Personalizowane łóżka Hilding – wezgłowia (krok 2)

Łóżka Hilding z nowej kolekcji można wybrać w wersji gotowej, jak zaprezentowane w katalogu. Można też stworzyć swoje własne od podstaw. W poprzednim poście opisaliśmy bazy, a więc podstawę łóżka, dziś trochę więcej o wezgłowiach.

lozko personalizowane hilding

W nowej kolekcji można znaleźć 7 różnych wezgłowi, a więc więcej niż w poprzedniej kolekcji. To, co je łączy, to na pewno minimalizm skandynawski, choć projektowane przez polską artystkę Momiko. Wezgłowie nadaje ostatecznie charakteru całemu łóżku, to właśnie na nim skupia się zazwyczaj uwaga. A w projektach Momiko, mimo że jest ich tylko 7, można znaleźć wiele różnych inspiracji. Znajdzie się coś dla miłośników klasycznego stylu, nawiązań do retro, ale także nowoczesnych, czy geometrycznych kształtów.

wezglowie hilding urbanUrban – nowoczesny minimalizm

To wezgłowie, które odwołuje się do typowego dla Skandynawii minimalizmu. Jest bardzo proste, to właściwie prosta deska. Aby jednak nadać mu lekkości, zostało delikatnie ścięte górą. Obite klasyczną, szarą tkaniną, prezentuje się doskonale, będzie idealnym tłem dla żywszych kolorów. Ale jednocześnie taka prosta forma daje sporo możliwości kombinacji kolorystycznych. Równie dobrze Urban będzie się prezentowało w żółtym, czy fioletowym kolorze. Spośród wszystkich projektów jest więc chyba najbardziej uniwersalne.

wezglowie hilding momikoMomiko – nawiązania do kultury japońskiej

Momiko to ukłon w stronę fascynacji projektantki kulturą japońską. Równie proste, podobnie jak Urban, ale w zupełnie inny sposób. Na wezgłowiu umieszczono geometryczne wypukłości. Prosty zabieg nadał mu zupełnie inny charakter. Jest proste, ale widać na nim artystyczną dłoń. Jest dzięki temu bardzo plastyczne, można je spokojnie połączyć nie tylko z bazą tapicerowaną (tak jak na zdjęciach), ale również z bazą kontynentalną. W wersji z cienkim boxem na nóżkach także będzie się doskonale prezentować.

wezglowie hilding eclecticEclectic – klasyka z pazurem

Eklektyczne, a więc trochę takie, trochę takie. Z pozoru proste i klasyczne, ale jednak nie do końca. Jego brzegi są wykończone rantem, dzięki któremu nabiera zupełnie innego charakteru. To zdecydowanie model dla tych osób, które zwracają uwagę na szczegóły i je doceniają. Chcą czegoś niezbyt krzykliwego, a klasyka wydaje się im trochę nudna. To na pewno łóżko, które w klimat skandynawski wpisze się idealnie. Przy takiej prostej formie na pewno warto poeksperymentować z kolorem.

wezglowie hilding ladylikeLadylike – pin-up w najlepszym wydaniu

Ladylike to zdecydowanie to wezgłowie, które najbardziej rzuca się w oczy. To najbardziej kobiecie łóżko w kolekcji, stąd też jego nazwa. Jest subtelne, delikatne, lekki, zaskakuje też podziałem w środkowej części. Budzi na pewno skojarzenia ze stylem pin-up, trochę z latami 60. To na pewno łóżko, o którym marzyłaby każda romantyczna nastolatka. Ale nie tylko, styl zmienia się w zależności od tego, jakich nóżek użyjemy. Ta forma zdecydowanie najlepiej będzie się prezentować w pastelowych kolorach.

wezglowie hilding preppyPreppy – trochę na sportowo, trochę elegancko

Preppy to amerykański styl lat 30., taki trochę „collegowy”, a więc elegancko, ale z młodzieżową dawką luzu. Niezbyt formalnie, ale cały czas z klasą. I dokładnie na takiej bazie powstało wezgłowie Preppy. Klasyczne już puchate prostokąty są obite stonowaną tkaniną. To rozwiązanie do sypialni, w których niekoniecznie łóżko ma być dominującym elementem. A jednocześnie jest niezwykle urokliwe i jeśli wykorzystamy mocny kolor, może być główną ozdobą sypialni.

wezglowie hilding vintageVintage – w stylu retro

Jak sama nazwa wskazuje, to nawiązanie do stylu retro. Ciekawe jest to, wystarczył niewielki zabieg i jak najbardziej klasyczna rama staje się modelem sprzed lat. Jest dość masywne, więc najlepiej prezentuje się z bazą kontynentalną. W zależności od dobranego koloru, można mu nadać bardziej nowoczesny styl albo pozostać zupełnie w stylistyce retro. Jest dość masywne, więc raczej do nadaje się do połączenia z bazą kontynentalną i niskimi nóżkami.

wezglowie hilding glamourGlamour – wizualne bogactwo

Glamour to wezgłowie najbardziej reprezentacyjne ze wszystkich. Pomyślane jako model do eleganckich i wytwornych sypialni. Raczej do większych pomieszczeń, bo mniejsze może mocno zdominować. Taki model świetnie wygląda z dodatkami w kolorze srebra i złota.

Jak widać każdy z projektów wpisuje się doskonale w trochę inną stylistykę. Bez problemu można dopasować styl do tego, co się lubi. Dodatkowo każde z wezgłowi nabiera nieco innego charakteru, jeśli połączyć je z inną bazą. Gdyby na przykład do Ladylike (łóżka z długimi nóżkami w kolorze miedzi) dołączyć wezgłowie Glamour, powstaje wtedy zupełnie inny komplet. Można też zmienić nóżki, albo obić materac tkaniną – możliwości jest mnóstwo, znacznie więcej, niż w przypadku poprzedniej kolekcji.

Pamiętajcie, że na każdy, dowolnie skomponowany przez Was zestaw, dostaniecie od nas dobry rabat – dzwońcie !

Leave a Comment