Rekomendacje dla modeli niemowlęcych Vitmat – kto poleca ?

Chyba żadne inne modele nie są kupowane tak w często w oparciu o rekomendacje i opinie innych, jak te przeznaczone dla maluszków. Rodzice niemowlaczków poszukują wiarygodnych informacji i na forach różnego typu można znaleźć masę pytań. Nie zawsze oczywiście Rodzicom udaje się znaleźć odpowiedź na nurtujące ich pytania, dlatego bardzo często rozmowy forumowiczów zamieniają się po prostu w wymianę doświadczeń. Jednak już samo ich poznanie często pozwala nieco zawęzić obszar poszukiwań.
W naszym sklepie Rodzice niezwykle często decydują się na zakup materacyków Vitmatu. Firma zdobywa coraz większą popularność i, mimo młodego wieku, już ma spore grono zadowolonych klientów. To, co dla nich charakterystyczne, to bardzo duże zaangażowanie w różnego rodzaju akcje i obecność na wielu portalach wspierających Rodziców. W efekcie więc pojawiają się także i recenzje ich sztandarowych produktów. Dziś właśnie im się przyjrzymy.

sos rodziceSOS Rodzice bada model Baby Coco z lateksu i kokosu

SOS Rodzice to dość nietypowy portal, ponieważ stworzony przez samych Rodziców. To przede wszystkim zbiór porad, które pomagają sobie poradzić z wyzwaniami rodzicielstwa, ale także strona skupiająca ogromne grono mam i tatusiów. Można tam znaleźć praktyczne porady, ale również testy wielu różnych produktów przeznaczonych dla najmłodszych. I właśnie model Baby Coco został przez testerki SOS Rodzice – w tym także maluszka 😉 – oceniony jako Rodzocielski Hit.

Vitmat absolutnie króluje, jeśli chodzi o modele  z lateksem i kokosem. To także te, które Mamy oglądają i kupują najczęściej. Baby Coco idealnie wpisuje się więc w te potrzeby. Testujący zwrócili uwagę przede wszystkim na dwie strony twardości, co jest szczególnie ważne. Wielu Rodzicom zależy na tym, aby materacyk dla noworodka był utwardzony, dlatego często decydują się właśnie na takie rozwiązanie. Drugi element, o którym napisano, to hypoalergiczność i naturalna odporność na zabrudzenia, co oczywiście także powinno być jednym z najważniejszych elementów dobrego materacyka. Następnie pozytywnie oceniono pokrowiec z delikatnej bawełny – to rzeczywiście mocna strona tego modelu. Materiał jest miękki i bardzo przytulny, a wyjątkowo wygodne jest wszycie zamka z czterech stron. Pranie i ściąganie jest zupełnie bezproblemowe. Mamy zwróciły również uwagę na długą, bo 10-letnią gwarancję, co zostało odebrane, jako pewność bardzo dobrej jakości.

Recenzja SOS Rodzice to jedna z ostatnich, jaka się pojawiła. Jednak nie jedyna, bo modele Vitmatu są szeroko znane na portalach związanych z rodzicielstwem. Kolejną ocenę wystawiła modelom tej firmy Szkoła Matek i Ojców „Razem Łatwiej”.

razem latwiej„Razem Łatwiej” poleca modele Vitmat

Szkoła Matek i Ojców „Razem łatwiej” jest organizacją, która zajmuje się działalnością na rzecz propagowania karmienia piersią, jednak nie ogranicza się jedynie do tego działania. Od ponad 8 lat współtworzy Ogólnopolski Program Edukacji Poporodowej, organizując szkolenia w całej Polsce, zarówno dla personelu medycznego, jak i dla rodziców.

Właściwie wszystkie materacyki Vitmatu są oznaczone logiem szkoły, a więc polecane przez nią. Biorąc pod uwagę ogromne doświadczenie, jest to na pewno duże wyróżnienie.

znak jakosci kid zoneKidZone 2013 – najwyższa jakość dla dzieci

Kolejnym wyróżnieniem, którym może pochwalić się firma, jest znak jakości KidZone zdobyty przez Vitmat w 2013 roku. Zadaniem, które KidZone przed sobą postawiło, jest wyszukiwanie na polkim rynku produktów najwyższej jakości, skierowanych przede wszystkim do najmłodszych. Aby zwrócić uwagę na najbardziej wartościowe propozycje, corocznie organizowana jest Gala KidZone, na której wręczana jest nagroda „Znak Jakości KidZone”. Pod uwagę brana jest przede wszystkim jakość i to ona jest głównym wyznacznikiem sukcesu firmy. Vitmat zdobył to wyróżnienie dla wszystkich swoich modeli w 2013 roku, co pokazuje podejście firmy do sposobu produkcji czy dobierania materiałów. Jakość musi być absolutnie najwyższa.

„Sen to Zdrowie” o modelu Antyallergic

„Sen to Zdrowie” to kolejny portal, który przyjrzał się modelom Vitmatu. O trochę innej formie, bo to strona nie poświęcona bezpośrednio dzieciom, a zajmująca się wszystkim, co związane ze snem. W naturalny sposób więc także materacom. I trzeba przyznać, że ta ocena wydaje się najbardziej wnikliwa. Na warsztat wzięto model w pełni z lateksu czyli Baby Antyallergic.

I tutaj znowu od razu oceniający zwrócili uwagę na mięciutki pokrowiec (tkaniny to więc mocna strona modeli). Jest miękki, ale wytrzymały. Ciekawe, że osoby oceniające… same położyły się na materacyku 🙂 To podobno jeden z lepszych sposobów testowania modeli dla maluszków – choć w praktyce pewnie trochę niewygodny 😉 Jednak testy wypadły bardzo dobrze, pianka została oceniona wysoko, jeśli chodzi o komfort snu. Pewne pytania pojawiły się odnośnie jakości piany, bo testujący, jak sami przyznali, nie są w stanie tak dokładnie zbadać tego modelu, więc na ten temat się nie wypowiedzieli. Jednak uznali, że nawet w przypadku uczulenia dziecka na lateks, kontakt z pianką jest uniemożliwiony, bo materacyk ma aż dwa pokrowce, które nie pozwalają dziecku dotykać pianki ( uwaga od nas: pianka zanim trafi do materaca, jest wielokrotnie czyszczona, ta w modelach Vitmat dodatkowo ma atest Euro-Latex, a więc nie ma możliwości, aby zawierała czy to chemikalia, czy białka, które uczulają). Na minus oceniono także to, że model ma dwie strony o tej samej twardości, ale oczywiście można wybrać model z kokosem. Generalnie ocena jest bardzo dobra, na plus oceniono to, że materacyk jest bardzo starannie wykonany i doskonale przepuszcza powietrze.

Kilku oceniających i jak widać opinie niezwykle dobre. Oczywiście najlepszymi testerami są sami rodzice i maluszki. Co ciekawe, nie da się właściwie znaleźć negatywnych opinii na temat tych modeli. I to nie dlatego, że producent recenzuje internet 😉 , a dlatego, że się nie pojawiają. Kiedy modele z lateksu dla maluszków weszły do sprzedaży, były całkowitą nowością, jednak stosunkowo szybko mamy się do nich przekonały. Dziś pocztą pantoflową rozchodzi się wieść o dobrej jakości, a chyba nie ma lepszej reklamy.

  • Anna Tataruch Krawczyk

    Swietne wpisy!
    Prosba – dodajcie linki do szczegolow produktow bo spedzilam 3 dni szukajac informacji a okazuje sie ze macie swietnie wszystko wyjasnione na blogu.

    PS: Opcje wyszukiwania na stronie oraz menu i gorne i boczne nie dzialaja…

Leave a Comment