Personalizowane łóżka Hilding – bazy (krok 1)

Pojawiła się już zupełnie nowa kolekcja łóżek szwedzkiego Hildinga i trzeba przyznać, że firma dała swoim klientom zupełną dowolność. Łóżko można skomponować właściwie zupełnie samodzielnie, a to co widzimy w katalogu, to tylko przykładowe zestawienia:

lozko personalizowane hilding

Jak widać w pięciu krokach można stworzyć własne łóżko. Dziś przyjrzymy się bliżej bazom, a więc temu, co jest podstawą każdego z łożek:

baza tapicerowana hildingBAZA TAPICEROWANA

Taką bazę znajdziemy m.in. w łożkach Momiko i Preppy.  Łóżko tapicerowane jest czymś w rodzaju ramy, jest sprzedawane bez stelaża i materaca. To trzy boki zbudowane na szkielecie, a od strony głowy łóżko jest zamknięte wezgłowiem. Do takiej konstrukcji trzeba dokupić jeszcze stelaż i materac. Na pewno dużą zaletą takiego rozwiązania jest stosunkowo niska cena. Możemy też wykorzystać materac albo stelaż z poprzedniego łóżka. Taki model jest też bardzo mobilny, łatwo takie łóżko złożyć i rozłożyć na części. Fajnie się sprawdza, jeśli nie mamy ochoty na dużą bazę, jaka zazwyczaj jest w łożkach typu kontynentalnego. No i można w jej środku zamontować skrzynię na pościel.

baza base boxBAZA TYPU BASE BOX

Najprostsze rozwiązanie pośród baz kontynentalnych. To niewysokie „pudełko”, które od góry jest wyposażone w elastyczne drewniane listwy. Dzięki takiemu rozwiązaniu do łóżka nie trzeba już dopasowywać stelaża. Jest dość cienka, ma 15 cm, ale nabiera niesamowitego uroku, kiedy doda się do niej nóżki. Ladylike to model właśnie z taką bazą i jednym z modeli nóżek:

To jeden z tych modeli Hildinga, który na pewno będzie się cieszył ogromnym powodzeniem. Base box świetnie się sprawdzi w trochę mniejszych wnętrzach, gdzie liczy się każdy centymetr.

baza kontynentalna hildingBAZA KONTYNENTALNA

A więc klasyczne już rozwiązanie w łóżkach kontynentalnych. To także „pudełko” już o większym komforcie – od góry wyposażone jest we wkład sprężynowy. Dzięki niemu część ciężaru jest przenoszona z materaca na samą podstawę, a to oczywiście podwyższa komfort i wydłuża żywotność materaca. Na takiej podstawie położony jest materac i na to dodatkowo cienki materac nawierzchniowy – tak jak w łóżku Vintage. Jeśli ktoś szuka dodatkowego komfortu można wybrać kontynentalną bazę z szufladami – jak w łóżku Urban.

box podnoszonyBOX PODNOSZONY

Chyba jedno z najciekawszych rozwiązań Hildinga, bo w tej konstrukcji udało się połączyć bazę kontynentalną ze skrzynią, która zazwyczaj jest umieszczana w łóżkach tapicerowanych. Na podstawie, takiej jak w klasycznym łóżku kontynentalnym, umieszczony jest podnoszony stelaż (otwiera się od strony nóg). Po zamknięciu otrzymujemy typową, kontynentalną konstrukcję. To świetny pomysł, bo przecież we wnętrzu takiego wysokiego łóżka jest sporo miejsca, które można wykorzystać. W praktyce nie da się tego dostrzec – tak jak na przykład w łóżku Glamour.

Jeśli macie własny projekt zbudowany z poszczególnych elementów, zapraszamy do kontaktu – postaramy się zaoferować Wam dobrą cenę !

Leave a Comment