Zumba – nowe podejście Hildinga do materaca termoelastycznego

Zumba jest jednym z najciekawszych materaców Hildinga. Trochę jak tort, kolorowy i pięknie wykończony pokrowcem. To jednak strona wizualna, znacznie ważniejsza jest natomiast strona techniczna i właściwości materaca.

NOWOCZESNE MATERIAŁY POZWALAJĄ NA WIELE

W klasycznym podejściu do materaca buduje się go z dwóch rodzajów materiałów. Pierwszy to te, które podtrzymują ciało, mogą to być sprężyny, czy twardsza pianka. Drugi rodzaj materiału to ten, który zazwyczaj jest mniej wytrzymały i kładziony na wierzchu materaca. Odpowiada za to, aby materac był wygodny. Wraz z rozwojem techniki pojawia się coraz więcej materiałów, które ciężko zaliczyć do którejś z tych grup, ponieważ … świetnie sprawdzają się w każdej roli. I właśnie Zumba Hildinga jest doskonałym przykładem takiego materaca.

W Zumbie przeplatają się po dwie warstwy dwóch rodzajów pianek:

wysokoelastycznej pianki HR

włókna/pianki Labyrinth

Pierwsza część materaca to dwa wkłady wysokoelastycznej pianki HR. Jak widać, HR występuje zarówno jako baza, ale także można na niej bezpośrednio spać. Wynika to z jej udoskonalonej formy. HR to następca klasycznych poliuretanów. To pianka, która może być bardzo wytrzymała, a jednocześnie wygodna. Nawet bardziej miękki materiał tego typu świetnie znosi obciążenia, nie odkształca się i jest odporny na uciskanie. Pianki HR zniosły zasadę, że im pianka twardsza, tym jest bardziej wytrzymała. W Zumbie, w zależności od tego w którym miejscu jest ułożona, pianka spełnia dwie role. Kiedy leży się na niej bezpośrednio, podłoże jest twardsze i bardziej stabilne. Ponieważ Zumba jest materacem stosunkowo twardym, tę stronę można określić jako stabilniejsze podparcie piankowe dla cięższych osób.

Druga część materaca to dwie warstwy włókna Labirynth, które jest czymś pomiędzy właśnie włóknem, a pianką. Materiał bardzo ciekawy, bardzo nowoczesny, można go nazwać nowoczesną odmianą pianki termoleastycznej. Po pierwsze zbudowane jest z otwartych komórek, które przypominają włókna. To sprawia, że ciepło nie jest kumulowane i zatrzymywane, co czasem zdarza się w przypadku pianki visco. Materac nie będzie grzał, na co skarży się około 10% użytkowników. Druga zaleta Labirynth to jest sprężystość. Klasyczne pianki termoelastyczne są zazwyczaj jak ciasto, czy plastelina – przyjemnie miękkie, ale nie każdemu odpowiada zapadanie. Sporo osób woli bardziej sprężyste materiały. Labirynth jest w odczuciu relaksujący i przyjemny, jak pianka visco, ale jednocześnie ciało się w nim nie zapada aż tak mocno. Materiał idealnie sprawdza się u osób cięższych, ale także tych, które wolą bardziej stabilne podłoże. Bardziej odprężająca strona materaca Zumba jest wykończona na wierzchu właśnie włóknem Labirynth.

Charakterystyczną cechą nowoczesnych materiałów są nie tylko ich zaawansowane właściwości. To także czystość. Dziś każda powstająca pianka musi być ekologiczna i wolna od zanieczyszczeń, jeśli firma chce zdobyć zaufanie klientów. Podobnie jest z Zumbą. To twardy materac piankowy, także dla cięższych osób, który jest idealnym wyborem dla alergików. Przewiewny, oddychający, nie pochłaniający kurzu i łatwy do utrzymania w czystości. To idealny materac antyalergiczny.

materac hilding zumba

POKROWCE, JAKICH MAŁO

Zumba jest jednym z tych materaców Hildinga, który ma przepiękne pokrowce. Trudno się zdecydować, który wybrać, bo obydwa uszyto ze szlachetnych materiałów i każda tkanina spełnia określoną rolę.

Motive – siła olejku arganowego

Pokrowiec Motive przyciąga wzrok trójkolorową kompozycją. Szkoda właściwie przykrywać go prześcieradłem. Materiał jest mięciutki w dotyku, całość idealnie wykończona. Jednak największym skarbem ukrytym w materiale jest olejek arganowy. Przy każdym kontakcie ze skórą, pokrowiec pielęgnuje ją: nawilża, przyspiesza regenerację i chroni. Jest jednym z najdroższych olejków używanych do pielęgnacji ciała. Wykorzystanie go w tkaninie pokrowca materacowego jest świetnym pomysłem.

Diamond – druk 3D w praktyce

Nie mniej ciekawy jest pokrowiec Diamond, który jest szyty z tkaniny drukowanej w technologii 3D. To niezwykłe rozwiązanie – pokrowiec jest gruby, bardzo „mięsisty”, a jednocześnie ma się wrażenie, że jest bardzo przewiewny i właściwie nie zatrzymuje powietrza. To zabieg celowy. Zumba jest materacem także antyalergicznym. Wkład powinien mieć możliwe jak największy kontakt z powietrzem – to minimalizuje ilość roztoczy, pleśni i grzybów. Wiadomo, że każda dodatkowa warstwa materiału na wkładzie piankowym to mniej powietrza. Diamond jest najbardziej przewiewnym pokrowcem z oferty Hildinga. To świetny duet.

Zumba to materac, który zaskakuje. Jeden z najdroższych w ofercie firmy, ale zbudowany z nowinek technologicznych. Na pewno warto go wziąć pod uwagę, jeśli szukacie twardego materaca piankowego najlepszej jakości i o antyalergicznym charakterze. W tej grupie to zdecydowanie mój faworyt.

Leave a Comment