Rola materaca w rehabilitacji – Janpol Andromeda.

Jednym z najlepszych i najbardziej udanych modeli w ofercie firmy Janpol jest Andromeda. To doskonały przykład niezwykle wszechstronnego materaca, który wykorzystać można w wielu sytuacjach dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych.

Sama konstrukcja została zresztą doceniona przez lekarzy i pacjentów. Model ma pozytywne opinie Centrum Rehabilitacji REPTY i Centralnego Ośrodka Techniki Medycznej. Co ważne, oceniali go nie tylko specjaliści, ale także sami pacjenci, którzy później wydawali na jego temat opinię.

ANDROMEDA JAKO MATERAC ORTOPEDYCZNY

Andromedę można uważać przede wszystkim za materac ortopedyczny, ze względu na dwa rozwiązania, które się w niej pojawiły. Można je spotkać także w innych modelach materaców tego typu, a połączenie materiałów i technologii jest na tyle sprawdzone, że stało się bardzo popularne.

Kieszenie multipocket

Same kieszenie materacowe wcale nie są nowym wynalazkiem, bo towarzyszą nam już kilkadziesiąt lat. To jednak nie janpol andromedaoznacza, że nie można ich udoskonalić i wprowadzić poprawek do tej klasycznej konstrukcji. Sprężyny, a później kieszenie były rewolucją w materacach, bo pozwalały na rozłożenie ciężaru  przeniesienie go na większą powierzchnię. Kieszenie dawały możliwość takiego zróżnicowania twardości, aby cała powierzchni jeszcze lepiej mogła się dopasować do ciała.

Po pewnym czasie pojawił się nowy pomysł. Uznano, że większa ilość mniejszych sprężyn znacznie lepiej rozłoży ciężar, ale przede wszystkim pozwoli lepiej wesprzeć ciało. W kieszeniowym materacu każda kieszeeń działa oddzielnie. Jeśli położymy na materacu ba przykład ciężką piłkę, to ugną się pod nią tylko te kieszeniowe sprężyny, które mają z nią bezpośredni kontakt. Reszta pozostanie na swoim miejscu. Jeśli zmniejszyć kieszenie dwukrotnie – a właśnie taki zabieg zastosowano w przypadku multipocket, to powierzchnia, na którą działa piłka jeszcze się zmniejszy. I to jest właśnie zamysl multipocket –  uzyskać taką powierzchnię, która jak najlepiej dopasuje się do ciała. To oczywiście podnosi komfort – można by wyobrazić sobie leżenie na piłeczkach. Im są mniejsze, tym jest nam wygodniej, a nasze ciało jest lepiej wsparte. Ilość kieszeni, w stosunku do klasycznych modeli, jest dwukrotnie większa.

Lateksowe wsparcie

Kiedy mowa o ortopedycznym materacu, równie ważne co wnętrze, jest to co znajduje się na kieszeniach. Wartwa komfortu, jak czasami się ją nazywa, ma bowiem bezpośredni kontakt z ciałem i to ona zdecyduje, jak wygodny będzie materac. W przypadku Andromedy, firma Janpol, zdecydowała się na wykorzystanie lateksu, ktory idealnie współgra z mniejszymi kieszonkami.

Jego największą zaletą jesy ogromna elastyczność i sprężystość. Z jednej strony będzie więc opierał się zniszczeniom i odkształceniom – to od strony wewnętrznej, czyli tej, która bezpośrednio leży na kieszeniach. Natomiast od tej strony, z której my korzystamy da stosunkowo miękkie, ale jednocześnie sprężyste podparcie. Lateks jest idealny, jeśli ktoś nie lubi za bardzo super miękkiego materaca i nie chce mieć trudności z wychodzeniem z łóżka (pianka termoelastyczna jest przyjemnie miękka, ale w przypadku bardzo miękkich modeli nieco utrudnia na przykład wstawanie czy zmianę stron).

Mamy więc dwa materiały, idealnie dobrane do potrzeb osób z chorobami kręgosłupa. Cały czas dobre wsparcie, tak aby kręgosłup znajdował się w ergonomicznej linii, kiedy śpimy na boku. Nie ma też potrzeby stosowania żadnych materiałów utwardzających, typu kokos.

Kokosowe wkłady stosowano właśnie po to, aby zniwelować efekt zapadania się w materacu, bo wtedy kręgosłup jest niezdrowo wygięty. Tutaj wsparcie dają mniejsze kieszonki i lateks.

ANDROMEDA JAKO MATERAC REHABILITACYJNY

To, że Andromeda Janpol jest materacem ortopedycznym, jest jej ogromną zaletą, którą można też wykorzystać w rehabilitacji.

Dobre wsparcie kręgosłupa sprawia, że nawet długotrwałe leżenie nie wywołuje bólów mięśni, które zazwyczaj są wywołane nieodpowiednią pozycją. Dzięki lateksowi, który nie jest za miękki zmiana pozycji jest ułatwiona. Jednocześnie Andromedę możemy polecić osobom, które caly czas pozostają w ruchu na łóżku. Osoby obłożenie chore mimo wszystko powinny rozważyć zakup modelu z wkładem termoelastycznym dla uniknięcia odleżyn. Jeśli chory ma w miarę dużą możliwość zmiany pozycji, radzi sobie z przekręcaniem się z boku na bok, to lateks w połączeniu z kieszeniami multipocket jest idealnym rozwiązaniem.

Dużym plusem modelu jest na pewno możliwość wyposażenia go w pokrowiec Sensolution, który można praktycznie wygotować, bo wyprać w temperaturze do 95 stopni – to w cenie regularnej, bez konieczności dopłaty. Firma Janpol jest zresztą znana z tego, że dużą wagę przwiązuje do tworzenia właśnie materaców rehabilitacyjnych i żadna inna polska firma nie ma tak dużego doświadczenia w tej dziedzinie.

JANPOL ANDROMEDA – OPINIE

Zanim zakupimy materac, zazwyczaj staramy się dowiedzieć o nim jak najwięcej. Jednym ze sposobów jest oczywiście zapoznanie się z opiniami osób, które już dany model nabyły. Co ciekawe, znalezienie opinii na temat poszczególnych materaców wcale nie jest łatwe. Wygląda na to, że zazwyczaj nie dzielimy się swoimi doświadczeniami z tego typu zakupów, a później użytkowania. Postaraliśmy się jednak znaleźć dla Was kilka z nich.

Kilka osób podkreślało, że model doskonale sprawdził się, jeśli ktoś wcześniej cierpiał z powodu bólów pleców. ako minu podawano dość wysoką cenę, jednak ostatecznie klienci uznawali, że są to jednak dobrze wydane pieniądze, jesli komuś zależy właśnie na zminimalizowaniu bólu pleców.

Jedna osoba zwróciła też uwagę na dwie strony w pokrowcu lato/zima, jednak to właśnie wygoda była zawsze wspominana jako jedna z głównych zalet.

Andromeda jest jednym z tych materaców, przy których zazwyczaj wahamy się: kupić, nie kupić ? Główną rozterką jest oczywiście wyższa cena. Zastanawiamy się, co będzie, jeśli okaże się, że materac jest do nas niedopasowany i niewysypiamy się na nim wygodnie. Doskonale rozumiemy takie rozterki, dlatego dajemy możliwość przetestowania tego i innych modeli. Zależy nam na tym, aby naszym klientom spało się jak najwygodniej.

Leave a Comment