Velvet czy Tencel ? Jaki pokrowiec Hilding wybrać.

Materace dzisja zaskakują, nie tylko swoim wnętrzem, ale również „opakowaniem” czyli pokrowcami. Nierzadko zdarza się, że pokrowiec jest znacznie ciekawszy od samego materaca. Nie inaczej jest w przypadku modeli Hildinga. Firma daje swoim klientom do wyboru niezwykle ciekawe opcje. Przyglądamy im się poniżej. Zanim jednak do nich przejdziemy, warto napisać kilka słów o pokrowcach Hildinga:

  • wszystkie są uszyte z atestowanych materiałów – nie tylko tkaniny posiadają atest EkoTex, ale również nici, zamki, wypełnienie. Każdy element jest ekologiczny, co zdecydowanie wyróżnia Hildinga na tle wielu innych producentów;
  • wszystkie mają rozdzielczy zamek – to znacznie ułatwia pranie, zwłaszcza dużych rozmiarów. Dwie części pokrowca można rozdzielić i wyprać osobno.

Velvet i Tencel to para pokrowców do najbardziej popularnych materaców Hildinga, a więc Flamenco, Tango, Salsa, Pasodoble i Rock’n’Roll. Każdy z pokrowców jest hypoalergiczny, jednak działa na nieco innej zasadzie.

pokrowiec velvet hildingVelvet – siła probiotyków

Pokrowiec Velvet to bardzo nowoczesne rozwiązanie – we wnętrzu materiału zamknięte są probiotyki. Bakterie pod wpływem ciepła uwalniają się z niego stopniowo i zasiedlają tkaninę. Działają dokładnie tak samo, jak w jelitach – zajmują miejsce, które nie może być już skolonizowane przez szkodliwe bakterie, pleśnie, a więc również przez roztocza. Probiotyki nie zabijają więc drobnoustrojów bezpośrednio, jak w przypadku klasycznych środków biobójczych. Działają w bardziej naturalny, skomplikowany, ale równie skuteczny sposób. I co najważniejsze, jest to naturalne rozwiązanie, które jest zupełnie bezpieczne nawet dla osób o bardzo wrażliwej skórze. Probiotyki można by nazwać naturalnymi „antybiotykami”.

To jednak nie jedyna zaleta pokrowca Velvet. To, co również zwraca uwagę, to jego niezwykła miękkość i puszystość. Jeśli ktoś chce dodatkowo, delikatnie zmiękczyć materac, Velvet świetnie się do tego nadaje. Świetnie współgra szczególnie z modelem Pasodoble, który ma w sobie warstwę kokosu. To połączenie stabilnego podparcia kokosu i puszystej miękkości pokrowca. Aby zapewnić odpowiedni przepływ powietrza przez wnętrze, po bokach Velvet wszyta jest taśma 3D. To bardzo przewiewna tkanina, przypominająca siatkę, która właściwie nie stanowi żadnej blokady dla powietrza. Jednocześnie zatrzymuje zanieczyszczenia z dala od wnętrza materaca.

Kiedy wybrać ?

  • kiedy materac ma być dodatkowo delikatnie zmiękczony;
  • jeśli pokrowiec ma być puszysty, bardzo miły w dotyku;
  • jeśli pokrowiec ma zawierać probiotyki.

pokrowiec tencel hildingTencel – jak prawdziwy jedwab

Pokrowiec ma być nie tylko ładny, ale przede wszystkim praktyczny. Idealnym przykładem takiego rozwiązania jest Tencel. To pokrowiec, który powstał ze sztucznego jedwabiu o tej samej nazwie. Choć słowo „sztuczny” nie przekonuje, to jednak tkanina nie ma nic wspólnego ze „stylonami” lat 70. To materiał, który do złudzenia przypomina prawdziwy jedwab. Jest delikatny, bardzo gładki, a jednocześnie wytrzymały, jak jedwab (pokrowiec można spokojnie prać w temperaturze 60 stopni). Jednak największą zaletą Tencelu jest jego niezwykła chłonność – tkanina potrafi pochłonąć o 50% więcej płynu, niż bawełna. Jednocześnie materiał, dzięki specyficznej budowie, bardzo szybko wysycha. To więc tkanina idealna dla alergików – minimalna ilość wilgoci to także minimalna ilość mikroorganizmów w pokrowcu. Tencel doskonale sprawdza się w modelach piankowych, takich jak Salsa – nie przepuszcza wilgoci do wnętrza i bardzo szybko ją oddaje. Wilgoć jest największym wrogiem pianek, o czym na pewno warto pamiętać.

Jak powstaje Tencel ? To materiał tkany z celulozy drzewnej. Z założenia – kiedy już go tworzono – miał być tkaniną przeznaczoną dla alergików i osób o bardzo wrażliwej skórze. Wolny od zanieczyszczeń, oznaczony atestem EkoTex, maksymalnie bezpieczny. Można być pewnym, że nie uczuli, nawet przy bardzo silnej alergii na różnego rodzaju chemikalia.

Tencel jest bardzo ładnie wykończony, bo brzegi stanowi borda. Prezentuje się to świetnie i bardzo elegancko, zresztą Hilding wszystkie swoje produkty wykańcza niezwykle starannie. Pokrowiec można prać w 60 stopniach.

Kiedy wybrać ?

  • kiedy pokrowiec ma bardzo szybko wysychać;
  • jeśli pokrowiec ma być bardzo chłonny;
  • jeśli tkanina ma być wyjątkowo czysta i bezpieczna (np. przy silnej alergii).

W przypadku materaców, do których dobrane są te dwa pokrowce, wybór jest wbrew pozorom dość prosty. Miękka, puszysta tkanina, która daje dodatkowy komfort (Velvet), albo materiał podobny do jedwabiu, który bardzo szybko wysycha (Tencel). Czego by jednak nie wybrać, prezentuje się naprawdę bardzo ładnie, bo Hilding niezwykle dba o jakość swoich produktów.

Leave a Comment