Twarde modele ATM – spać wygodnie i zdrowo.

Nowoczesna technologia produkcji pianek poliuretanowych pozwoliła na wykorzystanie ich nie tylko w modelach o średniej twardośco, ale także tych twardych. Doskonale widać to w naszym sklepie, gdzie całkiem spora ilość jest właśnie zbudowana w taki sposób. Każda firma ma w swojej ofercie materac dla osób cięższych lub takich, które po prostu wolą spać na bardziej stabilnym podłożu. Nieco wyjątkowa jest w tej grupie oferta firmy ATM, ze względu na stopniowanie twardości, o czym poniżej.

Twardy materac i pianka ? Jak najbardziej tak !!! Zwłaszcza, jeśli jest to tak wysoka jakość, jak w przypadku modeli ATM. Dziś postanowiliśmy się przyjrzeć właśnie tej grupie z oferty firmy.

DLACZEGO TWARDE MODELE ATM SĄ WYJĄTKOWE ?

Przede wszystkim ze względu na stopniowanie twardości –  w przypadku firmy zostało to bardzo sprytnie rozwiązane. Wybieranie odpowiedniej twardości zazwyczaj sprawia najwięcej problemów. Nie bardzo wiemy, jak rzeczywiście będziemy odbierać twardość, każda firma ma nieco inną skalę itd. To tym bardziej kłopotliwe, jeśli decydujemy się na zakup internetowy.

ATM podzieliła swoje modele na kilka twardości, a w niej sa także te określane jako twarde. Dodatkowo jednak twardy materac atmwprowadziła podział ze względu na wagę użytkownika. Jeśli więc ktoś waży 70 kg, wybiera twardy model o twardości H2. Jeśli waży 100 kg ten sam model, jednak w twardości H3. Dzięki takiemu systemowi możemy łatwo zdecydować, jaka twardość będzie dla nas odpowiednia. To szczególnie ważne w przypadku modeli tego typu, ponieważ za twarde podłoże jest nie tylko niewygodne, ale i niezdrowe.

ZIMNA PIANKA W NATARCIU

ATM to przede wszystkim zimna pianka Richlux – więcej o rodzajach tego materiału, które wykorzystuje firma, pisaliśmy tutaj. Ta zimna pianka jest nie tylko bardziej ekologiczna, ale daje przede wszystkim bardzo wygodne, elastyczne i sprężyste podparcie. Nawet jeśli twardość materaca jest nieco wyższa, cały czas leży się na niej bardzo wygodnie. To bez wątpienia duży krok naprzód.

Jak wykorzystana został Richlux w twardych materacach ATM ? Doskonale widać to na przykłdzie dwóch modeli: Arezzo oraz Cortona. Obydwa zbudowane dokładnie tak samo, z tym że Arezzo to materac nieco wyższy, stąd też twardy materac atm 2jego wyższa cena.

Każdy z tych modeli to jednolity blok piany. Dostosowano jej gęstość oraz sprężystość w taki sposób, aby dawał odpowiednie podparcie. Kiedy przyjrzeć im się bliżej, widać że zastosowano w nich dwa rodzaje profilowań:

  • we wnętrzu umieszczone są tunele – to w modelu Arezzo. Dzięki nim cała powierzchnia może zyskać 7 anatomicznych stref twardości. To także słuzy zwiekszeniu przepuszczalności powietrza, aby pianka mogła swobodnie oddychać;
  • zewnętrzne nacięcia poziome i pionowe – jak te w Cortonie. Ich zadanie jest dokłądnie takie samo – blat pianki zyskuje strefy twardości, a ciężar rozkłada się na powierzchni bardziej równomiernie.

W  jeszcze zdrowszy sposób zastosowano piankę w ortopedycznym modelu Tenno. Niekiedy w tego typu modelach utwardza się strefę środkową, aby biodra i talia zyskały jeszcze bardziej stabilne podłoże. Taki własnie zabieg zastosowano tutaj. To ważne w twardym materacu, bo to właśnie w tej części znajduje się zazwyczaj największe obciążenie. Ciekawy i dość niepotykany jest także sposób połączenia, bo twardsza czerwona pianka została wpasowana w żółtą jak …puzzle. I podobnie jak w dwóch pozostałych, i tutaj widzimy nacięcia i tunele. Całość tworzy spoójną, bardzo wygodną, ale przede wszystkim zdrową konstrukcję.

Czy pianka w twardym materacu dobrze się sprawdzi ? Zdecydowanie tak ! Powinniśmy jednak szukać materiału wysokoelastycznego ( inaczej nazywanego wysokoplastycznym lub HR). Jest bardziej wytrzymały i lepiej dopasowuje się do ciała. Nawet przy twardych modelach nie jest niewygodny, co może się zdarzyć w przypadku klasycznych pian poliuretanowych. Zimne pianki HR są więc idealnym materiałem do wykonania twardego materaca z pianki.

A MOŻE JEDNAK KIESZONKOWY ?

Oczywiście nie każdy z nas lubi spać na materacu piankowym, poza tym jeśli ktoś jest bardzo ciężki, zazwyczaj polecamy konstrukcje kieszeniowe. Przy bardzo dużych obciążeniach, zazwyczaj klienci jednak bardziej ufają twardy materac atm 3modelom tego typu.

I dla takich też osób ATM przygotował Andalo Kokos. Konstrukcja wnętrza jak w każdym modelu kieszonkowym, a więc wkład kieszeniowy, profilowany w 7 stref twardości.

A co na kieszeniach ? Z jednej strony mata z włókna kokosowego, a więc coś, co w twardych materacach spotykane jest niezwykle często. Kokos ma świetną właściwość: z jednej strony fajnie utwardzi całość, z drugiej natomiast jest nadal elastyczny i sprężysty, a więc nie daje odczucia leżenia na desce. Na pewno nie bez znaczenia jest także to, że w Andalo Kokos na nim ułożono dodatkowo warstwę pianki o pozwyższonej gęstości. Dzięki temu powstała tzw. warstwa komfortu, a więc element, który ma jeszcze bardzie uprzyjemnić odczucie leżenia na twardszym materiale.

Druga strona materaca to z kolei tylko pianka. A ponieważ też jest średniotwarda, doskonale nadaje się do spania przy wyższej wadze. Mamy więc twardy materac, jednak z dwoma stronami, które delikatnie różnią się twardością. Możemy więc wybierać pomiędzy nimi – na przyklad w przypadku utraty kilku kilogramów.

Jednym z największych plusów twardych materaców ATM jest właśnie możliwość dokładniejszego dobrania stopnia twardości. To bardzo duże ułatwienie, stworzone także z myślą o tych klientach, którzy mają zamiar kupić materac w sieci. Warto przyjrzeć im się bliżej, bo nie tylko stopniowanie twardości je wyróżnia. Bezpieczne pianki, czystość materiałów i ciekawe pokrowce to także zalety modeli ATM o podwyższonej twardości.

Leave a Comment