Praktyczny dwustronny materac – na przykładzie Hilding Select Multi.

AKTUALIZACJA 2016: W 2016 roku firma Hilding wprowadziła zupełnie nową kolekcję. Materac Select Multi zastąpiła w niej modelem Makarena. Więcej na jego temat znajdziecie w tym poście. 

Od kiedy popularne stały się materace dwustronne, staramy się wybierać takie modele, które będą jak najbardziej praktyczne i będa dawały nam jak najwięcej możliwości.

Dwustronny materac jest niezwykle praktycznym zakupem, na który warto się zdecydować, jeśli zależy nam na inwestycji na lata:

możliwość wykorzystania dwóch stron znacznie wydłuża życie materaca. Przyjmuje się, że powinniśmy zmieniać stronę co około 6 miesięcy. Dzięki temu cała konstrukcja zachowuje swój kształt, można nawet przyjąć, że przypomina to korzystanie z dwóch różnych materaców;

– dobrze jest wybrać model, który z obydwu stron wykończony jest innym materiałem. Dzięki temu mamy możliwość przetestowania dwóch różnych rodzajów podłoża do spania. To oczywiście jest bardzo wygodne, bo daje możliwość wyboru takiego, które akurat jest dla nas najwygodniejsze;

– dwie strony w niektórych modelach, to także dwie różne twardości. To oczywiście pozwala tym, którzy nie są pewni, jaką twardość powinni wybrać, na przetestowanie dwóch jej rodzajów.

– dwustronne materace bardzo często wyposażone są w pokrowce typu lato-zima.  Po stronie letniej najczęściej wykorzystuje się pikowanie bawełną, która w naturalny sposób chłodzi ciało i bardzo szybko odprowadza z niego nadmiar ciepła. Po stronie zimowej wykorzystuje się zazwyczaj ogrzewające właściwości wełny. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy korzystać z dodatkowych zalet poszczególnych materaców.

Dwustronnych materaców jest wiele i dziś stanowią one przeważająca większość wszystkich konstrukcji. Właściwie każdy z materiałow daje możliwość zastosowania takiego rozwiązania.

Doskonałym przykładem idealnie skomponowanego dwustronnego modelu jest Hilding Select Multi, dostępny w naszym sklepie. Wykorzystano w nim typowe sprężyny kieszeniowe, jednak całość została tak udoskonalona, że można śmiało nazwać go jednym z ekslkuzywnych modeli.

Wnętrze zbudowane jest ze sprężyn kieszonkowych typu multipocket.

MULTIPOCKET

Multipocket jest jednym z osiągnięc ostatnich lat. To kolejna, zresztą bardzo udana próba, unowocześnienia i kieszenie multipocketudoskonalenia tradycyjnej już konstrukcji kieszeniowej. Typowy materac kieszeniowy zbudowany jest z kieszonek. Każda z nich to sprężynka umieszczona w opakowaniu z materiału. Poszczególne kieszonki są ze sobą klejone, aby całość była stabilna. Materac kieszeniowy ma jednak znacznie większą przewagę nad tym sprężynowym. W tej drugiej konstrukcji wszystkie sprężyny są ze sobą połączone, a więc działają razem. W materacu kieszeniowym natomiast każda z nich jest odrębną jednostką. Działanie i jednej i drugiej konstruckji można bardzo łatwo sprawdzić w praktyce. Kiedy naciśniemy jedną część materaca kieszeniowego, pozostałe obszary pozostaną nienaruszone. Ma to szczególne znaczenie wtedy, kiedy na jednym materacu śpią dwie osoby – dzięki takiemu działaniu ruchy jednej osoby nie są odczuwane przez drugą.

W Hilding Select Multi zastosowano jednak jeszcze bardziej nowoczesną wersję sprężyn kieszeniowych. O ile w tradycyjnych modelach na powierzchni materaca mieści się około 250 sprężyn ( dokładna liczna zależy oczywiście od producenta czy konkretnych modeli), to w materacach typu multipocket tych sprężyn jest około 500 czyli dwa razy więcej – w modelu Select Multi to dokładnie 508 sprężynek na powierzchni jednego metra kwadratowego.  Skoro kieszeni jest więcej, to w naturalny sposób są one mniejsze. To oczywiście ma znaczący wpływ na wygodę użytkowania.

Ciało człowieka układa się na powierzchni materaca tym lepiej, im więcej ma niezależnych punktów podparcia, które działają oddzielnie. Im więcej jest więc kieszonek, tym materac będziemy odczuwac jako wygodniejszy. Stąd też udoskonalenie multipocket, które ma taki komfort dawać.

I właśnie tego rodzaju kieszenie zostały wykorzystane w modelu Select Multi. To jednak nie jedyna zaleta wykorzystania mniejszych sprężynek. Doskonale nadają się one także do nadania całości 7 stref twardości, które też w znaczący sposób poprawiają komfort – więcej o takim rozwiązaniu pisaliśmy w poście o 7 strefach twardości.  Generalna zasada polega na takim zróżnicowaniu wyporności kieszeni, aby tam gdzie jest to konieczne – czyli na przykład pod biodrami – ciało otrzymało lepsze wsparcie.

A CO NA BAZIE ?

Występowanie 7 stref twardości ma też wpływ na te materiały, które kładzie się na powierzchni materaca. W modelach dwustronnych są to dość często dwa rodzaje materiałów. Zanim jednak dojdziemy do całkwicie zewnetrznej warstwy, warto wspomnieć, że w modelu Select Multi dodatkowo wykorzystano jeszcze piankę wysokoelastyczną. Na bzie ułożono ją obustronnie. Dzięki takiemu rozwiązaniu warstwa zewnętrzana z jednej strony otrzymuje ochronę przed bezpośrednim naciskiem kieszeni, a z drugiej strony całość jest odpowiednio usztywniona.

Natomiast na tak powstałej bazie zostały ułożone dwie warstwy – każda z innej strony:

warstwa lateksowa – ta przeznaczona jest dla osób, które lubią spać na sprężystym twardszym podłożu. Dzięki połączeniu 7 stref twardości i sprężystości lateksu jest idealna dla osób z chorobami kręgosłupa. To także świetne podłoże dla alergików;

warstwa termoelastyczna – ta jest zbudowana z pianki visco. Zdecydowanie bardziej miękka i mniej sprężysta.

O obydwu materiałach możecei poczytac na naszym blogu. Jedno jest pewne – połączenie lateksu i pianki termoelastycznej to jedno z najlepszych, bo wykorzystano w nim najnowsze osiągnięcia technologiczne.

I NA KONIEC…POKROWIEC Z PROBIOTYKAMI

Aby cały Select Multi był idealny, opakowano go w jeden z najnowocześniejszych pokrowców. To bardzo ciekawe pokrowiec z probiotykamirozwiązanie, bo tkanina jest wypełniona…malutkimi kapsułkami z probiotykami. Materiał niezwykle nowoczesny i obsypany wieloma nagrodami, ale trudno się dziwić, bo brzmi to  naprawdę imponująco. Pod wpływem ciepła probiotyki są uwalniane z mikrokapsułek. Działają bakteriobójczo, ale w sposób trochę inny, niż na przykład w przypadku antybiotyków. Tworzą na powierzchni materaca takie środowisko, w którym mikroorganizmy szkodliwe dla człowieka nie mogą się rozwijać.

Hilding Select Multi jest doskonałym przykładem dwustronnego materaca. Można w nim spotkac właściwie wszystkie zalety dwustronnych materaców, ale to oczywiście tylko przykład, bo takich modeli jest więcej. Wszystkim osobom, które preferują tradycyjne materace kieszeniowe, zdecydowanie polecamy właśnie ten model.

ZALETY:

siedem stref twardosci

7 stref twardości dla idealnego podparcia ciała.

 

 

pralny pokrowiec

Możliwość prania pokrowca w temperaturze do 60 stopni.

 

 

materac antyalergiczny

Materac w pełni antyalergiczny, idealny dla osób z nawet silnymi uczuleniami.

 

 

pianka wysokoelastyczna Warstwa pianki wysokoelastycznej o dużej sprężystości i wytrzymałości.

 

 

lateks Warstwa elastycznego i antyalergicznego lateksu.

 

 

regulowany stelaz Materac idealny do połączenia z regulowanymi stelażami.

 

 

materac dwustronny Materac dwustronny.

 

 

materac multipocket Materac z niezależnie działającymi i mniejszymi kieszeniami multipocket.

 

 

pianka termoelastyczna Materac z pianką termoelastyczną.

Leave a Comment