Twarde modele z nowej kolekcji Hilding – przegląd

Twarde modele zawsze stanowią bardzo ważny element oferty każdej firmy. Są dość popularne i nadal wiele osób zdecydowanie woli stabilniejsze podłoże do spania. Choć Hilding nie produkuje materaców bardzo twardych, to jednak również i u nich można znaleźć te dające mocniejsze wsparcie. Poniżej przedstawiamy mały przegląd materaców z nowej kolekcji – posegregowanych od najtwardszych zaczynając.

Warto pamiętać o tym, że wybierając twardy materac, musimy brać pod uwagę i swoją wagę ciała i jednocześnie preferencje. Twardość tego samego modelu może być odbierana zupełnie inaczej przez dwie różne osoby. Dla ułatwienia przy każdym z materaców Hilding umieścił skalę twardości dla osób o wadze ciała do 80 kg i powyżej 80 kg.

PASODOBLE – najtwardszy z modeli

materac pasodobleChoć Pasodoble jest najtwardszym modelem w ofercie firmy Hilding, nie jest najtwardszym, jaki w ogóle można stworzyć. To celowy zabieg, ponieważ firma wychodzi z założenia, że materac powinien być przede wszystkim wygodny. A mocne podparcie wcale nie wyklucza wygodnego podparcia. Pasodoble jest tego idealnym przykładem. W wielu tradycyjnych modelach na sprężynach umieszczane jest włókno kokosowe, które w odczuciu jest czasami mało komfortowe. W Pasodoble na warstwie kokosu ułożono dodatkowo warstwę pianki. Ciało jest stabilnie podparte przez kokos, ale jednocześnie może się wygodnie zapaść w piance. Przy pierwszym wrażeniu materac wydaje się miękki, kiedy jednak się na nim położymy, daje się odczuć kokosową warstwę. Wiele osób, które początkowo szukało klasycznego modelu z kokosem, docenia to nowoczesne podejście do twardości, bo materac jest po prostu wygodniejszy.

A co znajdziemy we wnętrzu ? Sama baza jest jak najbardziej klasyczna, bo to sprężyny kieszonkowe. Tutaj ważne jest to, że każda z nich działa samodzielnie. To doskonale sprawdza się, kiedy na materacu śpią dwie osoby. zazwyczaj Pasodoble wybierają pary, w których mężczyzna jest dużo cięższy. Dzięki kieszonkowym sprężynom udaje się zminimalizować efekt falowania, który bardzo często przeszkadza lżejszej osobie.Na wkłądzie położona jest warstwa włókna kokosowego – po jednej ze stron. Warto wspomnieć, że włókno używane przez Hildinga jest lateksowa, a więc pokrywane cieniutką warstwą lateksu dla zabezpieczenia przed zamoczeniem, kurzeniem i deformacją. Po drugiej stronie umieszczony jest sizal. Czasami pada pytanie o to, jak rozpoznać stronę materaca. Musimy ściagnąć pokrowiec i delikatnie odchylić piankę. Kokos jest ciemnobrązowy, natomiast sizal jasnobrązowy. Na obydwu materiałach umieszczona jest warstwa pianki. I całość opakowana w jeden z dwóch pokrowców.

Komu najlepiej będzie spało się na Pasodoble ? Na pewno ciężkim osobom o wadze powyżej 80 kg. Ale oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby spała na nim także osoba lżejsza, jeśli lubi twardsze materace. Wbrew pozorom Pasodoble, choć kokosowy, jest niezwykle komfortowy – nawet dla lekkich osób.

ZUMBA – nowoczesne pianki

budowa hilding zumbaZumba to niezwykle ciekawy materac, ponieważ obala dwa stereotypy. Po pierwsze ten, że twardszy, dobrej jakości materac nie może być wykonany z pianki. Po drugie taki, że w twardszym modelu nie da się zastosować odprężającego materiału termoelastycznego. Ale od początku.

Zumba z założenia ma być lekkim i bardzo przewiewnym materacem, a jednocześnie dawać stabilne wsparcie ciała. Aby materac się nie zapadał i trzymał dobrze sylwetkę przez 15 lat (tyle wynosi gwarancja), konieczne jest użycie naprawdę dobrego materiału. W tej roli idealnie sprawdziła się pianka HR. To materiał znacznie bardziej wytrzymały, niż klasyczne poliuretany. Może być też i twardszy, bardziej sprężysty i wygodny jednocześnie, co ma duże znaczenie dla komfortu. W Zumbie znajdziemy 2 warstwy pianki HR, jedna z nich znajduje się bezpośrednio pod ciałem i ta strona materaca jest stabilniejsza.

To jednak nie wszystko, bo w Zumbie znajduje się jeszcze jeden materiał, chyba nawet ważniejszy. To włókno Labirynth, które jest czymś w rodzaju pianki visco. Właściwie nie tylko pianki, co właśnie włókna. Pod wpływem ciężaru ciała i ciepła, przejmuje ono nacisk na siebie i odpręża mięśnie. Czy jednak nie jest zbyt miękkie ? Nie, ponieważ to dość wyjątkowa wersja „pianki” visco. To bardzo sprężysty materiał, więc mimo zniesienia cieżaru, bardzo szybko powraca do pierwotnej postaci. Mówiąc inaczej, nie ma na nim tego klasycznego odczucia zapadania się, jak w maśle. Dodatkowo Labirynth zbudowany jest z otwartych komórek, dzięki czemu nie chłonie ciepła. Nie ma to wprawdzie bezpośredniego wpływu na twardość, ale na komfort już tak. Często osoby o wyższej wadze ciała skarżą się na nocne duszności powodowane na przykład przez klasyczną piankę visco. Tutaj ten problem został wyeliminowany.

Zumba na pewno idealnie sprawdzi się, jeśli szukacie utwardzonego materaca z pianki: jest lekki, przewiewny i dzięki temu higieniczny. Warto też pamiętać, że ściąga nacisk z ciała, a przy tym nie grzeje. To na pewno duży plus dla wielu osób.

FANDANGO – pośredni model

budowa hilding fandangoFandango leży już na pograniczu pomiędzy twardszymi, a średnimi materacami. Ma jednak jedną ze stron wykonaną z kokosu, dlatego można by go do opisywanej grupy zaliczyć. Model jest o tyle ciekawy, że ma dwie strony twardości. Jeśli więc materac będzie zbyt twardy po stronie kokosowej, zawsze można go przewrócić na drugą. To rodzaj zabezpieczenia, które umieszczono w Fandango właśnie na wypadek niedopasowania twardości.

A konstrukcja jest także dość klasyczna, podobnie jak w Pasodoble. Również mamy wewnątrz kieszonkowe sprężyny, działające niezależnie. To zdecydowanie podnosi komfort snu, jeśli materac ma być dwuosobowy. Twardsza strona została wyłożona mata kokosową, natomiast bardziej miękka usztywniona filcem. Strona filcowa nie jest już tak stabilna. Mamy więc w tej konstrukcji płynne przejście od twardszego kokosu pokrytego pianką, do średnio-twardego filcu, również z pianką na wierzchu. Fandango idealnie ilustruje to, jak Hilding poradził sobie z dylematami użytkowników. Sporo osób waha się pomiędzy różnymi twardościami, bojąc się, że po pewnym czasie materac okaże się jednak zbyt miękki, czy zbyt twardy. Dwie strony o różnej twardości każda zawsze dają znacznie więcej możliwości.

Fandango to idealne rozwiązanie dla cieższych osób, które lubią miękkie materace. Albo dla lekkich osób, które chcą mieć twardszą alternatywę dla średniego podparcia. Często też kupują go rodzicie, którzy chcą, aby ich dziecko spało na stabilnym podłożu. Kupując Fandango, warto pamiętać, że to materac z 5-letnią gwarancją, czyli krótszą, niż dwa powyższe. Nadal jednak jest to naprawdę wysoka jakość. Aby obniżyć koszt, Hilding zrezygnował z nowoczesnych materiałów, takich jak włókno Labirynth, czy pianka HR. Zastąpiono jest nieco bardziej klasycznymi piankami. Ale nadal są to materiały atestowane i bardzo wysokiej jakości, co dla firmy jest standardem.

Leave a Comment