Pasodoble – nowoczesne podejście do utwardzonego materaca

W nowej kolekcji firmy Hilding można znaleźć coś dla każdego, a więc nie może w niej zabraknąć również materaca mocniej utwardzonego – czy to dla osób cięższych, czy po prostu lubiących spać na stabilniejszym podłożu. Taką rolę spełnia Pasodoble – materac twardszy, ale jednak w nowoczesnym wydaniu.

NOWOCZESNE PODEJŚCIE DO TWARDOŚCI

W nowoczesnym podejściu do podparcia ciała materac nie powinien być zby mocno utwardzony. Dobrze wsparte ciało powinno miejscami się zapadać w powierzchni – aby kręgosłup mógł zachować anatomiczną linię. To właśnie z powodu zbyt wysokiej twardości niezbyt wygodnie leży nam się na podlodze – ciało wygina się na niej nienaturalnie. Jak więc uzyskać twardsze podparcie, które niektórzy lubią, i jednocześnie nie zaszkodzić plecom ? Hilding znalazł na to sposób.

materac-pasodoble-hildingWierzchnia strona materaca, które jest odpowiedzialna za komfort podparcia ciała, jest zbudowana z dwóch warstw:

warstwa kokosu lub warstwa sizalu (po każdej ze stron inny materiał) – to część materaca, która nadaje mu twardość. Dzięki kokosowi i sizalowi czujemy pod sobą „konkretne podparcie”. Włókno kokosowe to materiał najczęściej używany do utwardzania materaca. Pochodzi z Azni Południowo-Wschodniej. Sizal z kolei można by nazwać odpowiednikime kokosu z Ameryki Południowe. Twardością materiały są do siebie niezwykle podobne, na pewno jednak strona sizalowa jest pewną ciekawostką w świecie materaców – nie spotyka jej się zbyt często;

warstwa pianki wysokoelastycznej – na utwradzającym materiale po obydwu stronach ułożono warstwę pianki FlexiFoam. I to jest innowacyjne podejście do twardszych modeli. Klasyczne materace, takie jak na przykład Erebu Janpola, takiej warstwy nie mają.

Co dzieje się z ciałem, kiedy położymy jest na takiej konstrukcji ? Odczuwamy je trochę jako nietypowe. Z jednej strony kokos i sizal zapewniają mocne wsparcie – czujemy pod sobą twardszy materac. Z drugiej jednak strony ciało zapada się w piance. To warstwa pianki umożliwa odpowiednie ułożenie ciała. Biodra i ramiona mogą się w niej zapaść i nie są mocno ściśnięte, w strefie talii pianka wypełnia też przestrzeń, która powstaje zazwyczaj na bardzo twardym materacu. Efekt ? Podparcie jest mocne, ale i wygodne.

KIEDY SPRAWDZA SIĘ TAKIE ROZWIĄZANIE, JAK W PASODOBLE ?

Modyfikacja, której dokonano w Pasodoble, nie jest przypadkowa. Jest spora grupa klientów, którzy potrzebują jednego materaca, a występuje pomiędzy nimi spora różnica wagi. Nierzadko Pan waży 120 kg, a Pani około 60 kg. W takiej sytuacji materac jest dobierany do osoby cięższej. To oczywiście jest trochę problematyczne dla lżejszej osoby, która często musi się męczyć na mocno utwardzonym materacu. Pasodoble może być doskonałym kompromisem. Z jednej strony wesprze cięższe ciało, a z drugiej jego podparcie będzie dużo wygodniejsze dla lżejszej osoby.

To jednak nie jedyna sytuacja, w której taka kombinacja dobrze się sprawdza. To dobra propozycja również dla ciężkich osób, które jednocześnie mają ciało wrażliwe na ucisk. To zdarza się zazwyczaj w przypadku starszych osób o wyższej wadze – nasze ciała z wiekiem wydają się stawać delikatniejsze. Pasodoble również i w tym wypadku będzie się sprawdzał.

POŁĄCZENIE KLASYKI I NOWOCZESNOŚCI

Nowoczesne podejście do tematu w przypadku Hildinga Pasodoble widać na przykładzie tzw. warstwy komfortu (czyli górnej warstwy). Sama baza natomiast jest jak najbardziej tradycyjna. To klasyczne sprężyny kieszonkowe, które w tym wypadku są najlepszym rozwiązaniem. Świetnie współgrają z matą kokosową i sizalem. Maty są dośc sztywne, więc aby mogły się lepiej dopasować do ciała, sprężyny wyprofilowano w 7 stref twardości. W ten sposób nieco mocniejsze wsparcie występuje w strefie bioder, a nieco lżejsze na przykład pod głową.

MATERAC PROZDROWOTNY Z ATESTEM

Pasodoble należy do sześciu modeli Hildinga, które są materacami prozdrowotnymi. Oznacza to, że można je wykorzystać nie tylko jak klasyczny materac. Mogą być wykorzystane również wtedy, kiedy już pojawią się problemy ze zdrowiem. W tym wypadku spokojnie można Pasodoble wykorzystać jako materac o działaniu korekcyjnym. Ta innowacyjna budowa, o której pisałam sprawia, że kręgosłup jest dobrze i stabilnie wsparty, ale jednocześnie jego mięśnie moga odpocząć, bo nie są tak mocno uciskane.

Co ciekawe, zdarza się również, że na Pasodoble decydują się osoby bardzo lekkie. Materac jest na tyle wygodny,

KOMU POLECAMY PASODOBLE ?

  • osobom powyżej 100 kg wagi ciała – to doskonałe rozwiązanie, bo łączy wsparcie i zmniejszenie nacisku na ciało, a to przy wyższej wadze bywa problemem;
  • parom, pomiędzy którymi jest duża różnica wagi – to dzięki połączeniu kokosu i pianki. Dla lżejszej osoby to duża ulga, bo zazwyczaj jest przyzwyczajona do spania na niemal deskowatym podłożu;
  • osobom lżejszym, które lubią mocne wsparcie ciała
  • osobom, które szukają materaca kokosowego

Wydawałoby się, że Pasodoble to materac kokosowy, a więc raczej stworzony dla stosunkowo wąskiej grupy odbiorców. Tymczasem, obok Flamenco i Tango, jest jednym z najlepiej sprzedających się modeli Hildinga. Trafia w gusta wielu osób, choć oczywiście najbardziej tych trochę cięższych. To materac, który zdecydowanie trzeba przetestować w salonie, bo prezentuje nowoczesne podejście do twardości. No i jest po prostu bardzo wygodny.

A więcej na temat Pasodoble możecie znaleźć na stronie Hildinga na karcie poduktu. Pamiętajcie, że nasze ceny można negocjować !

 

Leave a Comment