Spreżyny InterActive – nowe rozwiązanie w modelach Hilding

Hilding nie ustaje w udoskonalania najpopularniejszej u nas konstrukcji, jaką są materace kieszonkowe. Tym razem zaprezentował model ze sprężynami InterActive. Można je uznać za hybrydę sprężyn klasycznych i sprężyn multipocket. Dlaczego warto przyjrzeć im się bliżej, czym różnią sie od innych ? Bierzemy pod lupę dwa materace z wkładem InterActive.

CZYM RÓŻNIĄ SIĘ SPRĘŻYNY INTERACTIVE OD KLASYCZNYCH ?

Klasyczne sprężyny materacowe można by podzielić na dwie grupy. Pierwsza z nich to te o typowej, najczęściej spotykanej wielkości. Na jednym metrze mieści się ich około 250. Stanowią znaczną większość wszystkich wkładów w materacach. Druga grupa to sprężynki multipocket, które mają średnicę mniejszą o około połowę (na 1 m kwadratowym można ich zmieścić 500 sztuk). Multipocket są udoskonaleniem, ponieważ wprowadzają do materaca więcej punktów podparcia, niezależnie działających. I tak jak wygodniej leży nam się na piasku, niż na kamieniach, tak samo jest ze sprężynami. Na materacu multipocket leży się bardziej komfortowo, podłoże lepiej przylega do ciała i doskonale utrzymuje sylwetkę.

Te dwie grupy to klasyczne już dzisiaj rozwiązania. Ale oczywiście w materacach można znaleźć jeszcze kilka innych rodzajów sprężyn. Każde z tych rozwiązań ma jedno zadanie – jeszcze bardziej podnieść komfort snu. Takie zadanie ma także system InterActive. Można go w pewnym sensie nazwać hybrydą pomiędzy dwoma systemami opisanymi powyżej.

InterActive składa się z dwóch różnych rodzajów sprężyn. Pierwsza grupa sprężyn to te o większej średnicy i jednocześnie wyższe. A pomiędzy nie włożone zostały mniejsze, niższe sprężynki. W ten sposób, kiedy kładziemy sięna materacu, najpierw ciało zapada się w pierwszej warstwie wyższych sprężyn, a następnie opiera o warstwę mniejszych, niższych sprężyn. Ważne jednak tutaj jest nie tyle to, jak system działa, ale to, jak odczuwamy jego działanie.

JAK ODCZUWAMY INTERACTIVE ?

InterActive bardzo dobrze imitują działanie typowego materaca z pianki. Ciężar rozkłada się nie tylko na powierzchni, ale i we wnętrzu materaca. W efekcie, jeśli nie wiemy, że jest to materac ze sprężynami, mamy wrażenie leżenia na konstrukcji z pianki. O ile podparcie sprężyn multipocket jest bardzo wygodne, to InterActive są jeszcze wygodniejsze. Materac nie sprężynuje, ale przede wszystkim może się idealnie dopasować do ciała. Może się pojawić pytanie, po co „zmuszać” sprężyny do działania jak pianka, skoro można kupić materac piankowy ? Jest jednak grupa klientów, którzy nie ufają modelom piankowym i zdecydowanie chcieliby kupić materac ze sprężynami. I oczywiście chcieliby też wygodnie spać. To właśnie dla nich tworzy się różne rodzaje sprężyn i udoskonala ich działanie.

JAK HILDING WYKORZYSTAŁ INTERACTIVE ?

Firma Hilding wykorzystała InterActive w dwóch miękkich materacach. Taka konstrukcja idealnie sprawdza się właśnie w miękkich modelach. Jeśli połączy się ją z delikatniejszymi materiałami wykończenia, w efekcie można uzyskać niezwykle wygodny materac. Co jednak ważniejsze, jest miękki i jednocześnie doskonale wspiera kręgosłup. To w przypadku bardziej miękkich modeli jest bardzo ważne.

HILDING BALET – dwie, wygodne pianki

hilding balet

Balet to jeden z dwóch materacow, w których wykorzystano sprężyny InterActive. Mamy tutaj oczywiście wkład, a na nim ułożono dwa materiały:

– lateks – świetnie się sprawdza w miękkich modelach. To wynika z jego specyficznych właściwości. Jest bardzo wytrzymały i sprężysty, a przy tym mięciutki. To ciekawy materiał, który wydaje się łaczyć w sobie dwie sprzeczne cechy. Trzeba koniecznie wspomnieć też o jakości lateksu Hilding. Mieszanka zawiera ponad 80% naturalnego kauczuku – zdecydowana większość mieszanek na rynku zawiera go około 20%;

– pianka Velvet Touch – materiał równie ciekawy, co lateks. To wysokoelastyczna piana, która również łączy miękkość ze sprężystością i wytrzymałością. W modelach Hildinga jest wykorzystywana zarówno jako warstwa utrzymująca ciało, jak i ta odpowiedzialna za wygodne podparcie. To pokazuje, jak bardzo jest uniwersalna. Velvet Touch to nieprzypadkowa nazwa, ponieważ w dotyku jest gładka i delikatna, dokładnie tak samo, jak jedwab.

Dla kogo ?

Balet jest idealnym materacem dla lżejszych osób, mniej więcej do wagi około 60 kg. Takich, które właśnie preferują modele ze sprężynami, ale chcą spać wygodnie i komfortowo. Świetnie sprawdzi się również jako materac dla dzieciaków. Warto pamiętać, że wszystkie elementy tego materaca: zarówno pianki, jak i tkaniny, czy nawet nici użyte do uszycia pokrowca, posiadają atest Eko-Tex. To więc model zupełnie bezpieczny dla osób z uczuleniami na róznego rodzaju chemikalia.

HILDING JAZZ – połączenie progresywnych sprężyn i jedwabistej pianki

hilding jazzJazz to kolejny model, w którym firma Hilding wykorzystała InterActive. Tym razem jednak konstrukcja została uproszczona, ponieważ sprężyny obłożono tylko pianką Velvet Touch. Miękka, ale i dobrze wspierająca ciało, świetnie sprawdza się w nieco twardszym modelu. Choć nadal jest to materac miękki – mniej więcej do wagi 70 kg. I tutaj na pierwszy plan wysuwa się dobre podparcie kręgosłupa, które zapewnia miękki materac.

Pokrowce wieńczą całość

To, co w środku jest oczywiście najważniejsze, bo wpływa na komfort naszego snu. Jednak piękne wykończenie zawsze jest dużym plusem. A Hilding dba niezwykle o to, aby materace były dopracowane w każdym calu. Obydwa modele, zarówno Balet, jak i Jazz, można opakować w jeden z dwóch wyjątkowych pokrowców. To zdecydowanie dwa najciekawsze pokrowce w całej ofercie.

Pierwszy z nich to model Motive, który przede wszystkim zwraca uwagę niebanalną tkaniną. Model łączy w sobie biel, fiolet i szarości – aż szkoda przykrywać go pokrowcem. Jednak to nie wszystko, bo w tkaninie znajdziemy mikrokapsułki z jednym z najcenniejszych olejków kosmetycznych – z olejkiem arganowym. Po wpływem ciepła ciała, zostaje uwolniony z kapsułek i dostaje się do skóry, pielęgnując ją. To świetne rozwiązanie dla osób, które chcą dodatkowo zadbac o skórę w czasie snu.

Drugi model to pokrowiec Diamond. Jego innowacyjność polega na wykorzystaniu technologii 3D. Pokrowiec jest uszyty z niezwykle przewiewnej tkaniny 3D, która własciwie nie zatrzymuje powietrza i przypomina siatkę. ( całość jest oczywiście odpowiednio wzmocniona). Dzięki temu powietrze może zupełnie swobodnie przepływac przez cały materac – w przypadku Balet i Jazz jest to jeszcze bardziej ułatwione, ponieważ zarówno lateks, jak i pianka Velvet Touch są bardzo przewiewne. To model idealny, jeśli komuś zależy na zachowaniu świeżości materaca i błyskawicznym oddwaniu wilgoci z powierzchni.

Balet i Jazz to dwa materace dopracowane w każdym calu -jak zresztą cała kolekcja Hilding. Warto wziąć je pod uwagę, jeśli szuka się miękkiego materaca ze sprężynami.

Leave a Comment