Rock’n’Roll Hildinga – jak wygląda nowoczesna pianka ?

A właściwie jak wygląda nowoczesny materac piankowy. Piankowe materace raczej nie należą do najbardziej popularnych, choć zaczyna się to zmieniać. Rock’n’Roll jest idealnym przykładem tego, jak zbudować prosty, wytrzymały i przede wszystkim wygodny materac z pianki. Mimo, że nie jest to konstrukcja bardzo kombinowana, po prostu świetnie się sprawdza.

KLASYKA I NOWOCZESNE ROZWIĄZANIA CZYLI EWOLUCJA PIANEK

Na pierwszy rzut oka Rock’n’Roll może się zupełnie niczym nie różnić od typowych materaców piankowych. Jest jednak kilka elementów, które decydują o tym, że ten materac ma aż 15 lat gwarancji. Jak na materac, to bardzo długo, a jak na materac piankowy, to w ogóle jest niezwykle dobry wynik. Lepsze mogą być już chyba tylko pianki najnowszej generacji. Jaka jest przewaga Rock’n’Roll nad zwykłymi materacami tego typu ?

– rodzaj użytej pianki 

Typowy materac piankowy to zwykły poliuretan. To właśnie tego rodzaju materace bardzo szybko się zapadały, dało się w nich wyleżeć „jamę” i to właśnie ten materiał przyczynił się do niechlubnej sławy piankowych modeli. Dziś tylko najtańsze materace są robione ze zwykłych poliuretanów. Ich następcą jest znacznie bardziej wytrzymała pianka wysokoelastyczna HR. Wizualnie materiały niczym się od siebie nie różnią. Różnią się jednak zdecydowanie właściwościami. Pianka HR jest znacznie bardziej wytrzymała i o wiele lepiej znosi upływ czasu. Lepiej także dopasowuje się do ciała i jest wygodniejsza. W efekcie materac jest dużo bardziej wygodny. Co jednak równie ważne, nie przytrafi się tutaj żadna przykra niespodzianka typu wyleżana „dziura”. Można spokojnie powiedzieć, że pianka HR zrewolucjonizowała materace piankowe. Dzięki niej ta konstrukcja zyskała zupełnie nowe życie.

– dwie różne strony twardości 

Bardzo praktyczne jest zastosowanie dwóch różnych rodzajów pianki, każda o nieco innej twardości. Dzięki temu, odwracając materac na drugą stronę, możemy zmienić komfort wypoczynku. To także świetnie się sprawdza przy dużych wahaniach wagi ciała. Takie rozwiązanie wykorzystuje się też w modelach dla dzieciaków – materac rośnie razem z nimi. W starszych materacach piankowych zazwyczaj używano tylko jednego bloku pianki. Tutaj mamy dwa różne materiały.

– wysokość

Generalna zasada mówi, że im materac jest wyższy, tym bardziej wytrzymały. Nie inaczej jest z konstrukcjami z pianki. Im wyższa warstwa, tym lepiej może być rozłożony ciężar. Jednocześnie trzeba pamiętać o tym, że nowoczesne materiały, takie jak pianka HR, znacznie lepiej znoszą rozciąganie i ściskanie. Już kilka centymetrów doskonale sprawdza się w materacach kieszeniowych. Wysokość około 20 cm jest jak najbardziej optymalna dla materaca zbudowanego tylko z pianek. Wyższe materace zazwyczaj mają wewnątrz zaawansowane technologicznie materiały. Często też taka konstrukcja jest mocniej rozbudowana.

– pralny pokrowiec z doskonałych tkanin

To, co w ogóle odróżnia dobre materace od tych mniej, to pralny pokrowiec. Dziś to już właściwie standard w większości modeli. Doskonałym wyznacznikiem jakości może być jakość pokrowca. Jeśli tkanina jest doskonałej jakości (to często jesteśmy w stanie ocenić „na oko”), jest bardzo duże prawdopodobieństwo, że cały materac jest bardzo dobrze wykonany. Hilding dba nie tylko o wnętrze, ale o wykończenie, co zresztą jest typowe dla szwedzkiego projektowania.W przypadku Rock’n’Roll do wyboru mamy Velvet (pokrowiec z probiotykami) lub Tencel (pokrowiec ze sztucznego jedwabiu).

Rock’n’Roll to idealny przykład nowoczesnego materaca piankowego. Wystarczy zwrócić uwagę na kilka elementów, aby ustrzec się nietrwałej konstrukcji i przekonać się do takich materaców.

materac hilding rock'n'roll

Leave a Comment