Rumba – śpi się na nim, jak na chmurce !

W ofercie firmy Hilding nie brakuje materaców, które zostały stworzone z myślą o o wiebicielach „spana na chmurce”. To miękkie materace, w których wykorzystano szereg różnych rozwiązań. Dziś trochę więcej o modelu Rumba. To materac wyjątkowy, bo wyjatkowo miękki, odprężający i relaksujący.

ZDROWE I MIĘKKIE PODPARCIE ? TO MOŻLIWE

Często pojawia sie pytanie, czy miękki materac może być zdrowy dla pleców ? Jak najbardziej ! Jednak powinien być odpowiednio zbudowany. Zdrowe podparcie to przede wszystkim takie, w którym ciało układa się anatomicznie. Można to osiągnąć w miękkim materacu. Cała tajemnica sukcesu tkwi w bazie podpierającej ciało.

budowa-materaca-hilding-rumbaRumbę wyposażono w naprawde solidną bazę. Wykonana jest z wysokoelastycznej pianki Velvet Touch. To nowy materiał, który Hilding wprowadził dopiero w tej kolekcji. Pianka nie tylko pięknie się prezentuje, ale przede wszystkim spełnia wszystkie wymagania. To właśnie z niej wykonano 7-strefowy trzon. Jego zadanie jest proste – ma utrzymać ciało w taki sposób, aby biodra i ramiona nie zapadały się zbyt mocno w podłożu – to zdarza się dość często w przypadku zbyt miękkich, źle zbudowanych materaców. Dzięki Velvet Touch, bez względu na pozycję snu, kręgosłup jest utrzymany w takiej pozycji, która jest dla niego najbardziej optymalna.

Velvet Touch to pianka wysokoelastyczna. Jest więc kolejnym pokoleniem poliuretanów, w którym udoskonalono właściwości tych klasycznych. Wydłużono przede wszystkim jej trwałość, dzięki czemu znacznie wolniej się deformuje (to też pozwala na użytkowanie materace przez 15 lat). Pianki HR dają możliwość połączenia doskonałego wsparcia i jednocześnie przyjemnej miękkości – Velvet Touch jest tego idealnym przykładem. W innych materacach Hilding użył jej również jako warstwy komfortu, a więc tej bezpośrednio przy ciele, to najlepszy przykład tego, jak dobry i wszechstronny jest to materiał. W Rumbie jednak ma za zadanie wesprzeć ciało i świetnie sobie z tym radzi. Jak na tak dobry materiał przystało, nie można zapominać o przewiewności. Ta jest szczególnie ważna, ponieważ dzięki temu materac nie kumuluje ciepła. Przewiewność to więc kolejna zaleta Velvet Touch.

Materiał, jak na bazę dla materaca termoplastycznego , jest dobrany doskonale.

CHMURKA Z PIANKI VISCO

Cała tajemnica odprężenia, jakie daje Rumba, jest jednak ukryta w warstwie pianki visco, która znajduje się na bazie. To naprawde wysoki blok materiału, bo aż 7-centymetrowy. Przy takiej wysokości materac zachowuje się niezwykle ciekawie. Kiedy położymy się na nim, mamy wrażenie pływania lub leżenia „na chmurze”. Czasem mówi się o tym, jak o lewitowaniu. Jednocześnie czujemy bardzo mocne odprężenie mięśni – wszystko dzięki specyficznym właściwościom pianki visco.

Visco to piana, która pobiera ciepło z ciała i dzięki temu może nabrać dużej plastyczności. Otacza sylwetkę, otula ją i znosi nacisk. Krew krąży lepiej, a mięśnie nie są ściśnięte – stąd też bierze sie odczucie lewitowania i bardzo mocnego relaksu.

Pisząc o piance visco Hildinga, warto wspomnieć o jej jakości. W przypadku tego materiału jest ona niezwykle ważna. Przede wszystkim dlatego, że słabej jakości pianki mają wady: mogą nagrzewać ciało i mogą wydzielać nieprzyjemny zapach. W przypadku Hildinga takie ryzyko jest niemal zerowe (mniej więcej co 10 osoba może odczuwać grzanie, ale to bardzo mały odsetek). Mamy więc pewność, że żadne z tych nieprzyjemnych efektów się nie pojawią, bo firma stawia na najlepszą jakość.

MODEL PROZDROWOTNY DLA STALE LEŻĄCYCH

Relaksujące odprężenie, jakie daje Rumba stało się podstawą do uznania materaca za medyczny. Dzięki specyficznemu działaniu można go wykorzystać u osób długoleżących. Ma również działanie przeciwodleżynowe: poprawia krążenie krwi, odpręża mięśnie i pozwala przez znacznie dłuższy czas leżeć bez potrzeby zmiany pozycji. Warto pomyśleć o wykorzystaniu Rumby właśnie w takiej roli. Tym bardziej, że jest to jeden z najmocniej odprężających materaców tego typu na rynku.

KTO BĘDZIE ZADOWOLONY Z RUMBY ?

Rumba jest na tyle specyficznym materacem, że zawsze warto go przetestować, zanim zdecydujemy się na zakup. Być może okaże się, że jest to podparcie, które zupełnie nam nie odpowiada. To jeden z tych materaców, które albo się kocha, albo szybko się z niego zeskakuje 🙂 Komu więc Rumba powinna przypaść do gustu ?

  • osobom lubiącym mięciuteńkie materace – takie, które mocno zapadają się pod ciałem;
  • osobom lżejszym, mniej więcej do 60-70 kg – cięższa osoba może mieć wrażenie, że „tonie” w materacu;
  • osobom lżejszym, które stale leżą – pianka visco pomaga mocno zredukować ból mięśni, a to jest w takim wypadku częsty problem.

KTO POWINIEN PRZETESTOWAĆ RUMBĘ PRZED ZAKUPEM ?

Warto się położyć na Rumbie, nawet jeśli opis Was zachęcił. Przede wszystkim dlatego, że to naprawdę bardzo specyficzny materac. Na pewno dziwnie moga się na nim czuć osoby powyżej 80 kg – choć tutaj wchodzimy w kwestię preferencji. Jeśli ktoś jest cięższy, ale lubi bardzo miękki materac, może Rumba będzie dla niego doskonałym wyborem. Jeśli ktoś lubi bardziej odbijające materace, jak klasyczne kieszonkowe, może nie odpowiadać mu zapadanie w podłożu.

Rumba to na pewno jeden z ciekawszych modeli w ofercie Hildinga. Nawet jeśli nie preferujecie miękkich modeli, warto się na nim położyć „przy okazji” w salonie, bo odczucia są naprawdę ciekawe.

 

Leave a Comment