Spanie w podróży czyli co może się przydać maluchowi i rodzicom w czasie wakacji.

Lato to czas, kiedy podróżujemy, a coraz więcej rodziców zabiera w podróż także swoje maluchy. Niemowlak może być tak samo mobilny, jak jego ciekawi świata rodzice, a na rynku jest sporo drobiazgów, które ułatwiają podróże z dzieckiem.

AKCESORIA PODRÓŻNE do spania DLA NIEMOWLAKÓW I DZIECI

–  materacyk turystyczny – niektóre dzieci nie mają większego problemu z zaśnięciem dosłownie wszędzie 🙂 Inne rodzina w podrozypotrzebują ciszym, spokoju i …własnego łóżeczka. Spełnienie takich wymagań bywa czasami trudne, bo nie jesteśmy w stanie zapakować ze sobą całej drewnianej konstrukcji. Można jednak spróbować stworzyć maluchowi warunki jak najbardziej zbliżone do tych, które ma w domu. Doskonale sprawdzają się tutaj turystyczne materacyki firmy Vitmat. Lateksowy model jest niezwykle podobny do klasycznych niemowlęcych modeli dla niemowląt. Zbudowany z pianki lateksowej, ale dużo cieńszy, więc łatwo można go spakować i upchnąć w bagażach. Lateks jest niezwykle elastyczny, więc da się go upchać wszędzie. A maluszka można położyć na materacyku na kilka dni przed wyjazdem, żeby się przyzwyczaił. Tańszą opcją takiego modelu jest materacyk wykonany z pianki wysokoelastycznej.

mała poduszeczka podróżna – podróżowanie w foteliku jest bezpieczne, ale nie zawsze wygodne. Na penwo rodzice znają taką sytuację, kiedy maluszek w nim zasypia, a jego główka opada przy każdym hamowaniu. Można wtedy wykorzystać kilka rodzajów poduszeczek. Doskonałe są małe poduszki Hildinga stworzone właśnie z myślą o podróżowaniu – wykonane z mięciutkiej pianki termoelastycznej, opakowane w pokrowiec nasączony olejkiem lawedowym i związkami srebra. Srebro działa antybakteryjnie i minimalizuje rozwój wszystkich mikroorganizmów, co świetnie wydłuża świeżość, bo w podróży nie zawsze poduszkę można wyprać. Takie poduszeczki mogą też wykorzystywać rodzice, a świetnie się sprawdzają podczas długich podróży autokarowych czy lotniczych. Idealnie w podróży dla malucha sprawdza się też mały lateksowy jasiek Vitmat. To wprawdzie poduszeczka do spania w typowym łóżeczku, ale można ją wykorzystać także w podróży, bo ma małe wymiary.

wodoodporny ochraniacz na materac dla dziecka – fajne rozwiązanie, kiedy nasz maluch uczy się spać bez pieluszki, a nie chcemy przerywać okresu przyzwyczajania się na czas wyjazdu urlopowego. Ochraniacz doskonale osłoni hotelowy materac, a rodzice nie będą musieli się stresować.

nakładka na materac – do kupienia także w naszym sklepie. Nie zawsze ufamy materacom hotelowym, szczególnie jeśli chodzi o maluszki. Można się wówczas zaopatrzyć w ochraniacz, kóry nakładamy na materac i gotowe.

AKCESORIA PODRÓŻNE do spania DLA RODZICÓW

nawierzchniowy materac – czasami w czasie wakacyjnych podróży trafiamy do miejsc, które mogą nas niemiło zaskoczyć, jeśli chodzi o czystość. Jeśli jesteśmy szczególnie wyczuleni na tym punkcie, to dobrym rozwiązaniem są nakładki materacowe lub inaczen nawierzchniowe materace. To nic innego, jak cieniutka warstwa pianki (poliuretanowej, termoelastycznej lub lateksowej) opakowana w pralny pokrowiec, skontruowana na podobnej zasadzie, co materacyk turystyczny dla maluszków. Świetne rozwiązanie, jeśli mamy w samochodzie trochę więcej miejsca na bagaż. Taki materac może się przydać później także jako podłoże do spania dla gości. A na pewno daje nam pewność, że nasze łóżko jest czyste.

ochraniacz na materac – identycznie zbudowany co model dla małych. Można go zastąpić także zwykłym, ale własnym prześcieradłem.

Kiedy wybieramy się w podróż, a mamy sporo miejsca w samochodzi, warto w ogóle zabrać własną pościel. Świetna sprawa to worki próżniowe, które zminimalizują gabaryty wszystkich zabranych przedmiotów. Wielu producentów – na przykład Hilding – w podobny sposób pakuje swoje materace, aby zmniejszyć ich rozmiary. Czasami jesteśmy dość zaskoczeni, jak mocno można zmniejszyć objętość materaca posługując się właśnie takim opakowaniem.

A rodzicom, którzy wybierają się na wakacje z maluchami, polecamy artykuł Dzieciochatki, w którym znajdziecie całą ściągę przedmiotów mogących się przydać w wakacyjnych podróżach z dzieckiem.

Leave a Comment