Twarde modele Hilding – przegląd.

Dziś chcielibyśmy opisać twardsze materace z oferty Hildinga. To modele dla wszystkich ważących powyżej 80 kg, ale również dla osób preferujących stabilniejsze podłoże. Ciekawych rozwiązań nie brakuje, a wszystkie materace możecie kupić w naszym sklepie.

Model Fandango  z kokosem z jednej strony

To klasyczny materac kieszeniowy, a więc w jego wnętrzu znajdują się kieszonki. Każda z nich działa osobno i może lepiej dopasować się do ciała. W przypadku twardych modeli to bardzo ważne, bo nacisk na ciało jest nieco większy. Aby jeszcze lepiej całość układała się pod sylwetką, sprężyny mają różną twardość, ułożoną w 7 strefach. Duży plus to dwie strony twardości – ta z filcem jest nieco bardziej miękka, kokosowa natomiast twardsza. Mimo, że to utwardzony materac, wciąż nie jest najtwardszym z kolekcji Hildinga.

Do utwardzenia tego materaca po obydwu stronach (to model dwustronny), użyto dwóch materiałów:

  • po jednej ze stron widać cienki blat włókna kokosowego (pod warstwą pianki FlexiFoam). To jeden z najbardziej znanych sposobów utwardzania materaca – umieszczanie we wnętrzu wkładu kokosowego. Mata, choć cienka, świetnie stabilizuje materac i zapewnia mocne podparcie. Kokos, ponieważ jest materiałem naturalnym, ochroniony jest przed zamoczeniem i zawilgoceniem cieniuteńką warstwą lateksu. To tzw. lateksowanie, czyli spryskiwanie włókna lateksem. Włókno jest dzięki temu wodoodporne, bardziej elastyczne i trwałe. Doskonały zabieg to schowanie maty kokosowej pod pianką, dzięki czemu nie leżymy na nim bezpośrednio, a na piance, która zapewnia lepszy komfort;
  • po drugiej stronie użyto tylko pianki FlexiFoam usztywnionej filcem – materiał o podwyższonej wytrzymałości, elastyczny i sprężysty. To ważne, bo większość osób, którym wygodnie śpi się na Fandango, waży więcej.

Na pewno świetne wykończenie stanowi pokrowiec Medicott z aktywnym srebrem zabijającym mikroorganizmy.

materac hilding fandango

Model PASODOBLE – wyższy z kokosem z obydwu stron 

Podobnym do Fandango, ale nie identycznym, jest materac Pasodoble. Ten jest wyższy o 4 cm. Czy wysokość ma znaczenie, kiedy wybieramy twardy materac. Tak, ponieważ cięższe osoby z zasady powinny wybierać wyższe modele, których podparcie jest bardziej stabilne i wytrzymałe. Można więc przyjąć, że w tym wypadku, im materac wyższy tym lepiej. To zresztą widać po okresie gwarancji, ponieważ Fandango jest oznaczony 5-letnią gwarancją, a Pasodoble 15-letnią.

A jak jest zbudowany. W tym wypadku również mamy tak samo zbudowany wkład kieszeniowy. Działa na dokładnie takiej samej zasadzie, co w Fandango. Nieco inne natomiast jest jego obłożenie. Na sprężynach ułożono:

-jednostronnie warstwę kokosowego włókna – tutaj jest ona tak samo zabezpieczona przed zawilgoceniem poprzez lateksowanie;

– jednostronnie warstwę włókna z agawy Sizal – troszkę mniej twarda niż kokos, nadal jednak stabilna;

– obustronnie warstwa pianki FlexiFoam. Widać więc dlaczego materace różnią się między sobą wysokością. Generalnie im warstwa wyższa, tym wygodniej leży się na materacu, bo większa ilość pianki oddziela nas od kontaktu ze sprężynami.  W praktyce wyższa warstwa jest po prostu bardziej wytrzymała i dłużej zachowuje doskonałe właściwości.

Dla kogo takie modele będą najbardziej odpowiednie ? Z pewnością dla cięższych osób, które ważą ponad 80 kg i wolą bardziej twarde materace. Czasami jednak zdarzają się niespodzianki. Jakiś czas temu młode małżeństwo, które nas odwiedziło, kupiło Pasodoble, choć obydwoje ważyli dużo mniej niż 80 kg. Okazało się, że obydwoje trenują karate, śpią na matach na podłodze, ale doszli do wniosku, że już czas przenieść się do łóżka. Nadal jednak zależało im na bardzo twardym materacu. Jak więc widać, nie zawsze to, co polecane przez producentów odbieramy jako najwygodniejsze. Dlatego tak ważne jest branie pod uwagę własnych upodobań.

materac pasodoble hilding

Leave a Comment