Trzy modele ramowe Janpol – przegląd.

Janpol to firma, których wyroby można znaleźć nie tylkow naszych domach, ale także w sporej ilości hoteli. I właśnie takie materace na ramie, które są doskonałą propozycją nie tylko dla hotelarzy, ale i dla każdego z nas, można znaleźć w ich ofercie. Niewielkie rozmiary, trwałość i wytrzymałość to ich główna cecha. Mają za zadanie być niewielkie i poręczne, jak składany materac, a jednocześnie wygodne jak klasyczne łóżko . Idealnie sprawdzają się w niewielkich sypialniach, w których po dokręceniu nóżek, doskonale je zastapią.

Ramowe modele Janpol nawiązują do materaców sprężynowych, dlatego też znajdziemy tak kilka „opcji wkładów” wewnętrznych, w zależności od tego, jakiej twardości poszukujemy i co odpowiada nam najbardziej.

WKŁAD ZE SPRĘŻYN I RAMA Z DREWNA

Nie byłoby materaca ramowego, gdyby nie sama rama. To ona jest bazą, na której opiera się cała konstrukcja. Dzięki niej można także wykorzystać nóżki. Producent proponuje także inne zastosowanie – dzięki drewnianemu stelażowi materac można włożyć bezpośrednio do łóżka bez konieczności wykorzystania dodatkowego stelaża. Na takim podkładzie ułożona jest tapicerska przekładka z filcu, a na niej sprężyny bonnellowe. W boczki wstawione są bloki piany, które mają całość stabilizaować i usztywniać.

Tak wygląda baza do każdego modelu, a poszczególne materace różnią się tym, co zostało nałożone na sprężyny:

Diana – najbardziej podstawowy i najtańszy model. Sprężyny obłożono w tym wypadku pianką poliuretanową o średniej twardości. I tak też została oznaczona stabilność tego modelu – 6/10 czyli średnio-twardy model, który twardością będzie odpowiadał zdecydowanej większości osób. To połączenie dobrej jakości i bardzo korzystnej ceny;

Ares – ten jest już bardziej stabilny – 7/10, a wszystko przez zastosowanie kilku wartsw. Na sprężynach ułożona jest filcowa przekładka, następnie cienka warstwa pianki, później cieniutki blat włókna kokosowego, a całość znowy zamyka filc. Kilka warstw, a zadaniem każdej jest wprowadzić trochę więcej twardości. Ten materac może się doskonale sprawdzić, jesli ktoś jest cięższy, ale także w pokojach hotelowych, gdzie łóżka są zazwyczaj narażone na większe obciążenia;

Ajax – jest modelem twardym. Na sprężynach tym razem mamy wkład: filc-kokos-filc. Warstwa włókna kokosowego jest grubsza, więc także dużo twardsza ( oznaczenie 8/10).

W nieco inny sposób, niż w przypadku klasycznych materaców jest tutaj także sposób mocowania pokrowca. Każdy z nich na stałe łączy się z wbudowanym stelażem, co dodatkowo stabilizuje konstrukcję. Diana opakowana jest w głądki, niepikowany materiał jerseyowy, a Ares i Ajax to już grubsza tkanina żakardowa, która przepikowana jest dodatkowo ociepliną.

Janpol stworzył te trzy ramowe materace na bazie trzech swoim klasycznych modeli o takiej samej nazwie. Istnieje jednak możliwość stworzenia na zamówienie także takich konstrukcji, które będą miały wkład bazujący na innych modelach firmy. W ten sposób – na przykład przy użyciu nóżek – można stworzyć typowe łóżko hotelowe, które daje podparcie tak wygodne, jak sam materac.

NÓŻKI:

Można materac w nie wyposażyć, ale nie ma takiej konieczności – na przykład jeśli zdecydujemy się na włożenie całości w łóżko, lub po prostu położenie jej na podłodze. W takim wypadku zawsze jednak warto je zamontować bo łatwiej wówczas utrzymać czystość.

Te trzy modele to doskonały przykład na to, że pośród materaców do spania można znaleźć mnóstwo ciekawych rozwiązań. Ares, Ajax czy Diana mogą nam nie tylko zastąpić stelaż i materac w łóżku, ale nawet samo łóżko. A dzięki niewielkim rozmiarom idealnie nadają się także do malutkich sypialni.

materace na ramie

Leave a Comment