Vitmat – od czerwca 2015 także dla chorych.

Firma Vitmat jest znana z doskonałych wyrobów głównie dla najmłodszych, jednak wkracza także na rynek z materacami dla osób dorosłych. Cały czas stara się je udoskonalać, aby spełnić jak najwyższe wymagania. Od 10 czerwca 2015 roku, znakomita większość modeli Vitmatu została oznaczona jako wyrób medyczny. Tak więc oficjalnie także i osoby chore mogą spokojnie korzystać z ich materaców.

Spośród kilkunastu modeli dostępnych w naszym sklepie, aż 10 zostało oznaczonych znakiem „wyrób medyczny”. Pośród nich znajduje się także jeden, klasyczny materac z lateksu – Comfort Lux.

JAKA OSOBA CHORA MOŻE WYKORZYSTAĆ MODEL COMFORT LUX ?

Ponieważ lateks jest niezwykle wszechstronnym materiałem, model Comfort Lux będzie idealnie się sprawdzał w przypadku wielu różnych dolegliwości:

  • unieruchomienie w łóżku – dotyczy to zwłaszcza osób, które są w stanie samodzielnie się poruszać, jednak z różnych przyczyn są zmuszone do pozostawania w łóżku, na przykład w powodu złamań. Kiedy chora osoba leży w łóżku przez dłuższy czas, zazwyczaj pojawia się pytanie, jakie podłoże będzie dla niej najbardziej odpowiednie. Lateks idealnie sprawdzi się wówczas, kiedy ryzyko wystąpienia odleżyn jest minimalne, ponieważ chory jest mobilny. Taki materac jest sprężysty, nie utrudnia zmiany pozycji, można wygodnie się poruszać, a jednocześnie leżeć na miękkim podłożu. W przypadku chorych, którzy nie są w stanie samodzielnie się poruszać, lepiej sprawdza się pianka termoplastyczna;
  • problemy z kręgosłupem – bardzo często modele z lateksu wybierane są przy problemach z kręgosłupem. Dzięki połączeniu doskonałego dopasowania do ciała i jednocześnie zdrowej miękkości, można uzyskać idealne wsparcie pleców na całej długości. Sporo osób, które lubią średnio twarde podłoże, decyduje się właśnie na taki materac.
  • wsparcie dla starszych osób – model a lateksu idealnie nadaje się również jako podparcie ciała dla starszych osób. Polecamy w takim wypadku wybór bardziej miękkiej opcji H2. Tu oczywiście dobrze sprawdzają się dwie zalety opisane powyżej. Warto jednak wspomnieć również o tym, że lateks jest odporny na płyny i ich nie chłonie. To ogromna zaleta, kiedy mamy pod opieką starszą osobę, mającą problemy na przykład z trzymaniem moczu. W połączeniu z wodoodporną, paroprzepuszczalną nakładką, taki model jest chyba najlepszym rozwiązaniem w takich sytuacjach.

A CO DLA MILUSIŃSKICH ?

Znakiem wyrobu medycznego oznaczono także kilka modeli dla niemowlaczków: Baby Antyalergic, Coco Baby Antyalergic, Baby Fresh, Active Baby, Active Baby 3D, Eco Baby oraz Eco Coco Baby. A więc właściwie wszystkie modele firmy Vitmat dla milusińskich. To z pewnością bardzo dobra wiadomość dla rodziców, którzy często czują się zagubieni w ogromie propozycji, jakie dziś są dostępne na rynku. A który z nich jest najbardziej odpowiedni ? Zawsze mówimy rodzicom, że każdy, dobrze przebadany materacyk, dobrej firmy, jest odpowiedni. Spośród tej listy, która nam się tutaj pojawiła spokojnie można wybrać dowolny i nasze dziecko będzie bezpieczne i będzie wygodnie spało. To, który z nich wybierzemy, zależy już tylko od naszych indywidualnych preferencji. Niektórym mamom na przykład zależy na tym, aby dziecko spało na kokosie. Inne chcą malcowi zapewnić jak największą przewiewność. Czasami Rodzice są zupełnie zagubieni, a nawet mono wystraszeni, bo nie chcą podjąć złej decyzji – zwłaszcza, jeśli dziecko jest chore lub wymaga szczególnej troski. Wybierajmy dobre firmy, pamiętajmy o sprawdzaniu atestów – to w zupełności wystarczy, aby dokonać dobrego wyboru. Więcej na ten temat można znaleźć także na tym blogu, bo sporo na ten temat pisaliśmy.

STARSZE DZIECIAKI

Skoro firma dba o jakość modeli dla najmłodszych i dla dorosłych, nie może pominąć także starszych dzieci. Tutaj mamy serię niezwykle udanych modeli Junior z lateksu, które także są już wyrobami medycznymi. Idealne rozwiązanie właściwie dla każdego dziecka, od momentu, kiedy przenosi się do swojego pierwszego łóżka, aż do wieku nastoletniego. To dobry wybór, kiedy dziecko musi leżeć w łóżku, ale jest mobilne – podobnie, jak w przypadku osób dorosłych.

Właściwie wszystkie modele Vitmat spełniają normy dla wyrobów medycznych, a więc idealnie sprawdziłyby się także w warunkach szpitalnych. Teraz możemy je wykorzystywać również w domu. Dzięki atestom firma Vitmat może wkroczyć w kolejny segment rynku, a my możemy wykorzystać je także jako podłoże do spania dla osób chorych.

MODELE Z ATESTEM DLA NIEMOWLACZKÓW:

active baby 3d active baby baby fresh baby antyalergic coco baby antyalergic eco baby eco coco baby

MODELE Z ATESTEM DLA STARSZYCH DZIECI:

junior antyalergic junior

MODELE Z ATESTEM DLA DOROSŁYCH:

comfort lux

Leave a Comment