Pokrowce modeli Janpol – niebywały wybór.

Rzadko która firma ma tak wiele różnych pokrowców materacowych do wyboru, co Janpol. Bez wątpienia ich oferta jest najszersza, a w sezonie 2015 poszerzy się o kolejne propozycje, o których na pewno jeszcze napiszemy. Jeśli przymierzacie się do zakupu jednego z ich materaców, na pewno warto trochę więcej dowiedzieć się o opakowaniach. Dziś pokrowiec jest tak samo ważny, jak wnętrze, a wybrany odpowiednio może nam pomóc w poradzeniu sobie z różnymi dolegliwościami.

KIEDY DOKUCZA ALERGIA

Wybór modelu dla alergika to przede wszystkim skupienie się na jakości użytych komponentów. Chyba w żadnym innym procesie wybierania pokrowiec nie odgrywa tak ważnej roli. Warto więc przyjrzeć się zaproponowanym przez Janpol rozwiązaniom.

pokrowiec medicotMedicott Silvercare/ Medicare Silverprotect – siła srebra

Alergie są bardzo różne, jednak najczęściej występującą jest ta na roztocza kurzu domowego. Walka z nimi nie jest łatwa i czasami przypomina walkę z wiatrakami. Jednak można im trochę uprzykrzyć życie i oprócz sprzątania zastosować inne rozwiązanie.

Doskonałą obroną przed wszędobylskimi roztoczami jest stworzenie im takiego środowiska, w którym nie będą się czuły dobrze. Świetnie do tego nadaje się aktywne srebro, które wykorzystano w dwóch pokrowcach: Medicare Silverprotect i Medicott Silverguard. W ich tkaninach umieszczono jony srebra, które znacznie utrudniają roztoczom rozmnażanie się i bardzo mocno minimalizują ich ilość. Dzięki temu na powierzchni materaca można ich znaleźć znacznie mniej. W połączeniu na przykład z lateksem i częstym praniem pokrowca, mamy szansę zupełnie się ich pozbyć z naszego łóżka.

Pokrowiec antyalergiczny – wyjątkowa czystość

Jeśli borykamy się z wyjątkowo silną alergią, warto zastosować silniejsze rozwiązanie. Choć ten pokrowiec wygląda niepozornie, to jednak jest wyjątkową bronią nie tylko przeciwko roztoczom, ale także bakteriom, pleśniom, drożdżakom i grzybom. Wszystko dzięki zastosowaniu technologii Microbe Active Shield, która również wykorzystuje srebro. Ma ono jednak dużo silniejsze działanie, jest zupełnie bezpieczne dla człowieka. Tkanina była zainspirowana sterylnymi opatrunkami, bo to właśnie w nich po raz pierwszy jej użyto. Następnie zaczęto wykorzystywać także w innych produktach, a w szczególności właśnie w tych dla alergików. A jeszcze silniejszą bronią może być pranie w temperaturze do 95 stopni, bo materiał jest tak wytrzymały. To zdecydowanie nasz faworyt pośród pokrowców dla uczulonych. Nie każdy model ma takie opakowanie w standardzie, ale każdy można u nas zrobić na zamówienie.

pokrowiec janpol actipropokrowiec Actipro – siła probiotyków

Roztocza można zwalczać na dwa sposoby. Pierwszy, bardziej klasyczny, zakłada użycie środków biobójczych. Często jednak uczulenie na roztocza idzie w parze z wrażliwością na wszelkiego rodzaju chemikalia. To bardzo skuteczne środki, ale nie bez wpływu na organizm. Drugi sposób jest o wiele bardziej naturalny. W materiale pokrowca ukryte są probiotyki, które zasiedlają tkaninę. W ich sąsiedztwie żadne pleśnie i grzyby nie mogą się rozwijać, więc także i roztocza. Pomysł jest innowatorski, zastosowane substancje zupełnie bezpieczne nawet przy bardzo silnej alergii.

GDY SKÓRA JEST DELIKATNA

Pośród kilku najczęstszych przyczyn kłopotów z zasypianiem – o dziwo – znalazła się również swędząca i podrażniona skóra. Choć z drugiej strony nie jest to zaskoczeniem bo pewnie każdy z nas przeżył taką sytuację. Mimo smarowania się mazidłami wszelkiej maści 🙂 swędzenie doprowadzało nas do szału i nie pozwalało spokojnie zasnąć.

Oprócz codziennej pielęgnacji, mamy do wyboru także kilka pokrowców, które mogą nam pomóc.

pokrowiec janpol celliant sleepCelliant Sleep – lecząca moc minerałów

To zdecydowanie jeden z najciekawszych pokrowców Janpola. Zasada działania jest dość skomplikowana. W materiale znajdują się sproszkowane minerały, które w ramach różnego rodzaju reakcji z ciałem, przyspieszają odnowę komórek skóry. To zaskakujące rozwiązanie, ale skuteczne, bo opatentowane i z dowiedzioną naukowo efektywnością. Pokrowiec jest bezpieczny, w pełni naturalny, można go spokojnie wykorzystać przy różnego rodzaju alergiach. Wydaje się, że idealnie może dopełnić wszystkie medyczne materace Janpola.

pokrowiec ecosphere tencelEcosphere Tencel – sztuczny jedwab

Innym doskonałym rozwiązaniem, jest wykorzystanie materiału, który ma wyjątkową miękkość i jest bardzo delikatny. Takie właściwości ma sztuczny jedwab Tencel, który jest włóknem w całości naturalnym, wykonanym z celulozy drzewnej. Pozbawiony sztucznych dodatków, wolny od chemikaliów, jest idealnym podłożem do spania dla wszystkich, którzy borykają się z podrażnieniami wrażliwej skóry. Ma jeszcze sporo innych zalet, jak chociażby dwa razy skuteczniejsze pochłanianie wilgoci, dlatego jest bardzo praktycznym opakowaniem materaca.

pokrowiec janpol argan oilArgan Oil – olejek arganowy

Jednym z najbardziej cenionych olejków w kosmetyce, jest właśnie olejek arganowy. To zresztą także jeden z najdroższych. Ma niezwykle dobroczynny wpływ na skórę: łagodzi jej podrażnienia, przyspiesza regenerację i nawilża. Materiał pokrowca zawiera mikroskopijne kapsułki właśnie z tym olejkiem. Substancje czynne są powoli uwalniane i każdej nocy pielęgnują skórę. Doskonały wybór dla osób, które mają problemy z podrażnieniami skóry i jej suchością.

PROBLEMY Z BEZSENNOŚCIĄ I ZŁĄ JAKOŚCIĄ SNU

Sporo osób boryka się dziś z bezsennością, której główną przyczyną jest stres. To zmora naszych czasów, a szybkie tempo życia przenosi się także do naszych sypialni. Trudno nam się odprężyć i zrelaksować, a to jest konieczne do tego, aby nazajutrz wypełniała nas energia.

Jedną z przyczyn bezsenności jest zaburzenie równowagi jonów na naszej skórze. Zbieramy na siebie masę ładunków elektrycznych, z pozbyciem których ciało nie zawsze potrafi sobie poradzić. Można temu zaradzić wykorzystując dwa pokrowce:

pokrowiec janpol stressfreepokrowiec Stressfree – włókno węglowe

Podobne rozwiązanie zastosowano w modelu pokrowca Stressfree. Tutaj jednak zamiast złotej nici mamy włókno węglowe. Tak samo skutecznie, ale jednak tańsze. w wielu tkaninach, które mają działać relaksująco wykorzystuje się właśnie tego typu technologię.

pokrowiec janpol smartcell climapokrowiec Smartcell Clima – kiedy marzniemy lub się pocimy

Nocne duszności i marznięcie – to również jednak z przyczyn złej jakości snu. Nasze ciało najpierw poci się, a następnie szybko ochładza. W rezultacie sen jest przerywany, płytszy, a my możemy się budzić nawet kilka razy w ciągu nocy. Można temu zaradzić wykorzystując nowoczesne tkaniny.

Z takiej właśnie uszyto klimatyzujący pokrowiec Smartcell Clima. Jego zadaniem jest jak najskuteczniej zminimalizować wahania temperatury ciała, aby sen był lepszej jakości. Jak działa ? Specjalne włókna pokrowca pochłaniają ciepło, kiedy jest nam za gorąco i je przechowują. Kiedy zaczynamy marznąć, ciepło jest wyprowadzane z tkaniny do skóry. W ten sposób nasz organizm ma stabilną temperaturę i nie musi się borykać z jej wahaniami. To idealne rozwiązanie dla wszystkich, dla których szczególnie dokuczliwe są duszności. Jeśli wyposażymy się dodatkowo w poduszkę w takim pokrowcu, spokojnie pozbędziemy się dokuczliwej dolegliwości.

Lato/Zima – wykorzystaj wełnę i bawełnę

Obok nowoczesnych tkanina, z którymi coraz częściej spotykamy spotykamy się w materacach, można w nich znaleźć także stare, dobre materiały, takie jak bawełna czy wełna.

Cała rewolucja w przypadku materacowych pokrowców zaczęła się właśnie od nich. Po raz pierwszy mogliśmy zmieniać strony materaca w zależności od pory roku. I mimo, że mamy dziś do wyboru tak wiele różnych opakowań, często decydujemy się na pokrowiec typu lato/zima. W takiej konstrukcji strona letnia jest pikowana bawełną. Mamy więc sporą jej warstwę, która świetnie pochłania wilgoć, a więc pośrednio wpływa również na utrzymanie stałej temperatury ciała. Podobnie jest ze stroną zimową, w której wykorzystuje się wełnę owczą. Ta z kolei utrzymuje ciepło i działa rozgrzewająco, a więc jest doskonałym podkładem do spania na zimę.

To oczywiście nie wszystkie z dostępnych pokrowców firmy Janpol, ponieważ ograniczyłam się jedynie do kilku najciekawszych. Możemy również wykorzystać kilka innych. Nie każdy model w standardzie jest wyposażony we wszystkie pokrowce. Możliwości byłoby wtedy mnóstwo. Za to każdy z materaców można zamówić w dowolnym pokrowcu. Dobrze jest przemyśleć nie tylko konstrukcję samego wnętrza, ale i to, jaki pokrowiec wybrać. Dzięki temu możemy zminimalizować najbardziej dokuczliwe dolegliwości związane ze snem i nie tylko.

Leave a Comment