Pokrowiec Motive czy Diamond Hildinga – który wybrać ?

Czas na trzecią część serii, w której porównujemy pokrowce firmy Hilding. Kupując materac tej firmy dostajemy możliwość wyboru pokrowca. Wybór wcale nie musi być przypadkowy, bo tkaniny pokrowców zostały wybrane bardzo starannie. Dziś trochę więcej o pokrowcach Motive i Diamond, które Hilding dopasował do materaców  Zumba, Twist, Jazz i Balet. Obydwa najwyższej jakości i każdy o wyjątkowych właściwościach.

pokrowiec hilding diamondDIAMOND – TRÓJWYMIAROWA PRZEWIEWNOŚĆ

To pierwszy pokrowiec Hildinga, który jest wykonany w trójwymiarowej technologii 3D – dosłownie drukowany w trójwymiarze, aby tkanina miała przestrzenną formę. Niezwykle przewiewny, bo składa się z wielu warstw czegoś w rodzaju siateczki. Pokrowiec jest bardzo wytrzymały, a jednocześnie ma się wrażenie, że nie ma żadnej bariery przepływu powietrza pomiędzy wkładem materaca, a tym, co na zewnątrz. To bardzo ciekawy materiał, stworzony przede wszystkim po to, aby zapewnić maksymalne wietrzenie materaca we wnętrzu.

W dotyku delikatny, a jednocześnie zaskakującą wytrzymały – producent opisuje tkaninę jako bardzo odporną na ścieranie. Dla kogo Diamond będzie najbardziej odpowiedni ? Na pewno dla osób, które chcą bardzo często prać pokrowiec. Taka wielowymiarowa siatka wysycha niemal natychmiast. Całość jest puszysta, ale bardzo lekka. Idealnie sprawdzi się na materacu, który potrzebuje dodatkowego przewiewu powietrza, jak modele piankowe, takie jak Zumba, czy Twist. Trwałość, łatwość utrzymania w czystości i bardzo ciekawa struktura – to na pewno elementy wyróżniające Diamond spośród innych pokrowców Hildinga.

Dla kogo ?

– dla alergików
– dla osób, które chcą często prać pokrowiec
– dla szukających maksymalnie przewiewnego pokrowca

pokrowiec hilding motiveMOTIVE – PIELĘGNACJA I DESIGN

Motive jest najbardziej reprezentacyjnym pokrowcem Hildinga. Tkaninę pokrywają motywy we fioletowym i szarym kolorze, a całość jest bardzo ładnie skomponowana. Pokrowiec jest ozdobiony, ale cały czas elegancki i cały czas dominują w nim jasne kolory, kojarzące się z czystością.

Motive to jednak nie tylko ciekawe motywy, choć te jako pierwsze rzucają się w oczy. To przede wszystkim sama tkanina. Pomiędzy włóknami umieszczone są mikroskopijne kapsułki, które można wypełnić różnymi substancjami. Technologia ma już kilkanaście lat, ale sam pomysł można wykorzystać na wiele różnych sposobów i dlatego jest tak bardzo ciekawy. Tym razem w kapsułkach umieszczono jeden z najdroższych olejków kosmetycznych, a mianowicie olejek arganowy.

Olejek arganowy nie bez powodu jest najdroższym olejkiem kosmetycznym. Można go wytłaczać maszynowo, ale najlepszej jakości jest ten wytwarzany ręcznie tradycyjnymi metodami. Mówi się o nim, że jest „płynnym złotem Maroka”. Może być oczywiście używany w kuchni, ale znacznie większą popularność zdobył jako olejek kosmetyczny: nawilża, lekko natłuszcza, przywracając naturalną równowagę skóry. Łagodzi podrażnienia, przyspiesza gojenie skóry i wzmacnia ją. Można więc powiedzieć, że pokrowiec wypełniony olejkiem arganowym jest czymś w rodzaju okładu na skórę. Działa o tyle skuteczniej, że przez cały czas, kiedy śpimy, a więc codziennie około 8 godzin.

Dla kogo ?

– dla osób o wrażliwej skórze
– dla osób o suchej skórze
– dla zwolenników designerskich rozwiązań w sypialni.

Leave a Comment