Podsumowanie roku w świecie materaców i łóżek – co wydarzyło się w 2014 roku ?

To był całkiem udany rok dla producentów artykułów sypialnianych. Jedni ciężko pracowali nad wprowadzaniem nowych produktów, inni już zbierali żniwa w postaci nagród i wyróżnień. Zobaczmy, co ciekawego w minionym roku zaprezentowali nam producenci i kto docenił ich wysiłki.

HILDING

Ten rok upłynął zdecydowanie pod hasłem zmian w ofercie. Mogliśmy zobaczyć kilka nowości, jeśli chodzi o materace, ale także całkiem sporo ciekawych łóżek.

  • w 2014 roku zadebiutowała bardzo udana kolekcja artykułów z serii Select Plus.

To najdroższe i najbardziej zaawansowane technologicznie modele i łóżek i materaców. Jeśli ktoś czuł niedosyt patrząc na kolekcję Select, to Select Plus z pewnością go już nie zawiedzie. To przede wszystkim dwa niezwykłe materace ekologiczne – jedne z najwyższych dostępnych na naszym rynku. Jednak nie to zwraca uwagę w Vitamin i Labyrinth. To przede wszystkim wyjątkowo nowoczesne, czyste i hypoalergiczne komponenty użyte w tych modelach. Nie ma tam miejsca na żadne kompromisy. Pachnący lawendą czy pomarańczą pokrowiec, sprężyny wykonane z pian, czy dodatek olejów ziół szwajcarskich zamiast olejów z ropy – to tylko kilka rozwiązań na miarę XXI wieku. Hilding podniósł sobie poprzeczkę jeszcze wyżej, kierując tę ofertę do najbardziej wymagających klientów.

Jednak Select Plus to nie tylko materace, ale również genialne łóżko kontynentalne. Czy różni się od pozostałych ? Wyższe, złożone z elementów najlepszej jakości i dodatkowo wyposażone w szuflady, dzięki systemowi wielopoziomowemu. Jedno łóżko na całe życie ? Z tym modelem to całkiem możliwe;

  • wiosną zadebiutowała też nowa kolekcja łóżek tapicerowanych. Kwiaty stały się główną inspiracją dla projektantów, choć nie chodzi o materiały obiciowe. Kształt każdego z modeli został dopracowany w każdym calu. Pojawia się trochę więcej ciekawych dodatków ( np. półeczka czy wbudowane podgłówki), choć nadal jest to ten sam nowoczesny, dość surowy skandynawski design. To chyba jedno z najbardziej udanych posunięć tego roku, bo kolekcja kwiatowych łóżek jest tak rozbudowana, że każdy znajdzie tam coś dla siebie;
  • jesień przyniosła też odmłodzenie ekonomicznej kolekcji Family, którą zastapiła Family New. W kilku przypadkach ceny są niższe, a wnętrze jeszcze bardziej dopracowane. To bardzo dobry krok, ponieważ firma wyszła swoim klientom naprzeciw, oferując im to, czego szukają i co odpowiada im najbardziej.
  • trzy Złote Medale na Targach Meble Polska 2014 w Poznaniu – jest co świętować, bo to najważniejsza branżowa impreza roku. Hilding doceniono za trzy propozycje materaców: Vitamin, Labyrinth oraz Curem Heaven Forte 25

Dla Hildinga to był zdecydowanie bardzo pracowity, ale i udany rok. Na pewno warto przyjrzeć się bliżej ich propozycjom, bo firma robi wszystko, aby spełnić wszystkie wymagania klientów.

JANPOL

To weteran na naszym rynku i jedyna polska firma, zajmująca się produkcją materaców, która jest znana tak szerokiemu gronu odbiorców. Ten rok dla Janpola to przede wszystkim prezentowanie swoich wyrobów w wielu miejscach i docieranie do ludzi oraz firm.

  • za największy sukces z pewnością można uznać wyróżnienie Złote Godło Konsumencki Lider Jakości 2014. Wyróżnienie jest corocznie przyznawane przez czytelników Dziennika Gazety Prawnej. To właśnie oni zdecydowali, że firma zasługuje na taką nagrodę ( jako Lider Jakości Usług i Produktów dostępnych na polskim rynku). Zresztą to nie pierwsze tego typu wyróżnienie, bo Janpol zdobył je już kilkukrotnie.
  • Janpol właściwie wyoutował przeciwników w plebiscycie Super Mama Awards 2014 organizowanym przez największe polskie czasopismo dla mam „Super Mama w wielkim mieście”. Bezkonkurencyjny był materacyk niemowlęcy Eos, który zdobył złoty medal.

VITMAT

Ta młodziutka, polska firma już doskonale radzi sobie na rynku. Dla nich rok 2014 był przede wszystkim okresem rozszerzania oferty. Do tej pory firma skupiała się raczej na ofercie dla niemowlaczków, teraz można znaleźć tam także te dla starszych dzieci, jak również model dla dorosłych.

  • w jesieni zadebiutował między innymi Comfort Lux, który jest pierwszym modelem lateksowym dla Rodziców. Genialna jakość i cena sprawiają, że już cieszy się dużym powodzeniem. Najprawdopodobniej nastepny rok przyniesie kolejne premiery – na to czekamy z wielką ciekawością.

Jak widziecie, działo się całkiem sporo. Żaden z producentów nie osiada na laurach i stara się jak najefektywnie wykorzystać każdy rok. Ciekawe, co przyniesie następny…

Leave a Comment