowanie zaleta w czasach, kiedy sporo produktów jest sprowadzanych ze Wschodu. Ponieważ waga dziecka w tym okresie dość mocno się zmienia, model został skonstruowany w taki sposób, że ma dwie strony. Bardziej miękka, bezstrefowa, dla młodszych dzieci. I twardsza, z pięcioma strefami, dla mniej więcej 12, 13-latków wzwyż.

Sam materac nie jest tak zaskakujący, jak jego opakowanie. To jeden z niewielu modeli dla nastolatków, który jest wyposażony w pokrowiec z aktywnym srebrem. Dzięki niemu znacznie łatwiej jest utrzymać łóżko w czystości, ale jest to także spore zabezpieczenie dla alergików, którym dokuczają roztocza. 10 lat gwarancji to idealny okres, w ciągu którego dziecko będzie mogło wygodnie korzystać ze swojego materaca.

comfort luxCZAS NA DOROSŁOŚĆ

Choć Vitmat nie ma w swojej ofercie wielu modeli dla dorosłych, to jednak na pewno zbyt wielu ich nie potrzebuje. Comfort Lux bowiem spełni oczekiwania każdego. To także model wykonany w pełni z lateksu najwyższej jakości. Zaletą bez wątpienia jest umiejętne połączenie jakości i dobrej ceny. Wprawdzie modele w pełni wykonane z naturalnego kauczuku mają większą renomę (patrząc obiektywnie ich dodatkowym plusem jest właściwie jedynie naturalne pochodzenie), jednak ich cena jest kilkakrotnie wyższa. Wykorzystanie mieszanki pozwala zachować dobrą jakość, ale także obniżyć cenę. A to oczywiście nie jest bez znaczenia.

Dla większego komfortu model jest dostępny w dwóch  twardościach, w zależności od tego, jakie mamy preferencje, choć można oczywiście dobrać go do wagi ciała. Ciekawą opcją są pokrowce, które można doskonale dopasować do potrzeb. Wybieramy pomiędzy opakowaniem z aloesem, modelem ze sztucznego jedwabiu Tencel, lub klasycznej bawełny wzbogaconej proteinami jedwabiu.

Comfort Lux to zdecydowanie model, który jest zakupem na lata. Przede wszystkim ze względu na wysoką odporność pianki – mamy na nią aż 10 lat gwarancji. To w tej grupie cenowej jeden z najkorzystniejszych zakupów.

Oferta firmy dla dorosłych nie jest szeroka, ale wynika to przede wszystkim z tego, że skupia się ona głównie na dzieciach. Z czasem jednak pojawiać się będą i inne propozycje.

Z Vitmatem od kołyski do dorosłości – tak można by określić w skrócie fajną ofertę firmy. Jest to bez wątpienia jedna z ciekawszych ofert, bo pozwala nam w miarę łatwo wybrać to, czego potrzebujemy. A na pewno wynika także z niezwykle plastycznego materiału, jakim jest lateks.

Leave a Comment