Prozdrowotne modele z nowej kolekcji Hilding – kręgosłup

Nowa kolekcja Hilding to także kilka zupełnie nowych rozwiązań. Znalazło się w niej trzy modele prozdrowotne, a więc odpowiednie dla osób mających problemy czy to z kręgosłupem, czy z bólami mięśniowymi. Dziś trochę więcej o materacach przeznaczonych dla osób z chorobami kręgosłupa. Trzy doskonałe konstrukcje, a każda z nich nieco inna, aby mogła wpasować się  w potrzeby różnych osób. Zobaczmy, co Hilding przygotował dla swoich klientów:

hilding-makarenaMAKARENA – najbardziej zróżnicowane rozwiązanie

Większość osób, które mają problemy z kręgosłupem, zdecydowanie woli spać na ateracu kieszonkowym. Ma to swoje uzasadnienie, ponieważ sprężyny zawsze lekko wypychają ciało, dając jednocześnie odpocząć mięśniom. Dobrze skonstruowany materac tego typu nie tylko odpowiednie wesprze kręgosłup, ale i przyniesie odczuwalną ulgę. Taka jest właśnie Makarena – kompaktowy materac, w którym Hilding wykorzystał wszystkie dostępne środki, aby przynieść użytkownikowi ulgę. Tutaj każdy element jest starannie przemyślany i ma spełniać ściśle określoną funkcję.

Sprężyny multipocket

Najważniejszym elementem każdego materaca – zwłaszcza dla osób z chorym kręgosłupem – jest baza. To na niej spoczywa zadanie utrzymania sylwetki w odpowiedniej pozycji. W Makarenie to zadanie leży na sprężynach. Tutaj widzimy je w wersji multipocket, a więc dwa razy mniejszych od klasycznych. Takie rozwiązanie szczególnie dobrze sprawdza się w tej roli. Sprężyny kieszonkowe działają każda z osobna. Dodatkowo są mniejsze, więc dają więcej punktów podparcia. W efekcie podłoże jest znacznie lepiej dopasowane do ciała. Multipocket dają też charakterystyczne uczucie lekkiego wypychania ku górze. To sprawia, że mięśnie nie są tak obciążone i mogą znacznie lepiej wypocząć. To jedna z najlepszych kontrukcji bazy, jakie do tej pory w tego typu modelach są stosowane.

Warstwa pianki lateksowej

Aby nie zmarnować potencjału sprężyn multipocket, dobrze jest wykorzystać dobry materiał. W tym wypadku jest to lateks. Niezwykle sprężysty, więc idealnie wypełnia przestrzeń pomiędzy wspierającymi sprężynami, a ciałem. Jednocześnie miękki, aby zbyt mocno nie uciskać ciała. Ta strona materaca jest bardziej stabilna i nieco twardsza, choć niezwykle wygodna.

Warstwa pianki visco

Jeszcze ciekawsza jest druga strona Makareny, Tam bowiem na sprężynach położona jest pianka visco. Może to być nieco zaskakujące, bo przecież to zazwyczaj miękki materiał. Czy można spać na miękkim podłożu, mając problemy z kręgosłupem ? Jak najbardziej ! Oczywiście pod warunkiem, że kręgosłup będzie stabilnie wsparty. W tym wypadku nie trzeba się o to martwić, ponieważ taką rolę przejmują sprężyny. Pianka visco natomiast ma zupełnie inną rolę. Zadaniem pianki visco jest przede wszystkim mocne odprężenie mięśni, a nawet zminimalizowanie bólu. Pianka działa w taki sposób, że niemal natychmiast odczuwamy ulgę. Ta strona idealnie sprawdza się przy dolegliwościach bólowych. Jest też nieco bardziej miękka, choć oczywiście kręgosłup jest cały czas dobrze podparty.

Dla kogo ?

Na pewno Makarenę możemy polecić lżejszym osobom, które mają problemy z kręgosłupem. Możliwość zmiany stron jest niezwykle wygodna. A trzy elementy, które są opisane powyżej, to doskonałe trio – bardzo starannie dobrane.

hilding-pasodoblePASODOBLE – klasyka z kokosem i sizalem

Dla cięższych osób model Makarena może być nieco za miękka. Ale dla nich Hilding przygotował zupełnie inne rozwiązanie. To model Pasodoble. Zbudowany nieco inaczej, choć również z bardzo nowoczesnym podejściem do tematu.

Klasyczne sprężyny

W Pasodoble wykorzystano klasyczne sprężyny kieszeniowe. Każda z nich działa osobno – to ważne, bo tylko wtedy ciało jest podparte na całej długości. Nie ma też efektu falowania, co może się zdarzać przy wyższej wadze. Czasami pojawia się pytanie, dlaczego i w Pasodoble nie wykorzystano sprężyn multipocket, skoro są tak dobre ? Odpowiedź kryje się w tym co znajduje się na sprężynach. A na nich umieszczono sizal i włókno kokosowe. Nie ma sensu pod takimi materiałami umieszczać drobniejszych sprężyn – te klasyczne radzą sobie tak samo dobrze.

Sizal i włókno kokosowe

Włókno kokosowe to jeden z najpopularniejszych materiałów, których używa się do utwardzania materaca. Dobrze nam znane, świetnie sprawdza się jako podłoże do spania dla osób cięższych. Z jednej strony usztywnia całość i utwardza. Z drugiej jest na tyle elastyczne, aby ciało mogło się w nim zapaść. Hilding udoskonalił jeszcze jego właściwości, poddając włókno lateksowaniu. Jest ono spryskiwane lateksem, dzięki czemu staje się bardziej sprężyste i wodoodporne. To wzmacnia dodatkowo jego wytrzymałość i podnosi komfort użytkowania. O ile włókno kokosowe jest nam dobrze znane, to sizal może byc nowością. Jednak pod względem właściwości jest dokładnie taki sam. Tak samo sztywny, mocny i wytrzymały. Jedyna różnica pomiędzy tymi materiałami to tylko region świata, z którego pochodzą.

Pianka na utwardzaczach – coś nowego

Hilding – choć Pasodoble można spokojnie nazwać klasycznym materacem – i tutaj wprowadził trochę nowoczesności. W wielu klasycznych, utwardzonych materacach śpimy bezpośrednio na warstwie kokosu. Tutaj na niej położono dodatkowo warstwę … pianki. Po co taki zabieg ? Przede wszystkim po to, aby podnieść komfort. Warstwa kokosu jest dość twarda, ciało nigdy idealnie się do niej nie dopasuje. To może powodowac pewien dyskomfort. Zniesienie tego dyskomfortu – to pierwsze zadanie pianki. Ciało zapada się  niej wygodnie, zyskując wsparcie na całej długości. Czy jednak to nie zmiękcza materaca ? Tylko pozornie. Warstwa pod spodem jest nadal tak samo stabilna i tak samo dobrze wspiera plecy. Pasodoble może w pierwszym odczuciu wydawać sięmateracem miękki. To jednak pozorne. Kiedy kładziemy się na nim okazuje się, że … to nadal utwardzony materac ! Takie rozwiązanie budzi często zdziwienie i trochę niedowierzania, ale po testach okazuje się, że twardszy materac rzeczywiście może być bardzo wygodny i wcale nie musi być deską 😉

Dla kogo ?

Na pewno dla cięższych osób, mniej więcej od wagi 80-90 kg. Choć zdarza się, że i lżesze osoby, które lubią stabilniejsze podłoże, dobrze się na nim czują. Ogromny plus za piankę na kokosie i sizalu. Cięższe osoby czasami mają problemy z drętwieniem kończyn, a takie rozwiązanie eliminuje ten problem.

hilding-fandangoFANDANGO – tańsza opcja, dla lżejszych osób

A co z osobami około 80 kg ? Co powinny wybrać ? Jeśli nie bardzo lubią stabilniejsze podłoże, jak w Pasodoble, to doskonałym rozwiązaniem będzie trzeci model, czyli Fandango. Dodatkowy plus można my przyznać za korzystniejszą cenę, bo to materac z rodzinnej kolekcji z 5-letnią gwarancją. W rodzinnej kolekcji znajdziemy tak samo dobre materiały, ale w nieco niższych warstwach, co pozwala obniżyć cenę.

Wkład kieszonkowy

Tutaj również mamy wkład klasyczny – ze sprężyn kieszonkowych. Tak więc każda sprężyna działa osobno, wspierając kręgosłup w odpowiedni sposób. W każdym z modeli Hilding znajdziemy też 7 stref twardości (o czym nie napisałam wcześniej). To na przykład nieco twardsze sprężyny pod biodrami, gdzie zazwyczaj ciężar jest większy. Kieszonkowe sprężyny świetnie sprawdzają się w modelach tego typu.

Wkład z kokosu i filcu

W Fandango również mamy wkład kokosowy, dokładnie taki sam, jak w Pasodoble. Choć materac jest nieco bardziej miękki. Znacznie większe zainteresowanie natomiast może wzbudzać filc, którym utwardzono drugą stronę. To materiał, którego raczej rzadko używa się w materacach w takiej roli. Nie zapominajmy jednak, że Fandango to model o średniej twardości. Filc idealnie nadaje się więc do tego, aby wzmocnić podparcie, ale nie przesadzić z twardością. Można powiedzieć, że jest to najbardziej uniwersalna twardość.

Pianka na kokosie

I znowu – podobnie jak w Pasodoble – na kokosie i na filcu – pojawia się warstwa pianki, aby zwiększyć komfort, nie zmniejszając przy tym mocnego podparcia. Także i tutaj takie rozwiązanie świetnie się sprawdza.

Dla kogo ?

Fandango jest niezwykle uniwersalny, dzięki swojej średniej twardości. Spokojnie można go wybrać do wagi 90 kg, jeśli ktoś woli bardziej miękkie materace. Osoba o średniej wadze będzie miała zapewnione optymalne wsparcie kręgosłupa. Osoby lżejsze, czy nawet dzieci, z kolei trochę mocniejsze wsparcie. Tutaj pod uwagę należy więc wziąć bardziej preferencje, niż wagę.

Trzy opisane powyżej modele są bez wątpienia tworzone z myślą o konkretnych odbiorcach, którzy mają problemy z kręgosłupem. To zdecydowanie ułatwia wybór, bo możemy się skupić na mniejszej grupie materaców. Jeśli chodzi o modele o ortopedycznym działaniu, to z oferty Hilding na pewno warto jeszcze wziąć pod uwagę materac Flamenco. Ten twardością porównywalny jest z Fandango, a więc bardzo uniwersalny.

Leave a Comment