Propozycje Hilding dla dzieci i młodzieży

Choć w ofercie firmy Hilding znajdziemy tylko kilkanaście materaców, to jednak wszystkie są skonstruowane w bardzo przemyślany sposób. Nie ma tutaj przypadkowych połączeń, a każdy materac idealnie wpisuje się w potrzeby konkretnej osoby. Jeśli przeanalizować, co firma ma w ofercie, to dla każdego użytkownika przygotowała 3,4 modele, spośród których można sobie wybrać, co najbardziej nam odpowiada. To system, który doskonale się sprawdza. Wybór nie jest ani za duży, ani za mały – Hilding stawia na jakość, a nie na ilość.

Podobnie jest w przypadku materaców dla dzieci i młodzieży. Dedykowany jest im jeden model, ale w praktyce to trzy materace (nawet kilka więcej), które można wykorzystać. Dziś trochę więcej o modelach idealnie wpasowanych w potrzeby młodych użytkowników.

BREAKDANCE – model dedykowany dzieciakom

hilding breakdanceBreakdance to typowy materac dla najmłodszych – od dzieci po okresie łóżeczkowym, aż po nastolatki. Zbudowany z pianki FlexiFoam o podwyższonej elastyczności. Skonstruowano go wo bardzo sprytny sposób: jedna  ze stron jest nieco bardziej miękka – ta dla młodszych dzieciaków. Druga natomiast troszkę bardziej twarda – tę można wykorzystać przy wyższej wadze ciała. Wkłady pianki są wyprofilowane w 7 stref twardości, aby ciało było jeszcze lepiej podparte. Breakdance wyróżnia sie też typowo młodzieżowym pokrowcem z ciekawymi, ale nadal subtelnymi nadrukami.

Breakdance to szereg elementów niezwykle ważnych w przypadku modelu dla najmłodszych. Przede wszystkim antyalergiczność, którą zapewnia przewiewność pianek. Powietrze swobodnie przepływa przez cały wkład, a więc nie gromadzi on wilgoci. To z kolei ogranicza ilość mikroorganizmów. O czystość łatwo też zadbać dzięki pralnemu pokrowcowi – 60 stopni spokojnie wystarczy, aby pozbyć się roztoczy. Tkanina jest bardzo dobrej jakości, więc świetnie znosi nawet bardzo częste pranie. Materac jest lekki, to duże ułatwienie przy przebieraniu pokrowca, bo jedna osoba bez problemu daje sobie z tym radę.

Prosta konstrukcja, ale z doskonałych materiałów. Breakdance to klasyczny model, który sprawdzi się właściwie u każdego malucha, czy starszego dziecka. Wyróżnia go też bardzo dobra cena, co nie jest bez znaczenia, jeśli chcemy kupić więcej niż jeden materac.

ROCK’N’ROLL – materac na dłużej

hilding rocknrollNiemal bliźniaczo podobny do Breakdance jest materac Rock’n’roll. Choć różni je sposób wycięcia pianek, to jednak zasada budowy jest dokładnie taka sama. Tutaj również mamy dwie pianki o różnej twardości, także wyprofilowane w 7 stref twardości. Dwie strony umożliwiają dopasowanie do wagi ciała lub preferencji. To, co odróżnia Rock’n’roll od Breakdance, to użyty materiał.W Rock’n’roll uzyto już typowej pianki wysokoelastycznej HR. Ta ma duzo wyższą wytrzymałość, jest bardziej odporna na odkształcenia i znacznie lepiej znosi upływ czasu. Widać to po długości gwarancji. Breakdance to 5 lat, Rock’n’roll natomiast to już 15 lat gwarancji.

Podobnie jak w tym pierwszym modelu, mamy tu także doskonałą przewiewność, lekkość i hypoalergiczność. Pod względem twardości obydwa materace są dokładnie takie same.

Na który z tych dwóch się zdecydować ? Tutaj powinniśmy wziąć pod uwagę przede wszystkim wytrzymałość materiałów i długość gwarancji. Wszystkie inne różnice są drugorzędne. Jeśli chcemy kupić materac na dłuższy czas, lepszym wyborem będzie Rock’n’Roll. Jeśli na krótszy okres czasu, czy model tańszy, Breakdance też doskonale się sprawdzi.

TANGO – klasyczne sprężyny kieszonkowe

hilding tangoCzęść rodziców woli wyposażyć swoje dziecko w materac sprężynowy. Z myślą o nich został stworzony materac Tango. To także model dla lżejszych osób, ale w przypadku dzieci sprawdza się doskonale.

Wnętrze jest klasyczne, z wkładem ze sprężyn kieszonkowych. Wykończenie natomiast to, z jednej strony pianka wysokoelastyczna , z drugiej lateks. Całość opakowana w pralny pokrowiec. Tango jest średnio miękkim materacem, nie będzie zbyt twardy nawet dla kilkulatka. Jednocześnie jednak zapewnia stabilne podparcie dla kręgosłupa, więc nie jest za miękki. Trochę inaczej się na nim leży, niż w przypadku dwóch poprzednich – lekko odbija ciało, jak wszystkie modele ze sprężynami. Idealne podparcie kręgosłupa zapewniają też kolejne warstwy: pianka HR oraz lateks. Wygodne, świetnie rozkładają ciężar, są odporne na odkształcenia i przede wszystkim bardzo komfortowe.

Na pewno warto zwrócić uwagę na lateks, który można znaleźć w Tango. W mieszance lateksowej znajduje się minimum 80% naturalnego kauczuku. To niesamowicie dobra jakość, bo w zdecydowanej większości przypadków 80% mieszanki stanowi lateks syntetyczny – tutaj jest odwrotnie.  Mamy więc naprawdę bardzo naturalny materiał, i to w cenie, która jest dużo niższa, niż u innych producentów – przy tej jakości.

Tango fajnie się sprawdza u dzieci w każdym wieku. To zresztą również konstrukcja dla osób lżejszych, do wagi około 70 kg.

Który z tych trzech modeli wybrać ? Każdy jest idealnie wpisany w potrzeby dzieciaków, jeśli chodzi o twardość. Pozostaje więc już tylko dobranie komfortu. Pianki mniej odbijają, dają nieco inne podparcie, niż sprężyny. Na materacu ze sprężynami ciało odczuwa efekt mocniejszego odbicia. Trudno wskazać model, który byłby najlepszy, bo wiele zależy od tego, na czym dziecko czuje się lepiej. Podobnie jak dorośli, tak i dzieci, mają swoje preferencje. I co ciekawe, dzieci zazwyczaj znacznie łatwiej podejmują decyzje i lepiej wiedzą, na czym jest im wygodniej 🙂 Warto to wykorzystać.

 

Leave a Comment