Propozycje Hildinga dla maluchów czyli mini materac

Każda firma zajmująca się produkcją materaców musi mieć w ofercie modele dla najmłodszych (czyli klasyczne 60/120 i 70/140). Podobnie jest z firmą Hilding, która do dyspozycji klientów oddaje trzy materacyki niemowlęce. Modele nieco inne, stworzone z myślą o Rodzicach, którzy dla swoich pociech szukają czegoś innego.

HILDING DOBRANOCKA – KLASYCZNA PIANKA

Standardowy i najprostszy materacyk dla niemowląt zbudowany jest z pianki. Rodzice często pytają, czy tak prosty model spełni swoje zadanie. Odpowiedź jest prosta: jak w każdym przypadku, materac może być świetny lub zupełnie nieodpowiedni. To, co trzeba w takim wypadku wziąć pod uwagę, to jakość pianki. Jest szczególnie ważna, ze względu na zdrowie malucha. Złej jakości pianki powodują uczulenia kontaktowe, ale co najgorsze, mogą też powodować podrażnienia układu oddechowego (pianki nieatestowane wydzielają gazy lotne).

Jak więc ocenić jakość pianki ? Przede wszystkim trzeba zawracać uwagę na atesty, które są najlepszym sprawdzianem jakości. Wszystkie pianki użyte w materacach Hildinga mają atest Eko-Tex. Oznacza to, że są badane nie tylko na obecność substancji lotnych, ale przechodzą badania na zawartość różnego rodzaju chemikaliów. Każdy materiał, który przechodzi takie badanie, może być używany również przez osoby z uczuleniami. Na Dobranocce można więc spokojnie położyć również małego alergika.

To jednak nie wszystko. Pianki wciąż nie wzbudzają u nas zbyt dużego entuzjazmu. Obawiamy się o ich trwałość. Aby uniknąć szybkiego deformowania, zamiast zwykłych poliuretanów, warto wybierać pianki wysokoelastyczne, tzw. HR. Są znacznie bardziej wytrzymałe, a jednocześnie wygodniejsze. W przypadku Dobranocki wytrzymałość nie jest aż tak bardzo istotna (dziecko jest lekkie). Ważniejsze jest jednak to, aby pianka była odpowiednio sztywna, a jednocześnie dopasowała się do ciała. Takie możliwości dają właśnie pianki wysokoelastyczne.

Dobranocka to prosty materac, ale ze świetnego materiału. Nie trzeba się martwić o zapach, czy alergię kontaktową. Na pewno zachowa swój kształt i będzie miał odpowiednią twardość. A dodatkowo jest opakowany w pralny pokrowiec z atestowanej, wytrzymałej tkaniny. Beżowo-biała tkanina z nadrukami króliczków idealnie wpisuje się w dziecięcy klimat.

Dla kogo Hilding Dobranocka ? To będzie idealny materac, jeśli:

– szukasz tańszego materacyka, ale w doskonałej jakości;
– chcesz, aby był lekki;
– zależy Ci na kupnie materaca z pianki sprawdzonej i bezpiecznej.

materacyk hilding dobranocka

HILDING KOŁYSANKA – KLASYCZNY MATERAC Z KOKOSEM

Choć materace dla najmłodszych z dodatkiem kokosu spotyka się coraz rzadziej, nadal są jednymi z bardziej popularnych. Klasyczne połączenie pianki i włókna kokosowego może być również nowoczesnym rozwiązaniem, jeśli podejść do niego w odpowiedni sposób.

Bazą jest oczywiście pianka, podobnie jak w Dobranocce. I podobnie musi to być materiał doskonałej jakości. Dodatkiem jest tutaj wkład z włókna kokosowego. Dlaczego materac jest budowany w taki sposób ? Chodzi o zmianę twardości podparcia. Strona twardsza, z wkładem kokosowym, jest wykorzystywana u najmłodszych dzieciaków. Kiedy malec zaczyna siedzieć, można zmienić stronę materaca na bardziej miękką piankę.

Włókno kokosowe jest naturalnym materiałem, który świetnie sprawdza się w materacach – jest wytrzymałe, twarde, a jednocześnie sprężyste. Dobrze też odprowadza wilgoć, nie kumulując jej. Aby zabezpieczyć to naturalne włókno przed zamoczeniem, zastosowano drobny trick. Włókno zostało spryskane warstwą lateksu. Dzięki temu materiał nie chłonie wilgoci i szybko odparowuje ona z powierzchni. Dodatkowo włókno jest dużo bardziej wytrzymałe i odporne na załamania. Jeśli kupuje się materac z włóknem kokosowym, dobrze jest więc sprawdzić, czy zostało ono tak zabezpieczone. Unikamy wtedy ryzyka pleśnienia (a o zamoczenie materacyka przy maluchach nie trudno).

Coraz częściej pojawiają się głosy, że kokos w materacykach jest zbędny. Nowoczesne pianki mogą być odpowiednio twarde, a jednocześnie wygodne. Wielu Rodziców jest jednak do kokosu przyzwyczajonych, dlatego też Kołysanka znalazła się w nowej kolekcji.

Dla kogo Hilding Kołysanka ? To będzie idealny materac, jeśli:

– szukasz materacyka z kokosem;
– chcesz, aby naturalne włókno nie wpijało wilgoci i nie pleśniało;
– zależy Ci na tym, aby malec w pierwszych miesiącach życia leżał na naturalnym materiale.

HILDING SAFETY SMYK – NOWOCZEŚNIE O BEZPIECZEŃSTWIE

Pośród klasycznych rozwiązań Hildinga można znaleźć też te bardziej nowoczesne, jak właśnie Smyk. Nie bez kozery dodatek „Safety”, bo jest materacyk,  w którym głównym nacisk został położony na bezpieczeństwo.

Smyk ma dość ciekawą formę, bo brzegi są nieco wyższe od środka. Dzięki temu nawet najbardziej ruchliwy malec nie wypadnie z materacyka. Wykorzystano tutaj dwie pianki. Na brzegach trochę twardszą piankę HR, w środku pianka Velvet Touch. Velvet Touch to bardzo ciekawy materiał. Jest bardzo przyjemnie miękki, ale także mocno wspiera ciało – idealny dla maluchów. To świetny przykład tego, jak doskonałe są nowoczesne pianki.

Świetna elastyczność, sprężystość i dopasowanie do ciała to tylko kilka zalet pianki Velvet Touch. Jedną z tych, która jest niezwykle ważna w przypadku maluchów, jest jej wyjątkowa przewiewność. Materac nie kumuluje ciepła, a to ważne, ponieważ ciała maluchów szybko się przegrzewają. Powietrze swobodnie przechodzi przez piankę Velvet Touch, a dzięki temu nie rozwijają się we wnętrzu mikroorganizmy.

Dla kogo Hilding Safety Smyk ? To będzie idealny materac, jeśli:

– chcesz używać materacyka również poza łóżeczkiem;
– Twój maluch jest bardzo ruchliwy;
– materacyk ma być bardzo przewiewny.

materacyk hilding safety smyk

Leave a Comment