Termoplastyczne modele ATM – propozycje firmy.

Termoplastyczne materace są dziś jednymi z chętniej kupowanych przez osoby, które lubią miękkie podłoże do spania. Całkiem sporo można ich znaleźć w naszej ofercie, a każda z firm stara się zaproponować jak najbardziej kompaktowe i praktyczne rozwiązania. Dziś przyjrzymy się trochę bliżej tym wyprodukowanym przez bydgoski ATM.

Pianki są specjalnością ATM-u, dlatego nie mogłoby w ich modelach zabraknąć także visco. Zacznijmy jednak od zbadania samego materiału, bo to od jego jakości zależy jak wygodnie nam się na takim materacu śpi.

PIANKA CELSIUS VISCO ELASTIC

W modelach użyta została pianka Celsius Visco Elastic niemieckiej firmy Carpenter. Oprócz tego, że ma typowe dla tego materiały właściwości, jak delikatność, miękkość i znaczne redukowanie nacisku na ciało, wyróżnia się także termoelastyczny materac atmczystością ekologiczną – oznaczono ją certyfikatem Eko-Tex. W przypadku pianki termoelastycznej to bardzo ważne, ponieważ w przeszłości pojawiały się zarzuty, że jest ona wyjątkowo zanieczyszczona chemikaliami i wydziela nieprzyjemny zapach. Unowocześnienie technologii pozwoliło na wyeliminowanie tego problemu i dziś Celsius może być tak samo czysta, jak każda inna piana.

ATM wyjątkowo starannie dobiera materiały do swoich materaców. Oglądając ich propozycje, można śmiało powiedzieć, że powstawały one z myślę o wrażliwych osobach ze skłonnościami do uczuleń. Jeśli więc obawiacie się o swoje zdrowie, a jednocześnie chcielibyście spać na termoelastycznym modelu, na pewno ATM będzie najlepszym wyborem.

DWUPOZIOMOWY PODZIAŁ TWARDOŚCI

Innym świetnym rozwiązaniem, które wprowadzono, jest podział twardości – my mówimy o nim dwupoziomowy. Zasada jest dość prosta i bardzo ułatwia użytkownikom dobranie odpowiedniej twardości. To wydaje się szczególnie ważne, jeśli chodzi o piankowe modele. Otóż każdy materac ma swoją twardość – na przykład jest opisywany jako twardy, czy średniotwardy. Tak jak w przypadku wszystkich innych materaców. Trzeba jednak pamiętać o tym, że każdy z nas będzie ją odczuwał nieco inaczej ze względu na wagę. I tu pojawia się kolejny poziom podziału. Każdy materac jest jeszcze dodatkowo podzielony na twardość pod względem wagi.

Na przykład. Chcę wybrać sobie miękki materac, a ważę 50 kg. Szukam więc modelu opisanego jako miękki np. Forte Visco Lux. Ponieważ ważę 50 kg, wybieram sobie twardość H2. Gdybym ważyła 90 kg, to powinnam wybrać H3. To daje pewność, że miękki materac nie będzie za miękki, jeśli ktoś waży 90 kg.

Bardzo fajny, dwupoziomowy sposób podejścia do kwestii twardości. Szczególnie przydatny w przypadku modeli z pianki visco, bo tutaj łatwo przegiąć ze zbyt dużą miękkością. Termoelastyczne materace ATM polecamy zresztą najczęśćiej osobom, które ważą więcej, a chcą skorzystać z takiej opcji. Teraz jest to możliwe, właśnie dzięki takiemu zróżnicowaniu, wcześniej to raczej tylko lżejsze osoby czuły się na takich komfortowo.

ODPINANA NAKŁADKA TERMOELASTYCZNA 

Modele ATM z pianki termoelastycznej to nie tylko ciekawy sposób róznicowania twardości, ale także bardzo praktyczne rozwiązanie. Polega ono na umieszczeniu wkładu z pianką visco w oddzielnej komorze pokrowca. Górną termoplastyczna nakladka atmczęść pokrowca, zawierającą miękki wkład można łatwo odpiąć, ponieważ jest do niego przymocowana za pomocą zamka rozdzielczego. W taki sposób możemy zdjąć i wyprać jedynie tę część, która najłatwiej i najszybciej się brudzi.

Tak zbudowane są dwa modele z kolekcji Lux: Forte Visco Lux, Cortina Visco Lux i Garda Visco. Ciekawy i dość nietypowy sposób na umieszczenie tej miękkiej pianki w materacu.

WYSOKOELASTYCZNY MATERIAŁ LUB KIESZONKI JAKO BAZA

Ponieważ ATM to przede wszystki modele piankowe, to właśnie pianka wysokoelastyczna jest bazą wiekszości z ich materaców termoplastycznych. Zbudowano je, wykorzystując kilka połączeń:

  • prosta podstawa profilowana – jeden blok wyprofilowany specjalistycznie, a na nim blat piany visco. Prosto, ale bardzo wygodnie. Wysokoelastyczna piana zapewnia odpowiednie wsparcie, a visco miękkość. Tak zbudowane są Capri oraz Lucca;
  • dwa rodzaje pianki ze specjalnie utwardzoną strefą lędźwiową – to rozwiązanie z kolei stworzone z myślą o osobach, które mogą mieć problemy z kręgosłupem. Aby upewnić się, że ciało będzie się układało bardzo ergonomicznie, dodatkowe wsparcie zapewniono właśnie w tym newralgicznym miejscu kręgosłupa. I na takim połączeniu miękka warstwa komfortu. Ten typ to model Forte Visco Top.
  • wkład kieszeniowy z warstwą visco – klasyczne rozwiązanie dla tradycjonalistów. Jeśli jednak mimo wszystko nie przekonaliśmy się jeszcze do piankowych modeli, to na pewno Limone Visco Top czy Limone Visco wzbudzają większe zaufanie.

To, co także charakterystyczne dla termoplastycznych modeli ATM, to fakt ich spora ich część jest jednostronna (jak Forte Visco Lux). Przestarzała konstrukcja, czy raczej wykraczająca w przyszłość ? Zdecydowanie to drugie. Producent, wykorzystując najlepsze materiały, chce nam po prostu oszczędzić całego zamieszania związanego ze zmianą stron. Nie musimy o tym pamiętać, a w przypadku dwuosobowych materaców jest to z pewnością duże udogodnienie, bo zazwyczaj ważą one sporo.

Bez wątpienia wybór termoelastycznych modeli w ofercie ATM jest spory. Jeśli dodamy do tego jeszcze zróżnicowane twardości nie tylko pośród materaców, ale nawet i w obrębie jednego, to zdecydowanie jest to oferta, która spełni wymagania najbardziej wymagających wielbicieli „spania na chmurce”.

Leave a Comment